Ryanair Οδηγός : E Check In από την Ryanair

tsolias1979

Member
Μηνύματα
419
Likes
189
Επόμενο Ταξίδι
Φιλανδία-Εσθονια-Πολωνια
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ-ΠΕΚΙΝΟ
Τελικα θα βαλω το F αντι για Φ και οτι θελει ας γινει.
 

indierokkah

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Παιδια καλησπερα.
Εκλεισα προσφατα για δυο διαφορετικες ημερομηνιες εισητηρια απο την Ryan Air.
Ολα μια χαρα με την πρωτη, check in σωστο , κατεβασα και το pdf και τα εκτυπωσα ολα μια χαρα.
Στην δευτερη ημερομηνια τωρα,ακολουθησα τα ιδια ακριβως βηματα,εκανα κανονικα check in και μου βγαλε Confirmed στις πτησεις μου (και στο πανε και στην επιστροφη) αλλα το προβλημα ηρθε οταν πατησα Print , οπου και μου εκτυπωνει μονο το εισητηριο για το πανε, ενω δεν μου εκτυπωνει για της επιστροφης.
Δοκιμασα κανα δυο φορες το re-print αλλα παλι τα ιδια.
Ειχε καποιος απο σας παρομοιο προβλημα?
Τι μπορω να κανω τωρα?
Πρεπει να τηλεφωνησω καπου/καποιον στα γραφεια της RyanAir?


Ευχαριστω εκ των προτερων.
Φιλικα, indierokkah
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Μηπως η πτηση επιστροφης ειναι σε διαστημα μεγαλυτερο των 15 ημερων που μπορεις να κανεις τσεκ ιν?
 

indierokkah

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Μηπως η πτηση επιστροφης ειναι σε διαστημα μεγαλυτερο των 15 ημερων που μπορεις να κανεις τσεκ ιν?
Φιλε μου πραγματικα δεν το ειχα σκεφτει και πανικοβληθηκα χωρις λογο.
Ειναι σε μεγαλυτερο διαστημα!:roll:
Ευχαριστω παρα πολυ!
 

taver

Member
Μηνύματα
12.487
Likes
28.955
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Πραγματικά δε μπορώ να κατανοήσω πως είναι δυνατό τόσο πολοί άνθρωποι και με τόση συχνότητα να πνίγονται σε ένα ποτήρι νερό.... Μάλλον τσάμπα τα έγραφε ο Θανάσης.
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Πιστευω οτι δεν κατανοουν ολοι με την ιδια ευκολια και δεν δινουν φυσικα και την ιδια σημασια σε καποιες ''λεπτομερειες''.

Για καποιους φαινεται δυσκολο να το καταλαβουν.

Τωρα που πεταξα για ρωμη περιμεναν πολλα ατομα με χειραποσκευη στην ουρα εκει που παραδιδουν τις βαλιτσες.

Οταν τους ειπα οτι εφοσον εχεις εκτυπωσει τα boarding pass δεν χρειαζεται να εισαι εδω,και εφοσον φυσικα δεν εχεις να παραδοσεις αποσκευη,χαλαρα πρεπει να φυγανε 30 ατομα.
 

rebellos

Member
Μηνύματα
163
Likes
17
Επόμενο Ταξίδι
ΒΙΕΝΝΗ
Χαχα! Μου θυμίζει ενα σκηνικό σε δημόσιες τουαλέτες να είναι κλειστή η πόρτα, να περιμένει ο πρώτος χωρις να χτυπάει την πορτα, και να δημιουργειται ουρα πισω και στην τουαλετα να μην ειναι κανενας!
 

tsolias1979

Member
Μηνύματα
419
Likes
189
Επόμενο Ταξίδι
Φιλανδία-Εσθονια-Πολωνια
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ-ΠΕΚΙΝΟ
Αν δεν τρελαθω,παιδια βοηθεια.Oταν κλεισαμε τα εισητηρια βαλαμε το ονοματεπωνυμο και τον αριθμο ταυτοτητας με το γραμμα Φ.Μετα διαβασαμε οτι υπαρχει προβλημα με το γραμμα αυτο.Τωρα στο check in τι θα βαλουμε?Απλα καποιος ειπε να το βαλουμε F παω να το βαλω και δεν το δεχεται γιατι μαλλον οταν κλεισαμε τα εισητηρια ηταν Φ.Τωρα τι κανουμε?βαζουμε στο check-in παλι Φ?
 

kabamarou

Member
Μηνύματα
1.437
Likes
2.207
Όταν κλείνεις εισιτήρια δεν δίνεις αριθμό ταυτότητας.Αυτόν τον δίνεις μόνο στο check-in.Οπότε το μπέρδεμα δεν προκύπτει από αυτό.Τώρα σχετικά με το γράμμα Φ έχω κάνει check-in με αυτό πριν λίγους μήνες κανονικά αλλά δεν ξέρω αν άλλαξε τώρα η διαδικασία.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.487
Likes
28.955
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Αν δεν τρελαθω,παιδια βοηθεια.Oταν κλεισαμε τα εισητηρια βαλαμε το ονοματεπωνυμο και τον αριθμο ταυτοτητας με το γραμμα Φ.Μετα διαβασαμε οτι υπαρχει προβλημα με το γραμμα αυτο.Τωρα στο check in τι θα βαλουμε?Απλα καποιος ειπε να το βαλουμε F παω να το βαλω και δεν το δεχεται γιατι μαλλον οταν κλεισαμε τα εισητηρια ηταν Φ.Τωρα τι κανουμε?βαζουμε στο check-in παλι Φ?
Βάλε Φ ή οτιδήποτε άλλο περάσει. Έτσι κι αλλιώς, εκτός αν ταξιδεύεις για Ηνωμένο Βασίλειο, δεν έχει καμιά σημασία.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.188
Μηνύματα
883.373
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom