Ryanair Οδηγός : E Check In από την Ryanair

aikaterinh

Member
Μηνύματα
6
Likes
0
Καλημέρα σας παρακαλώ ας με βοηθήσει κάποιος. εχω κλείσει εισιτήρια για Ρώμη με τα παιδιά μου είναι 15.8 κ 17.8 έχουν ταυτότητες . Φεύγουμε την Δευτέρα. Σήμερα πήγα να κάνω check in και όταν καταχωρω την ταυτότητα κ την ηλικία του μικρού δεν με αφήνει να προχωρήσω. Έχω αγχωθει πολύ αν μπορεί κάποιος να μου πει τι να κανω
 

aikaterinh

Member
Μηνύματα
6
Likes
0
για όποιον αντιμετωπίσει το ιδιο προβλημα να σας πω οτι μίλησα μέσο chat και μου ζήτησαν τα στοιχεία του γιου μου, μου ειπαν να κανω chek in και οτι θα παραλάβω την κάρτα του μικρού απο το αεροδρόμιο . Οταν μπήκα να κανω chek in ειδα πως εχουν βγεί θέσεις στα ονοματα μας ακομη κ για την επιστροφη . Έγινε κ για την επιστροφή παραδόξως γιατι οπως θυμαμαι απο την τελευταια φορα δεν μπορουσα να κανω για την επιστροφη αν δεν πλήρωνα . διευκρίνισα οτι θα παω στο αεροδρομια με την ταυτοτητα του παιδιου κ θα παρω την καρτα και ζητησα κ αντίγραφο της συνομιλίας . ελπίζω να μην έχω καποιο θέμα
 

fcandreas

Member
Μηνύματα
27
Likes
7
Καλησπέρα, ταξιδεύω πρώτη φορά me ryanair από αθήνα για βουκουρέστι. Μπορώ να έχω το boarding pass στο κινητό μου ή πρέπει να το εκτυπώσω υποχρεωτικά? Επίσγης την χειραποσκευή την ζυγίζουν και την μετράνε αυστηρά?
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.013
Likes
6.395
Μπορεις να το κατεβασεις στο κινητο και για τη χειραποσκευη ποτε δεν ξερεις αν θα μετρησουν και ποσο αυστηροι θα ειναι.
 

hlhjac

Member
Μηνύματα
417
Likes
556
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αιγυπτος
ok ευχαριστώ. κάτι έπαθε το app της ryanair στο iphone και δεν ανοίγει, ούτε υπάρχει στο appstore
Από τη Ryanair μου απάντησαν πως δεν υπάρχει πρόβλεψη για το αν και ποτέ θα ξαναλειτουργήσει για ios
 

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
Καλησπέρα, ταξιδεύω πρώτη φορά me ryanair από αθήνα για βουκουρέστι. Μπορώ να έχω το boarding pass στο κινητό μου ή πρέπει να το εκτυπώσω υποχρεωτικά? Επίσγης την χειραποσκευή την ζυγίζουν και την μετράνε αυστηρά?
Εάν δεν έχεις κατεβάσει το app πρέπει υποχρεωτικά να το έχεις εκτυπωμένο το boarding pass. Το να δείξεις απλά το email δεν ισχύει. Επίσης για την αποσκευή ποτέ δε μου έχει τύχει να τη ζυγίσουν είτε Ελλάδα είτε έξω αλλά ναι, μπορεί να είναι αυστηροί με τις διαστάσεις. Δε θα διακινδύνευα να ταξιδέψω με έστω και λίγο μεγαλύτερη διάσταση.
 

hlhjac

Member
Μηνύματα
417
Likes
556
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αιγυπτος
το σαββατόκύριακο ταξίδεψα με ryanair και επειδή το app για ios δεν υπάρχει πια, είχα αποθηκευμένο στο ibook το boarding pass που μπορείς να εκτυπώσεις μόλις κάνεις το e check in από την σελίδα της ryanair στο οποίο υπάρχει και qr code. Και στη Θεσνικη και στην Αθήνα το σκάναραν μια χαρά από την οθόνη του κινητού
 

nicktheo

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Καλησπέρα,
το boarding pass μου δείχνει λάθος ταυτότητα, συγκεκριμένα λείπουν τα πρώτα δύο ψηφία. Μίλησα στο chat με υπάλληλο ο οποίος υποτίθεται το διόρθωσε, αλλά το πρόβλημα παραμένει. Έχει συμβεί σε κανέναν άλλον; Υπάρχει περίπτωση να έχω θέμα στο αεροδρόμιο;
 

alekastyl

Member
Μηνύματα
51
Likes
4
"το σαββατόκύριακο ταξίδεψα με ryanair και επειδή το app για ios δεν υπάρχει πια, είχα αποθηκευμένο στο ibook το boarding pass που μπορείς να εκτυπώσεις μόλις κάνεις το e check in από την σελίδα της ryanair στο οποίο υπάρχει και qr code. Και στη Θεσνικη και στην Αθήνα το σκάναραν μια χαρά από την οθόνη του κινητού"

Α ωραία!Κ εγώ θα το κάνω από Θεσσαλονίκη αύριο θα υπάρχει πρόβλημα λέτε;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.688
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom