Ryanair Οδηγός : E Check In από την Ryanair

cromhania

Member
Μηνύματα
101
Likes
55
Επόμενο Ταξίδι
Κωνσταντινούπολη
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Για να το έχεις στο κινητό κατέβασε το πρόγραμμα στο κινητό σου αλλιως δεν γίνεται. Δεν καταλαβαίνω γιατί δεν στο εκτυπώνει σου βγάζει επιλογή αποθήκευση και εκτύπωση.
το κατεβαζεις στον υπολογιστη σου και μετα το περνας με bluetooth στο κινητο...ειναι σε μορφη pdf...απλο
 

gatath

Member
Μηνύματα
108
Likes
62
Ταξίδι-Όνειρο
Ο γύρος του κόσμου
Εχω κλείσει εισιτήρια για 4 ατομα, αλλά τελικά θα πάμε μόνο οι 2. Οταν θα κάνω το check in θα υπάρξει κάποιο πρόβλημα; Θα μπορώ να κάνω μόνο για τους 2;
 

kabamarou

Member
Μηνύματα
1.437
Likes
2.207
Κανένα πρόβλημα. Ούτως η άλλως για τον καθένα ξεχωριστά κάνεις check in και τυπώνεις την κάρτα επιβίβασης και όχι για όλους μαζί.
Αν έχεις κλείσει κάποια βαλίτσα πρόσεξε σε ποιανού το όνομα κλείστηκε γιατί αν κλείστηκε στο όνομα κάποιου που δεν θα πάει θα πρέπει να πληρώσετε και για μια άλλη εκ νέου.
 

gatath

Member
Μηνύματα
108
Likes
62
Ταξίδι-Όνειρο
Ο γύρος του κόσμου
Κανένα πρόβλημα. Ούτως η άλλως για τον καθένα ξεχωριστά κάνεις check in και τυπώνεις την κάρτα επιβίβασης και όχι για όλους μαζί.
Αν έχεις κλείσει κάποια βαλίτσα πρόσεξε σε ποιανού το όνομα κλείστηκε γιατί αν κλείστηκε στο όνομα κάποιου που δεν θα πάει θα πρέπει να πληρώσετε και για μια άλλη εκ νέου.
Ευχαριστώ πολύ :)
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.613
Likes
12.436
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
το κατεβαζεις στον υπολογιστη σου και μετα το περνας με bluetooth στο κινητο...ειναι σε μορφη pdf...απλο
Αυτό γινόταν παλιά. Όπως είπαν και οι υπόλοιποι, τώρα, για να κάνεις mobile check-in, δηλαδή για να έχεις το boarding pass σου στο κινητό, πρέπει να κατεβάσεις την εφαρμογή.
 

Jazzination

Member
Μηνύματα
11
Likes
10
Επόμενο Ταξίδι
Βελιγράδι
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία
Καλησπέρα σε όλους! Έχω κάνει κράτηση για Μπρατισλάβα με τη Ryanair και πήγα σήμερα να κάνω και το check in. Δυστυχώς όταν πάω να βάλω αριθμό εγγράφου (ταυτότητα), δεν μπορώ να γράψω ελληνικά... Ο ΑΔΤ μου έχει το γράμμα Φ!!!o_O

Διάβασα το θέμα από την αρχή για τους περιορισμούς που μας δίνει η σελίδα αλλά επειδή τα posts είναι από το 2012, ήθελα να ρωτήσω αν έχει ταξιδέψει κάποιος πρόσφατα με αντίστοιχο πρόβλημα και τί έκανε τελικά;;

Αύριο πρωί θα προσπαθήσω να μιλήσω και στο online chat, κι αν τίποτα δεν βοηθήσει να βγάλω καινούρια ταυτότητα;;; Ήθελα να το αποφύγω :(

Ευχαριστώ εκ των προτέρων ;)
 

werip

Member
Μηνύματα
280
Likes
126
Βάλε το γράμμα F.Αν ταξιδεύεις ειδικα σε χώρα εντός Σένγκεν δεν θα εχεις κανενα προβλημα και ειναι κατι τελειως τυπικό,καθως ειδικα στον έλεγχο δεν πρόκειται να κοιτάξουν τέτοια λεπτομέρεια στην ταυτοτητα (εδω καλα καλα αλλες φορες δεν κοιτάνε ουτε καν το όνομα :p )
Τωρα σε χώρα εκτός Σέγκεν(πχ ΗΒ που στέλνουν τα στοιχεια οι αεροπορικές στις αντίστοιχες υπηρεσίες εκει ) δεν ξερω .

Τωρα μεχρι τελη Ιουνίου με τις νέες ταυτότητες ολα αυτα τα ζητήματα θα λυθούν
 

geoodas

Member
Μηνύματα
7
Likes
0
γεια σας. εκανα λαθος στο check in απο το κινητο τα στοιχεια της ταυτοτητας. τι μπορω να κανω σωστε με...

στο boarding pass δεν μου βγαζει στιοχεια ταυροτητας ομως..
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401

geoodas

Member
Μηνύματα
7
Likes
0

Μόλις το έκανα έδωσα τα νέα στοιχεία μου είπε ότι διορθωθηκε και με παρεπεμψε να εκτυπωσω το boarding pass.. Το έκανα και αυτο.. Αλλα δεν δείχνει πάνω στο boarding pass τα στοιχεια ταυτοτητας και αυτο με ανησυχεί.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.903
Μέλη
38.906
Νεότερο μέλος
Makarena

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom