Ryanair Οδηγός : E Check In από την Ryanair

porcelain

Member
Μηνύματα
27
Likes
6
Ωραία θα το ξέρουμε για την επιστροφή. Για τώρα είδαμε πως η διπλανή θέση που είναι σε παράθυρο είναι άδεια οπότε δώσαμε 5 ευρώ και θα είμαστε και μαζί και σε παράθυρο..(δυστυχως πισω ομως).
Πλεον δεν δίνει ποτε διπλανες θεσεις τυχαια;
 

galoz

Member
Μηνύματα
446
Likes
660
Κάναμε σήμερα τσεκ ιν και προφανως μπηκαμε σε διαφορετικες θεσεις..ειχα διαβασει καπου οτι μπορεις να αλλαξεις θεση με αλλο συνεπιβατη για να εισαι κοντα με την παρεα σου και αν το δεχτει δεν υπαρχει προβλημα..Ισχύει;
Είσαστε στην ίδια κράτηση και σας έβαλε χωριστά;
 

escursione

Member
Μηνύματα
1.413
Likes
4.504
πλέον άσχετα αν είναι με την ίδια κράτηση δεν σου δίνει διπλανές θέσεις. Εμένα ακόμα και σε κράτηση 3 ατόμων είμασταν όλοι σε διαφορετικές σειρές. Γενικά γίνεται ένας χαμός μόλις ανεβαίνουν όλοι ψάχνουν ποιός μπορεί να μετακομίσει που.... Αν θέλεις να κάτσετε μαζί αγοράζεις 2 θέσεις και είσαι ΟΚ.
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.606
Likes
12.424
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Πλεον δεν δίνει ποτε διπλανες θεσεις τυχαια;
Είσαστε στην ίδια κράτηση και σας έβαλε χωριστά;
πλέον άσχετα αν είναι με την ίδια κράτηση δεν σου δίνει διπλανές θέσεις. Εμένα ακόμα και σε κράτηση 3 ατόμων είμασταν όλοι σε διαφορετικές σειρές. Γενικά γίνεται ένας χαμός μόλις ανεβαίνουν όλοι ψάχνουν ποιός μπορεί να μετακομίσει που.... Αν θέλεις να κάτσετε μαζί αγοράζεις 2 θέσεις και είσαι ΟΚ.
Το έχουμε εξαντλήσει το ζήτημα εδώ: https://www.travelstories.gr/community/threads/Ερωτήσεις-για-ryanair-v-2.49380/page-90#post-660798
(από αυτό το μήνυμα και κάτω)
 

sakislagadas

Member
Μηνύματα
92
Likes
43
Επόμενο Ταξίδι
παρισι,βαρκελωνη
Ταξίδι-Όνειρο
ΑΜΕΡΙΚΗ
Ωραία θα το ξέρουμε για την επιστροφή. Για τώρα είδαμε πως η διπλανή θέση που είναι σε παράθυρο είναι άδεια οπότε δώσαμε 5 ευρώ και θα είμαστε και μαζί και σε παράθυρο..(δυστυχως πισω ομως).
Πλεον δεν δίνει ποτε διπλανες θεσεις τυχαια;
Εγω θεωρω απαραδεκτο οταν ταξιδευουν οικογενειες με παιδια και το κανει αυτο,κατα τα αλλα μια χαρα εταιρεια γιαυτο που κανει,και ασφαλης.
 

hary53

Member
Μηνύματα
21
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο
οσον αφορα τις καρτες επιβιβασης, ειναι καλυτερα να εχουμε τις εκτυπωμενες ή να κατεβασουμε την εφαρμογη? Ή γινεται να εχουμε και τα δυο για σιγουρια? Ρωταω γιατι ειδα καποιους που λενε οτι οι εκτυπωμενες πρεπει να ειναι ακριβως οπως τις θελουν ειναι αυστηροι σε αυτο. Εγω σε ασπρομαυρο εκτυπωτη τις τυπωσα φαινονται οκ αλλα με εχει πιασει το αγχος μην γινει καμια στραβή..
 

ElinakiK

Member
Μηνύματα
165
Likes
155
Επόμενο Ταξίδι
Βένετο
Ταξίδι-Όνειρο
Χαβάη
οσον αφορα τις καρτες επιβιβασης, ειναι καλυτερα να εχουμε τις εκτυπωμενες ή να κατεβασουμε την εφαρμογη? Ή γινεται να εχουμε και τα δυο για σιγουρια? Ρωταω γιατι ειδα καποιους που λενε οτι οι εκτυπωμενες πρεπει να ειναι ακριβως οπως τις θελουν ειναι αυστηροι σε αυτο. Εγω σε ασπρομαυρο εκτυπωτη τις τυπωσα φαινονται οκ αλλα με εχει πιασει το αγχος μην γινει καμια στραβή..
Την εφαρμογή και είσαι εντάξει.
 

Στάθης

Member
Μηνύματα
516
Likes
1.070
Ταξίδι-Όνειρο
Ισλανδία
οσον αφορα τις καρτες επιβιβασης, ειναι καλυτερα να εχουμε τις εκτυπωμενες ή να κατεβασουμε την εφαρμογη? Ή γινεται να εχουμε και τα δυο για σιγουρια? Ρωταω γιατι ειδα καποιους που λενε οτι οι εκτυπωμενες πρεπει να ειναι ακριβως οπως τις θελουν ειναι αυστηροι σε αυτο. Εγω σε ασπρομαυρο εκτυπωτη τις τυπωσα φαινονται οκ αλλα με εχει πιασει το αγχος μην γινει καμια στραβή..
Εγώ για σιγουριά τα έχω και τα 2. Ποτέ δεν ξέρεις τι γίνετε στο ταξίδι,ιδικά με το κινιτό(μπορεί να το χάσεις,να στο κλέψουν,να χαλάσει κτλπ). Ασπρόμαυρη εκτύπωση είναι οκ πάντως,δεν είχα ποτέ θέμα και την εφαρμογή μέχρι τώρα δεν την έχω χρησιμοποιήσει.
 

orck

Member
Μηνύματα
662
Likes
1.011
Αυτό που κάνω είναι να κάνω το chack in από την εφαρμογή στο κινητό μου. Επειδή είναι κινητό και μπορεί να το χάσω ή να κλαπεί στέλνω screenshot από την εφαρμογή σαν εικόνες στο messanger αυτού που θα ταξιδεψω μαζί. Έτσι δεν εκτυπώνω τίποτα και έχουμε και οι δύο τα ίδια έγραφα. Έδωσα δοκιμαστικά να μου σκαναρουν τα screenshot και πέρασαν μια χαρά (το αναμενόμενο δηλαδή)
 

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.961
Likes
6.417
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Παιδια check in λετε να κανω απο τωρα η να κανω οταν κοντευει ο καιρος του ταξιδιου ? 13 Γεναρη πεταμε!
 

ElinakiK

Member
Μηνύματα
165
Likes
155
Επόμενο Ταξίδι
Βένετο
Ταξίδι-Όνειρο
Χαβάη
Παιδια check in λετε να κανω απο τωρα η να κανω οταν κοντευει ο καιρος του ταξιδιου ? 13 Γεναρη πεταμε!
Αν έχεις πληρώσει για θέση από τώρα. Όσο νωρίτερα τόσο καλύτερες θέσεις (είναι κ κάποιες θέσεις με περισσότερο χώρο για τα πόδια πχ)
 

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.961
Likes
6.417
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Αν έχεις πληρώσει για θέση από τώρα. Όσο νωρίτερα τόσο καλύτερες θέσεις (είναι κ κάποιες θέσεις με περισσότερο χώρο για τα πόδια πχ)
Έχω πληρώσει θέση αλλά έχω ήδη επιλέξει την θέση μου την ώρα της πληρωμής!
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.188
Μηνύματα
883.371
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom