Γερμανία Οδικως στο Μόναχο

varsa

Member
Μηνύματα
1.291
Likes
128
Ονειρεμένο Ταξίδι
far away
• Καμπίνες : Οι καμπίνες διαχωρίζονται σε εσωτερικές (χωρίς παράθυρο) και σε εξωτερικές (με παράθυρο) Είναι συνήθως δίκλινες ή τετράκλινες αλλά διατίθενται με πολλούς τρόπους (αναλόγως την ακτοπλοϊκή εταιρεία). Για παράδειγμα, μια τετράκλινη καμπίνα μπορεί να διατεθεί ως τρίκλινη και ούτω καθεξής.
Καμπίνες διαθέτουν μόνο τα μεγάλα πλοία κανονικού τύπου.

Συνηθέστεροι τύποι καμπίνας:

• Πολυτελείας. Καμπίνα με παράθυρο και ιδιωτική τουαλέτα (εξωτερική καμπίνα).
• Θέση A' Εξωτερική. Καμπίνα με παράθυρο και ιδιωτική τουαλέτα (εξωτερική καμπίνα).
• Θέση A' Εσωτερική. Καμπίνα χωρίς παράθυρο, με ιδιωτική τουαλέτα (εσωτερική καμπίνα).
• Θέση AB' Εσωτερική. Καμπίνα χωρίς παράθυρο, με ιδιωτική τουαλέτα (εσωτερική καμπίνα).
• Θέση Β'. Καμπίνα χωρίς παράθυρο, και χωρίς ιδιωτική τουαλέτα (εσωτερική καμπίνα).
• Κουκέτα
απο το http://www.intermare.gr/info.php:)
 

Doug

Member
Μηνύματα
518
Likes
2
Eπειδή εχω φρικάρει με τις τιμές που βλέπω (700+ Ευρω 2 ατομα καμπίνα+ αυτοκίνητο πηγαινε-ελα) εχει ταξιδεψει κανεις κατάστρωμα τόσες ωρες να μου πει τη γνωμη του?!

Επισης Δημητρη ποια η γνωμη σου να ταξιδεψω απο Αλβανία ωστε να αποφύγω τα Σκόπια?
 

dk

Banned
Μηνύματα
1.397
Likes
55
Επόμενο Ταξίδι
Κρουαζιέρα Αιγαίου-Dubai
Ονειρεμένο Ταξίδι
Βραζιλία
Δεν εχω ταξιδεψει καταστρωμα αλλα εβλεπα ολους τους ξενους που το εκαναν.Εστρωναν σλιπινγκ μπαγκς στους διαδρομους του πλοιου για να κοιμηθουν.Ηταν ομως καλοκαιρι.Τι να σου πω,καλυτερα να επιβεβαιωσεις τις τιμες των εισιτηριων τηλεφωνικα.
Οσο για την Αλβανια ενα θα σου πω,200 χιλιομετρα 5 ωρες!!!Τι θελεις,να πας Δυρραχιο και απο εκει με καραβι Ιταλια ή οδικως Αλβανια-Μαυροβουνιο-Κροατια-Σλοβενια-Ιταλια?
 

Doug

Member
Μηνύματα
518
Likes
2
To θέμα ειναι να γλιτωσω το καραβι γιατι ειναι ιδιαιτερα ακριβό εκτος & αν ταξιδεψω κατάστρωμα ή καθισμα αερ/κου τυπου!
Αλβανία ειναι τόσο χάλια ολο το οδικο δικτυο?
Εχω παει με τον πατερα μου παλιοτερα Κορυτσά και σε μια κωμοπολη Ρουγκουζιν ή καπως ετσι αλλα δεν θυμάμαι!
Και οσο σκεφτομαι πως με αεροπλανο πηγαινοέρχομαι με 60 ευρω!:bash:
 

dk

Banned
Μηνύματα
1.397
Likes
55
Επόμενο Ταξίδι
Κρουαζιέρα Αιγαίου-Dubai
Ονειρεμένο Ταξίδι
Βραζιλία
To θέμα ειναι να γλιτωσω το καραβι γιατι ειναι ιδιαιτερα ακριβό εκτος & αν ταξιδεψω κατάστρωμα ή καθισμα αερ/κου τυπου!
Αλβανία ειναι τόσο χάλια ολο το οδικο δικτυο?
Εχω παει με τον πατερα μου παλιοτερα Κορυτσά και σε μια κωμοπολη Ρουγκουζιν ή καπως ετσι αλλα δεν θυμάμαι!
Και οσο σκεφτομαι πως με αεροπλανο πηγαινοέρχομαι με 60 ευρω!:bash:
Το οδικο δικτυο στην Αλβανια ειναι σχεδον ανυπαρκτο!!!Δεν συμφερει απο εκει θα χρειαστεις μερες οσο για την κωμοπολη πρεπει να ενοεις την Ρογκοζιν(Ρογκοζινα τη λενε οι Αλβανοι).
 

Doug

Member
Μηνύματα
518
Likes
2
Το οδικο δικτυο στην Αλβανια ειναι σχεδον ανυπαρκτο!!!Δεν συμφερει απο εκει θα χρειαστεις μερες οσο για την κωμοπολη πρεπει να ενοεις την Ρογκοζιν(Ρογκοζινα τη λενε οι Αλβανοι).
Aρα καραβάκι απο Ηγουμενίτσα? Για Ανκονα παντως κανει 13 ωρες επειδη ειναι τα 2 πιο γρηγορα! Με βλεπω για Ανκονα σε καθισμα αερ/κου τυπου! Το μόνο που με αγχωνει λίγο ειναι αν θα μπορεσω να κοιμηθω στο καθισμα γιατι μετα θα πρεπει να οδηγησω αρκετες ωρες!
 

dk

Banned
Μηνύματα
1.397
Likes
55
Επόμενο Ταξίδι
Κρουαζιέρα Αιγαίου-Dubai
Ονειρεμένο Ταξίδι
Βραζιλία
Αν πας Ανκονα θα εχεις περισσοτερα καυσιμα.Νομιζω οτι η επιλογη της Βενετιας ειναι οτι καλυτερο.
 

Doug

Member
Μηνύματα
518
Likes
2
Αν πας Ανκονα θα εχεις περισσοτερα καυσιμα.Νομιζω οτι η επιλογη της Βενετιας ειναι οτι καλυτερο.
Κατσε να ρίξω μια ματιά στο viamichelin να δω ποσα χιλιομετρα παραπανω ειναι!


...γμτ 4μιση ωρες επιπλεον!:bash:
 

Doug

Member
Μηνύματα
518
Likes
2
Διαδρομή μπορεί να σου βγάλει και το google maps.
Κανονικά, όπως σε ένα GPS.
Έλεγξε το και από εκεί.
Spor_os πράγματι πολυ καλο & στα Ελληνικά!:D

Dk να σε ρωτησω, τα διόδια της Ιταλίας ειναι σαν τα δικά μας ή εχουν κανένα αυτόματο συστημα? Επειδη βλεπω στο google maps πως εχει πολλα!
 

spor_os

Administrator
Μηνύματα
1.951
Likes
617
Στην Ιταλία το σύστημα των διοδίων είναι πολύ απλό.
Παίρνεις ένα καρτελάκι από εκεί που μπαίνεις και πληρώνεις εκεί που βγαίνεις.
Είναι απολύτως αυτόματα.
Βάζεις το καρτελάκι στη σχισμή, σου λέει πόσο πρέπει να πληρώσεις και βάζεις κέρματα ή χαρτονόμισμα.
Και φυσικά δίνει ρέστα.
 

dimosf

Member
Μηνύματα
2.302
Likes
5.882
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΝΟΡΒΗΓΙΑ-ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ
Στην Ιταλία το σύστημα των διοδίων είναι πολύ απλό.
Παίρνεις ένα καρτελάκι από εκεί που μπαίνεις και πληρώνεις εκεί που βγαίνεις.
Είναι απολύτως αυτόματα.
Βάζεις το καρτελάκι στη σχισμή, σου λέει πόσο πρέπει να πληρώσεις και βάζεις κέρματα ή χαρτονόμισμα.
Και φυσικά δίνει ρέστα.
Μόνο που είναι πολύ ακριβά
 

dk

Banned
Μηνύματα
1.397
Likes
55
Επόμενο Ταξίδι
Κρουαζιέρα Αιγαίου-Dubai
Ονειρεμένο Ταξίδι
Βραζιλία
Στην Ιταλία το σύστημα των διοδίων είναι πολύ απλό.
Παίρνεις ένα καρτελάκι από εκεί που μπαίνεις και πληρώνεις εκεί που βγαίνεις.
Είναι απολύτως αυτόματα.
Βάζεις το καρτελάκι στη σχισμή, σου λέει πόσο πρέπει να πληρώσεις και βάζεις κέρματα ή χαρτονόμισμα.
Και φυσικά δίνει ρέστα.
Ετσι ειναι οπως τα λεει ο Νικος.
Απο Βενετια μεχρι συνορα Αυστριας 12 ευρω το 2006.

ΥΓ.Τοτε υπηρχε υπαλληλος και πληρωσα,δεν ειχε μηχανημα.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.108
Μηνύματα
880.545
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom