Ιταλία Φλωρεντία - Αξιοθέατα, Διαμονή, Μετακινήσεις, Φαγητό

AEKfan

Member
Μηνύματα
58
Likes
21
Αντί να εκτιμήσεις το γεγονός που κάθισε η κοπέλα και τα γραψε κάθεσαι και πουλάς ειρωνία και υφάκι "που δείχνει να ξέρει τη Φλωρεντία όσο ξέρω εγώ το Μπακού ή τα υψίπεδα του πλανήτη Άρη"
Ειρωνία όχι. Σαρκασμό ναι.
En passant, δεν καταλαβαίνω τι πρέπει να εκτιμήσω. Αν θέλεις εξήγησέ μου.

sorry κιόλας ρε μεγάλε αλλά τι να κάνουμε αυτά ξέρουμε αυτά γράφουμε..
Στ'αλήθεια δεν καταλαβαίνω τι γράφεις. Τι μπορεί να σημαίνει το "αυτά ξέρουμε αυτά γράφουμε"? Σε ποιο γαλαξία στέκεται αυτή η πομφόλυγα για επιχείρημα?


Και αφού ξέρεις τόσα πολλά γιατί δεν κάθισες να τα γράψεις εσύ??:mad:
Αυτό είναι ακόμα δυνατότερο από το παραπάνω.
Βάζω στόχο τώρα να γράψω μέσα στις επόμενες μέρες εκτενή άρθρα για όλες τις major Ευρωπαικές/Αμερικάνικες πόλεις, την αραβοισραηλινή διένεξη (με αναλύσεις των συγκρούσεων του '48, του '56, του '67 και του '73), τον γερμανικό εξπρεσσιονιστικό κινηματογράφο του μεσοπολέμου, τη ρώσσικη πρωτοπορεία στη ζωγραφική των αρχών του 20ου αιώνα, τα κρασιά του Μπορντώ και της βόρειας Ιταλίας, τον Γαλλικό υπαρξισμό και τα κοάσματα των βατράχων στην ανατολική Μογγολία.
Σε βεβαιώνω, προς ικανοποίησή σου, ότι προσεχώς θα γράψω εκτενώς για κάθε θέμα που γνωρίζω (και όπως έχεις σωστά μαντέψει από τα εγωκεντρικά μου φληναφήματα, όντως ξέρω "τόσα πολλά").


Δεν σε ξέρω αλλά ελπίζω να κάνεις πλάκα αδερφέ στο post σου..
...αλλιώς τι?

Σε περίπτωση που κάνω λάθος ζητώ συγνώμη για το ύφος.;)
Δεν έκανες κανένα λάθος. Έπεσες μέσα και τα είπες υπέροχα.
Είσαι ευφυής και διασκεδαστικός.
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.964
Likes
9.356
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Πληζ θερμοαιμε :lol: Μεξικανε , η La Chica μολιs εριξε τουs τονουs προs τιμην τηs :clap: ,
βαζουμε τελεια εδω?
 

*The_Mexican*

Banned
Μηνύματα
224
Likes
2
Ειρωνία όχι. Σαρκασμό ναι.
En passant, δεν καταλαβαίνω τι πρέπει να εκτιμήσω. Αν θέλεις εξήγησέ μου.
Να σου εξηγήσω?Εσύ δεν το παίζεις έξυπνος?θα πρεπε να το είχες καταλάβει από μόνος σου..η κοπέλα που τα γραψε έκανε έναν 'Α κόπο.πες μια καλή κουβέντα!τζάμπα είναι δεν θα πάθεις τπτ...με αυτή την έννοια το είπα.


Στ\'αλήθεια δεν καταλαβαίνω τι γράφεις. Τι μπορεί να σημαίνει το "αυτά ξέρουμε αυτά γράφουμε"?
Σημαίνει αυτά ξέρουμε για το συγκεκριμένο θέμα αυτά γράφουμε!
Σε όποιον αρέσει.δικαίωμα του.


Αυτό είναι ακόμα δυνατότερο από το παραπάνω.
Βάζω στόχο τώρα να γράψω μέσα στις επόμενες μέρες εκτενή άρθρα για όλες τις major Ευρωπαικές/Αμερικάνικες πόλεις, την αραβοισραηλινή διένεξη (με αναλύσεις των συγκρούσεων του \'48, του \'56, του \'67 και του \'73), τον γερμανικό εξπρεσσιονιστικό κινηματογράφο του μεσοπολέμου, τη ρώσσικη πρωτοπορεία στη ζωγραφική των αρχών του 20ου αιώνα, τα κρασιά του Μπορντώ και της βόρειας Ιταλίας, τον Γαλλικό υπαρξισμό και τα κοάσματα των βατράχων στην ανατολική Μογγολία.
Σε βεβαιώνω, προς ικανοποίησή σου, ότι προσεχώς θα γράψω εκτενώς για κάθε θέμα που γνωρίζω (και όπως έχεις σωστά μαντέψει από τα εγωκεντρικά μου φληναφήματα, όντως ξέρω "τόσα πολλά").
Πρέπει να είσαι μεγάλο ψώνιο amigo..
Μιλάς λες και θα δώσεις καμιά διάλεξη στο Harvard..
εντάξει και εμείς έχουμε γνώσεις αλλά δεν κάνουμε έτσι..
Ποοο ποοοο το μάμησες και ψόφησες...έλεος.
"εγωκεντρικά μου φληναφήματα"..χαχαχαχαχαχα:haha::haha:
άκου τι είπε ο άλλος...




Απαντάς με ερώτηση "αλλιώς τι?"...κακό αυτό.ψάχνεσαι.!
Προτιμώ να μην απαντήσω..συμπέρασμα βγάλε ότι θέλεις..

Δεν έκανες κανένα λάθος. Έπεσες μέσα και τα είπες υπέροχα.
Είσαι ευφυής και διασκεδαστικός.
Ευχαριστώ amigo


god2beach δεν ψάχνομαι..προς θέου..δεν τον ξέρω τον τύπο..απλά όπως φέρεται φέρομαι...
 

AEKfan

Member
Μηνύματα
58
Likes
21
Με αναγκάζεις να ομολογήσω τα κάτωθι:

- Ναι, είμαι ψώνιο.

- Ναι, είμαι αχάριστος (και κακότροπος).

- Ναι, ψάχνομαι.

Και - για τη δική σου τέρψη (όρος νο. 5 που πρέπει να κοιτάξεις στο ετοιμολογικό λεξικό...amigo)- θα συνεχίσω να γράφω σα να δίνω διάλεξη στο Harvard (Αρβάρ που λένε και οι Γάλλοι).
 

La Chica

Member
Μηνύματα
113
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Under Construction...
Ταξίδι-Όνειρο
AroundTheWorldIn80Days
Aekfan, τι υπεροπτικό ρεσιτάλ είναι αυτό?
Γιατί μειώνεις έτσι μια προσπάθεια?
Όσα γράφεις μπορεί να ακούγονται ενδιαφέροντα και να κερδίζουν τις εντυπώσεις όμως όχι και τους ανθρώπους...
Εδώ δεν κάνουμε ούτε επίδειξη γνώσεων ούτε μαθήματα ευφυϊας...:clap:
 

*The_Mexican*

Banned
Μηνύματα
224
Likes
2
Hasta luego amigo...
Όσο για αυτά που ομολόγησες δεν σε ρώτησα,απλά όταν γράφεις θα σε παρακαλούσα να μην γίνεσαι σαν την Λαμπίρη και την Στεφανίδου.έχουμε πολλές τέτοιες.κοινώς όταν γράφεις μην κράζεις τον κόσμο..χτυπάει άσχημα,δεν είναι ωραίο.
εμένα προσωπικά δεν μου άρεσε και ανταπέδωσα τα πυρά.
τι να σου πω..κάνε ότι καταλαβαίνεις από δω και πέρα..
μυαλό έχεις(από ότι μας λες...):haha::haha::haha:
 

AEKfan

Member
Μηνύματα
58
Likes
21
Hasta luego amigo...
Όσο για αυτά που ομολόγησες στα @@ μου κιόλας τι είσαι και τι δεν είσαι
δεν σε ρώτησα,απλά όταν γράφεις θα σε παρακαλούσα να μην γίνεσαι σαν την Λαμπίρη και την Στεφανίδου.έχουμε πολλές τέτοιες.κοινώς όταν γράφεις μην κράζεις τον κόσμο..χτυπάει άσχημα,δεν είναι ωραίο.
εμένα προσωπικά δεν μου άρεσε και ανταπέδωσα τα πυρά.
τι να σου πω..κάνε ότι καταλαβαίνεις από δω και πέρα..
μυαλό έχεις(από ότι μας λες...):haha::haha::haha:
Με εκπλήσσεις. Τόσην ώρα έχεις διατηρήσει ένα εξαιρετικό επίπεδο και τώρα μιλάς για @@. Τσ, τσ.
Tais toi (ou peut-etre, "ta gueule").
Τις κυρίες που αναφέρεις δεν τις ξέρω.

Όσο για το κράξιμο, συνεχίζεις να φαλτσάρεις. Δεν έκραξα κανέναν, άλλωστε δε γνωρίζω κανέναν σας. Έκρινα γραπτά που γράφτηκαν σε φόρουμ, επομένως τέθηκαν γυμνά στην κρίση όλων. Θεωρείς ότι πρέπει να είμαι επιεικής στις κρίσεις μου? Διαφωνώ και δε θα είμαι. Δε θέλω άλλωστε να είναι κανείς επιεικής και στα δικά μου γραπτά.
Ελπίζω να με καταλαβαίνεις.
 

dk

Banned
Μηνύματα
1.397
Likes
55
Επόμενο Ταξίδι
Κρουαζιέρα Αιγαίου-Dubai
Ταξίδι-Όνειρο
Βραζιλία
Ετσι μπραβο,θελω ηρεμια.
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.400
Likes
17.206
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Μάλλον κάνετε πλάκα οι περισσότεροι....

Σας επαναφέρω στην τάξη, λέγοντας ότι ο κρίνων και η αρθρογράφος (aekfan και maria) έχουν ανταλλάξει ξανά στο παρελθόν τέτοιες κριτικές χωρίς να παρεκτραπεί κανένας και χωρίς να ακουστούν στιχομυθίες με βρισιές ή υποψίες αυτών.

Σας αγαπώ σας εκτιμώ αλλά δε θα επιτραπεί σε κανέναν να χρησιμοποιεί απρεπή γλώσσα σε αυτό το φόρουμ. Εάν δε κάποιος θέλει να απευθυνθεί προσωπικά σε κάποιο άλλο μέλος με άσχημο τρόπο, παρακαλώ ή να καταπιεί τα νεύρα του, ή να του στείλει pm. Το φόρουμ είναι για να γράφουμε και να κρίνουμε τα ταξιδιωτικά θέματα και άρθρα. ΚΑι όχι χώρος εξέλιξης προσωπικών διαμαχών.

Κλείνοντας, να πω ότι κανένας και τίποτα (ούτε φυσικά εγώ ή τα γραφόμενά μου) δεν είναι υπεράνω κριτικής. Εκτός φυσικά από τον ΑΕΚfan. Όλα κι'όλα. :D


ΥΓ. Όσοι θέλουν να συνεχίσουν παρακαλώ πολύ να φέρουν τα νεροπίστολά τους στη συνάντηση. Για την ενημέρωσή σας ο AEKfan έχει στη διάθεσή του πανοπλία μεσαιωνικού τύπου, ο Μεξικάνος διαθέτει αντίγραφο του Εξκάλιμπερ και εγώ είμαι γόνος Jedi από τη γενιά του Darth Vader.

Ευχαριστώ. :haha:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.784
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom