Ryanair Οδηγός : E Check In από την Ryanair

indiespyllak

Member
Μηνύματα
9
Likes
0
Ουφ... τι τους πειράζει μωρέ ένα μικρό μικρό τσαντάκι να το κουβαλήσουμε έξω από τη χειραποσκευή... :ρ

Ευχαριστώ kabamaruuuuu!! :)
Το τοπίο ξεδιάλυνε αρκετά μπροστά μου....Θα κάνω μια προσπάθεια τώρα. :ρ
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Ουφ... τι τους πειράζει μωρέ ένα μικρό μικρό τσαντάκι να το κουβαλήσουμε έξω από τη χειραποσκευή... :ρ
Αν σε άφηναν να κουβαλάς πολλά μικρά πραγματάκια έξω απ' τη δωρεάν χειραποσκευή, πώς θα πούλαγαν τις επί πληρωμή βαλίτσες;

Πάντως η λύση υπάρχει, φοράς μια καμπαρτίνα και γεμίζεις τις τσέπες της με τσάντες, κινητά, φωτογραφικές κτλ.
 

indiespyllak

Member
Μηνύματα
9
Likes
0
Τριπλή κάλτσα, τριπλό μπλουζάκι και πάει λέγοντας... χαχα


Και μια τελευταία ερώτηση και δεν ξαναμιλάω, το υπόσχομαι! :Ρ
Τον αριθμό ταυτότητας τον γράφουμε χωρίς κανένα απολύτως κενό;
Γιατί πχ στην ταυτότητα ο αριθμός γράφεται πάντα με τη μορφή:
γράμματα, κενό και αριθμοί
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Τριπλή κάλτσα, τριπλό μπλουζάκι και πάει λέγοντας... χαχα


Και μια τελευταία ερώτηση και δεν ξαναμιλάω, το υπόσχομαι! :Ρ
Τον αριθμό ταυτότητας τον γράφουμε χωρίς κανένα απολύτως κενό;
Γιατί πχ στην ταυτότητα ο αριθμός γράφεται πάντα με τη μορφή:
γράμματα, κενό και αριθμοί
Αφου θα ξαναμιλησεις...Γιατι λεμε ψεματακια?

Βαλτο οπως ειναι,δεν θα εχεις προβλημα ετσι και αλλιως.
 

kabamarou

Member
Μηνύματα
1.437
Likes
2.207
Μπορείς να φορέσεις μπουφάν και το τσαντάκι αν είναι ώμου και μικρό μέσα από το μπουφάν.Εγώ έτσι κάνω με το τσαντάκι μέσης που έχω... Όταν περνάς τον σωματικό έλεγχο σου ζητάνε να βγάλεις και το μπουφάν και το τσαντάκι(εκεί δεν τους ενδιαφέρει πόσα τσαντάκια έχεις) αλλά όταν περνάς τον 2ο έλεγχο από την Ryanair δεν σου ζητάνε να ξεντυθείς η να βγάλεις το μπουφάν(αν και δεν πρέπει να λέμε μεγάλα λόγια γιατί είναι ικανοί να το κάνουν και αυτό :) )
 

zizi10

Member
Μηνύματα
8
Likes
0
χαιρετάω τους μαστερ λοιπον παιδια...αύριο πετάω με ryanair έκανα πριν λίγο το check in όλα οκ, έλα όμως που ο εκτυπωτής τώρα βρήκε να του τελειώσουν τα μελάνια.... έτσι το έκανα αποθήκευση pdf και το εχω στο pc...... και αυριο πετάω 10 κ20 θα υπάρχει πρόβλημα αν το εκτυπώσω αύριο πρωί?γιατί θα είναι λιγότερο απο 4 ώρες....το ρωτάω αυτό γιατι διαβασα ενα ποστ π λέει οτι εν ολίγοις εκανε το τσεκ ιν και μετα απο 2 μερες π πηγε "δεν υπηρχαν τα εισητηρια"για να τα εκτυπωση......... ακουγεται λιγο χαζή η ερώτηση αλλα με αυτην την ryanair υπάρχει ενα άγχος



ευχαριστω..!
 

kabamarou

Member
Μηνύματα
1.437
Likes
2.207
Δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα γιατί εσύ δεν θα κάνεις το check in λίγες ώρες πριν την πτήση αλλά θα τυπώσεις την εισιτήρια λίγες ώρες πριν την πτήση αφού τα έχεις κατεβάσει στον υπολογιστή σου εννοείται.
Δεν θα χρειαστεί να μπεις δηλαδή καθόλου στην σελίδα της Ryanair,Καλού κακού στείλε τα και στο mail σου(εγώ έτσι κάνω)ώστε και να σβηστούν ακόμη από τον υπολογιστή(λέμε τώρα) να μπορείς να τα κατεβάσεις από το mail.

Οσο για χαζές ερωτήσεις μην ανησυχείς έχω κάνει και εγώ πολλές:D
 

zizi10

Member
Μηνύματα
8
Likes
0
Δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα γιατί εσύ δεν θα κάνεις το check in λίγες ώρες πριν την πτήση αλλά θα τυπώσεις την εισιτήρια λίγες ώρες πριν την πτήση αφού τα έχεις κατεβάσει στον υπολογιστή σου εννοείται.
Δεν θα χρειαστεί να μπεις δηλαδή καθόλου στην σελίδα της Ryanair,Καλού κακού στείλε τα και στο mail σου(εγώ έτσι κάνω)ώστε και να σβηστούν ακόμη από τον υπολογιστή(λέμε τώρα) να μπορείς να τα κατεβάσεις από το mail.

Οσο για χαζές ερωτήσεις μην ανησυχείς έχω κάνει και εγώ πολλές:D
ωραια,αυτο το έχω κάνει ήδη...σε ευχαριστώ.!!!!!
Kαι πού ξέρουν οι Ιρλανδοί αν εκτύπωσες ή όχι το pdf;
τρελοί είναι αυτοι ποτε δεν ξέρεις :p :p :p
 

kostas kav

Member
Μηνύματα
31
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ΛΟΝΔΙΝΟ
Ταξίδι-Όνειρο
Ν.ΥΟΡΚΗ
Καλημέρα σας,έκανα κράτηση για Βουδαπέστη και έκανα ένα λάθος,εκεί που λέει date of expiry αντί να βάλω 5 χρόνια μετά την μέρα που πετάω έβαλα την ημερομηνία της γέννησης μου.Δηλ. πετάω στις 3 Οκτ. και αντί να βάλω 3 Οκτ.2017 έβαλα 29 Απρ.2017 την ημερομηνία γέννησης μου λέτε να έχω κανένα πρόβλημα?Στην Ιταλία που πήγα ήταν πολύ χαλαρά στον έλεγχο εδώ λετε να έχω πρόβλημα?
 

kabamarou

Member
Μηνύματα
1.437
Likes
2.207
Δεν έχω ακούσει η διαβάσει ποτέ να είχε κάποιος σχετικό πρόβλημα.
Άσε που δεν είναι και σίγουρο αν το σωστό είναι να βάλεις σαν ημερομηνία λήξης 5 χρόνια μετά την πτήση.Εγώ τελευταία στα εισιτήρια που κλείνω για φίλους βάζω σαν ημερομηνία λήξης 15 χρόνια μετά την έκδοση της ταυτότητας αλλά και πιο πριν που έβαζα άλλες ημερομηνίες δεν υπήρχε κανένα πρόβλημα.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.212
Μηνύματα
883.811
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom