Ryanair Οδηγός : E Check In από την Ryanair

epp1783

Member
Μηνύματα
80
Likes
44
Επόμενο Ταξίδι
ΒΟΥΔΑΠΕΣΤΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΚΟΥΒΑ
Να κανω και μια χαζη ερωτηση. Αν εχεις βαλει τα στοιχεια της ταυτοτητας σου κατα την αγορα του εισητηριου και τελικα ταξιδεψεις με διαβατηριο υπαρχει θεμα?

Ευχαριστω.
 

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.962
Likes
6.417
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Έχω κλείσει εισιτήρια για Ρώμη από τον Σεπτέμβρη για Νοέμβρη όμως δεν έχω κάνει check in ακόμα! Υπάρχει κάποιο θέμα αν το κάνω ποιο μετά ?
 

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.436
Likes
4.426
Έχω κλείσει εισιτήρια για Ρώμη από τον Σεπτέμβρη για Νοέμβρη όμως δεν έχω κάνει check in ακόμα! Υπάρχει κάποιο θέμα αν το κάνω ποιο μετά ?
Όχι, θα έπρεπε?
Εξάλλου, αν δεν έχεις πληρώσει δε μπορείς να κάνεις check-in από τώρα
 

ManosAg

New Member
Μηνύματα
2
Likes
1
Καλησπέρα. Μιας και ταξιδεύω πρώτη φορα με Ryanair εχω κάποιες απορίες. Έκανα μόλις check in και στο πρώτο βήμα που ζητάει τα ταξιδιωτικά έγγραφα, μου ζήτησε μόνο ημερομηνία. Γιατί αυτο;

Επίσης η τσάντα για το κάθισμα πρέπει υποχρεωτικά να ειναι σε αυτες τις διαστάσεις ή μπορώ να πάρω και ένα σακίδιο το οποιο αν συμπιεστεί χωράει μια χαρα;

Ευχαριστώ
 

alvadi

Member
Μηνύματα
555
Likes
2.833
Επόμενο Ταξίδι
Μπέργκαμο
Ταξίδι-Όνειρο
Μεξικό
Για το check in δεν θυμάμαι τι μου είχε ζητήσει.. εχεις στη διάθεση σου το boarding pass;

Πρόσφατα (07/18) η κόρη μου είχε μαζί της σακίδιο πλάτης (τα σακιδια/τσάντες της Polo) και δεν της είπε κανείς τίποτα.
 

ManosAg

New Member
Μηνύματα
2
Likes
1
Τελικά μίλησα με την Ryanair και μου είπαν πως δεν χρειάζεται εφόσον αφορά πτήση εσωτερικού.

Επειδή το μόνο σακίδιο με αυτες τις διαστάσεις ειναι ένα παιδικό από αλυσίδα παιχνιδιών, θα πάρω κι εγω το backpack μου και ότι γίνει.

Ευχαριστώ πολυ για την απάντηση σου!
 

Angie04

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Να κανω και μια χαζη ερωτηση. Αν εχεις βαλει τα στοιχεια της ταυτοτητας σου κατα την αγορα του εισητηριου και τελικα ταξιδεψεις με διαβατηριο υπαρχει θεμα?

Ευχαριστω.
Όχι δεν υπάρχει θέμα.

Καλησπέρα σας!Θα ήθελα να ρωτήσω κάτι παρόμοιο!Εγω ταξιδεύω για Παρίσι στις 27 του μηνός!Εκλεισα το εισιτήριο σε ένα ταξιδιωτικό γραφείο και πριν λίγο μου στείλανε το boarding Pass στο οποίο ανακάλυψα ότι μπερδεύτηκαν και δεν έβαλαν τον αριθμό της ταυτότητας μου αλλά έβαλαν τον αριθμό του διαβατηρίου μου που είναι Αλβανικό διαβατήριο(πριν ένα μήνα απέκτησα ελληνική ταυτότητα και τους είχα ενημέρωση για την αλλαγή και μου είχαν πει όλα εντάξει θα βάλουν τον αριθμό της ταυτότητας!)Δεν το έκαναν όμως!Τα στοιχεία μου είναι ίδια δεν αλλάζει ούτε όνομα ούτε επίθετο!Το πρόβλημα είναι ότι το διαβατήριο ισχύει μόνο για αλβανια,δεν έχω άδεια διαμονής σε ισχύ πλέον αφού απέκτησα ελληνική ταυτότητα!Θα μπορέσω να ταξιδέψω;;
 

taver

Member
Μηνύματα
12.492
Likes
29.047
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Καλησπέρα σας!Θα ήθελα να ρωτήσω κάτι παρόμοιο!Εγω ταξιδεύω για Παρίσι στις 27 του μηνός!Εκλεισα το εισιτήριο σε ένα ταξιδιωτικό γραφείο και πριν λίγο μου στείλανε το boarding Pass στο οποίο ανακάλυψα ότι μπερδεύτηκαν και δεν έβαλαν τον αριθμό της ταυτότητας μου αλλά έβαλαν τον αριθμό του διαβατηρίου μου που είναι Αλβανικό διαβατήριο(πριν ένα μήνα απέκτησα ελληνική ταυτότητα και τους είχα ενημέρωση για την αλλαγή και μου είχαν πει όλα εντάξει θα βάλουν τον αριθμό της ταυτότητας!)Δεν το έκαναν όμως!Τα στοιχεία μου είναι ίδια δεν αλλάζει ούτε όνομα ούτε επίθετο!Το πρόβλημα είναι ότι το διαβατήριο ισχύει μόνο για αλβανια,δεν έχω άδεια διαμονής σε ισχύ πλέον αφού απέκτησα ελληνική ταυτότητα!Θα μπορέσω να ταξιδέψω;;
Ναι. Είναι χαζομάρα της RyanAir που τα ζήτησε στο check-in, οι Γαλλικές αρχές δε ζητάνε (και δε λαμβάνουν) τέτοιες πληροφορίες σε πτήσεις εντός ζώνης Σέγκεν. Για λόγους ταυτοπροσωπείας προς τη Ryanair, όμως, έχε μαζί και το αλβανικό διαβατήριο και την ταυτότητα.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.223
Μηνύματα
884.241
Μέλη
38.915
Νεότερο μέλος
katsanas1962@gmai

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom