Ryanair Οδηγός : E Check In από την Ryanair

kabamarou

Member
Μηνύματα
1.437
Likes
2.207
Γιατί έχει παρουσιαστεί ποτέ πρόβλημα σε κάποιον που ταξίδευε έχοντας το γράμμα Φ σε ταυτότητα;
Πάντως ένας φίλος μου που έχει το συγκεκριμένο γράμμα στην ταυτότητα ταξίδεψε 2 φορές πάνε έλα με Ryanair και 2 φορές με easyjet πάνε έλα και δεν είχε κανένα πρόβλημα.Και το ίδιο έχει συμβεί μάλλον και σε άλλους φίλους μου απλά για αυτόν είμαι σίγουρος γιατί έχουμε ταξιδέψει μαζί και του έκλεισα εγώ τα εισιτήρια τις 3 από τις 4 φορές.
 

finikass

Member
Μηνύματα
84
Likes
20
Ταξίδι-Όνειρο
εκτός από τη Γη???
ρε παιδια προσπαθώ τώρα να κάνω τσεκ ιν απο skg girona και τούμπαλιν και στο τέλος μου ζητάει κι άλλο εικοσάρι για τις θέσεις που κράτησα!!!!! administration fee σου λεει..:evil: αφού πλήρωσα για το web check in όταν πλήρωσα το εισιτήριο, τι είναι αυτό πάλι????
 

finikass

Member
Μηνύματα
84
Likes
20
Ταξίδι-Όνειρο
εκτός από τη Γη???
ωχ δλδ την πάτησα επειδή κάνω αργά τσεκ ιν???? οι πράσινες θέσεις ήταν μόνο οι 4 πρώτες..μπορώ να επιλέξω και κίτρινες? μήπως αυτό δεν πρόσεξα..:roll:
 
Μηνύματα
1.620
Likes
782
Επόμενο Ταξίδι
Χονγκ Κονγκ
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
Ναι προφανώς προεπέλεξες τις θέσεις που θέλεις να καθήσεις; Σ'αυτή την περίπτωση δεν είναι το administration fee που πληρώνεις ΓΙΑ να κλείσεις τα εισιτήρια, είναι μια έξτρα παροχή που εσύ επέλεξες αργότερα (και στην οποία έκανες tick σε κάποια κουτάκια,τα οποία σου έλεγαν πόσο κοστολογείται η επιλογή σου)
 
Μηνύματα
1.620
Likes
782
Επόμενο Ταξίδι
Χονγκ Κονγκ
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
ωχ δλδ την πάτησα επειδή κάνω αργά τσεκ ιν???? οι πράσινες θέσεις ήταν μόνο οι 4 πρώτες..μπορώ να επιλέξω και κίτρινες? μήπως αυτό δεν πρόσεξα..:roll:
Δε σου ζητάνε να επιλέξεις θέσεις υποχρεωτικά, στο προσφέρουν σαν έξτρα παροχή με έξτρα κόστος. Αν προσπεράσεις αυτό το βήμα (πατάς no thanks νομίζω ή κάπως έτσι, πάντως σου δίνει επιλογή αρκετά προφανή) απλώς πας στο αεροπλάνο και πιάνεις μια οποιαδήποτε θέση.
 

finikass

Member
Μηνύματα
84
Likes
20
Ταξίδι-Όνειρο
εκτός από τη Γη???
ναι battered μετά τα μνμ σας μου χτύπησε καμπανάκι να προσέξω τη σελίδα..και μαρεσε που γύριζα πίσω να τσεκάρω τις προηγούμενες επιλογές μήπως και είχα βάλει έξτρα βαλίτσα:oops: είδα ότι οι κίτρινες "are not available for reservation" και θεώρησα ότι τις είχαν κρατήσει....τα κάνω κάτι τέτοια ξανθά ώρες ώρες:haha: όποιος βιάζεται σκοντάφτει..σου λέει!:cool: ευχαριστώ παιδιά!
 
Μηνύματα
1.620
Likes
782
Επόμενο Ταξίδι
Χονγκ Κονγκ
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
ναι battered μετά τα μνμ σας μου χτύπησε καμπανάκι να προσέξω τη σελίδα..και μαρεσε που γύριζα πίσω να τσεκάρω τις προηγούμενες επιλογές μήπως και είχα βάλει έξτρα βαλίτσα:oops: είδα ότι οι κίτρινες "are not available for reservation" και θεώρησα ότι τις είχαν κρατήσει....τα κάνω κάτι τέτοια ξανθά ώρες ώρες:haha: όποιος βιάζεται σκοντάφτει..σου λέει!:cool: ευχαριστώ παιδιά!
Χαχα μικρό κακό αφού το προλάβαμε :) Καλά να περάσεις
 

xristina1990

Member
Μηνύματα
10
Likes
0
!!!

Εκτός από όλα αυτά που προανέφερε ο Thanasis εμένα μου έβγαλε κ άλλα πράγματα. Αρχικά μου έβγαλε αυτό. Και όταν πατούσα κάποια επιλογή θέσης με χρέωνε 10 ευρώ.
Επειδή δεν μπόρεσα να τις αναρτήσω εδώ τις έχω στο γκουγκλ.

https://plus.google.com/photos/1007...ms/5729337139936232641?authkey=CN3YmtjQ7PaZSQ

Εγώ πάτησα όχι ευχαριστώ σε όλα.Ελπίζω να έκανα καλά...Αν έκανα λά8ος pls ενημερώστε με. ;) :)
 

kabamarou

Member
Μηνύματα
1.437
Likes
2.207
Εφόσον δεν ήθελες κάποιες από αυτές τις παροχές που φαίνονται στις εικόνες που ανέβασες(πχ. να κουβαλήσεις κάποιο μουσικό όργανο,πέδιλα του ski,να ανέβεις πρώτη στο αεροπλάνο,να κάτσεις σε κάποια συγκεκριμένη θέση,να έχεις μαζί σου βαλίτσα πέραν της χειραποσκευής κτλ.) καλά έκανες και δεν τις επέλεξες.
Δηλαδή το εισιτήριο που έβγαλες καλύπτει μια χειραποσκευή μόνο με διαστάσεις 55χ40χ20 μέχρι 10 κιλά και μια θέση που θα κάτσεις που δεν είναι συγκεκριμένη αλλά όπου προλάβεις και βρεις.

Σε αυτό το θέμα μου αρέσει η Ryanair πάρα πολύ πάντως που σου δίνει την δυνατότητα να πληρώσεις για ότι εσύ θέλεις.Σε άλλα θέματα βέβαια δεν είναι καθόλου σωστή κατά την γνώμη μου αλλά αυτό είναι άλλη συζήτηση :D
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.196
Μηνύματα
883.561
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom