Ryanair Οδηγός : E Check In από την Ryanair

jimp

Member
Μηνύματα
5.013
Likes
6.395
χαχαχχαχαχαχ

Ειναι η ειδικος αυτη.

Απο αλλο υτην περιμενα την απαντηση,απο ισπανια μου ηρθε.

Ευχαριστω πολυ!
 
Μηνύματα
1.620
Likes
782
Επόμενο Ταξίδι
Χονγκ Κονγκ
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γύρος του κόσμου
Καποιος/α που να αντιμετωπισε το ιδιο προβλημα(αν ειναι προβλημα βασικα!).

Τοσοι βορεοελλαδιτες εχουμε στο φορουμ,κανενας δεν εχει κανει τσεκ ιν με ryanair?

Ενταξει μπορει να ειναι χαζη η ερωτηση μου και αυτο να πρεπει να βαλω αλλα σκεφτομαι αν θα εχω προβλημα,γιατι και στο δευτερο ατομο που πεταμε μαζι,που εχει ταυτοτητα,ουτε εκει βγαζει hellenic.
Κανένα πρόβλημα.
 

kabamarou

Member
Μηνύματα
1.437
Likes
2.205
Ένα φιλικό ζευγάρι έκλεισε εισιτήρια με την Ryanair.Μετά από λίγες ημέρες αποφάσισαν να πάρουν και τον δεκαπεντάχρονο γιο μαζί τους και μου είπαν να τα κλείσω εγώ τα εισιτήρια του μιας και έχω την webuy και γλιτώνουν έτσι την εξτρά χρέωση.Οταν πήγα να κλείσω τα εισιτήρια είχε μια επιλογή για κάτω των 16 ετών και όταν πήγαινα να την επιλέξω δεν με άφηνε να προχωρήσω την διαδικασία γιατί φαινόταν ότι ταξίδευε μόνος του(μιας και ήταν διαφορετική κράτηση) και έκλεισα εισιτήρια χωρίς να επιλέξω αυτή την επιλογή.

Τώρα που πάω να κάνω το E Check In δεν με αφήνει να το κάνω γιατί φαίνεται από την ημερομηνία γέννησης ότι είναι κάτω των 16 ετών και λέει δεν μπορεί να ταξιδέψει κάποιος κάτω των 16 μόνος του...

Υποθέτω ότι μόνο μέσω τηλεφώνου στην Ryanair λύνεται αυτό το θέμα απλά το γράφω αφενός για να ξέρει να μην την πατήσει και κανείς άλλος έτσι και αφετέρου μήπως ξέρει κάποιος κάτι σχετικό και μπορεί να βοηθήσει.
 

kabamarou

Member
Μηνύματα
1.437
Likes
2.205
Την βρήκα την απάντηση τελικά από τις πληροφορίες της Ryanair στην σελίδα της εδώ

Can i add a passenger (under 16) to an existing reservation?

Αν θέλει κάποιος να προσθέσει έναν ανήλικο στην κράτηση που έχει κάνει ήδη δεν μπορεί.Πρέπει να κάνει ξεχωριστή κράτηση σαν να είναι ενήλικας και κατόπιν να τηλεφωνήσει και να συνεννοηθεί με την Ryanair :roll:

ότι ναναι η Ryanair και σε αυτό το θέμα και απαράδεκτη κατά την προσωπική μου γνώμη.
 

tsolias1979

Member
Μηνύματα
419
Likes
189
Επόμενο Ταξίδι
Φιλανδία-Εσθονια-Πολωνια
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ-ΠΕΚΙΝΟ
Tελικα τι γινεται με το γραμμα Φ?Δεν μπορεσα να βγαλω ακρη.
 

irenep44

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Μαλδίβες
date expiry

Καλησπέρα θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση, εκεί που λέτε date expiry εγώ έτσι όπως το κατάλαβα στα αγγλικά έβαλα την ημερομηνία που γυρνάω και όχι όπως λέτε για ελληνικές ταυτότητες βάζεις 5 χρόνια (έχω την εντύπωση πως δεν το διευκρίνιζε πουθενά) γιατί δέν ήξερα που να ψάξω είναι η πρώτη φορά που έκλεισα μέσω ryanair και βρήκα το forum σας τελειώς τυχαία. μήπως μπορείτε να μου πείτε άν γνωρίζετε αν υπάρξει κάποιο πρόβλημα ή που μπορώ να απευθυνθώ? γιατί έχω μια βδομάδα προθεσμία που πετάω. Ευχαριστώ πολυ εκ των προτέρων.:(
 

irenep44

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Μαλδίβες
ThanasisU2

συγνώμη είναι απάντηση αυτό? delete please..
 

fitziano

Member
Μηνύματα
1.934
Likes
533
Επόμενο Ταξίδι
Αθήνα
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Ζηλανδία
δεν είναι απάντηση στο μήνυμά σου
απλά έκανε λάθος και ζήτησε να του διαγράψουμε το μήνυμα
 

kabamarou

Member
Μηνύματα
1.437
Likes
2.205
irenep44

Οταν πας να κάνεις το check in νομίζω αναφέρει να βάλεις την ημερομηνία επιστροφής αν δεν αναγράφεται ημερομηνία λήξης.

Άλλοι λένε ότι εφόσον οι Ελληνικές ταυτότητες λήγουν 15 χρόνια αφού τις εκδόσεις να βάλεις εκείνη την ημερομηνία.

Αλλοι λένε 10 χρόνια μετά την έκδοση της.

Ο Θανάσης λέει 5 χρόνια μετά την επιστροφή.

Στο forum της Ryanair εδώ
EU ID Card enquiry for expiry date! no expiration date!
γράφει να βάλεις ότι θέλεις από την ημερομηνία επιστροφής και μετά.

Άκρη δεν βγάζω για το ποιο είναι το απόλυτα σωστό, απλά αυτό που ξέρω είναι ότι σε καμιά 40αρια εισιτήρια που έχω κλείσει έβαλα ότι ναναι(από το ταξίδι και μετά) και πρόβλημα δεν υπήρξε και ούτε έχω διαβάσει ποτέ για τέτοιο πρόβλημα.
 

irenep44

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Μαλδίβες
Σευχαριστώ πάρα πολύ για την βοήθεια σου! ας ελπίσω ότι δεν θα υπάρξει πρόβλημα.. πρώτη φορά θα πετάξω με την ryanair αλλά έτσι που μας κάνανε δεν σε συμφέρει να κοιτάς καλύτερες εταιρείες αν δεν έχεις τα χρήματα. :/ γιατί μιλάμε για μεγάλες διαφορές.. σ'ευχαριστώ και πάλι.. καλημέραα!! :)
 

thespyros

Banned
Μηνύματα
391
Likes
32
Επόμενο Ταξίδι
ισπανια ΜΑΔΡΙΤΗ ΠΡΟΣΕΧΩΣ
καλημερα μια χαρα εταιρια ειναι ..:p
 

rebellos

Member
Μηνύματα
163
Likes
17
Επόμενο Ταξίδι
ΒΙΕΝΝΗ
Εγω πάντως πήγα 2 ΠΣΚ Ιταλια με 30 ευρω και τις 2 φορες και για Πυργο θελω 19 τη φορα με το ΚΤΕΛ!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.115
Μηνύματα
880.690
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom