Οικοδομη Στο Εξωτερικο

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

efthimakos

Member
Μηνύματα
6
Likes
0
Ψαχνω δουλεια στο εξωτερικο κ συγκεκριμενα στο Καταρ η Dubai...ειμαι οικοδομος-σιδερας 25χρονια στο επαγγελμα...γνωριζει κανενας πως μπορω να φυγω για εξω??
 

McElk

Member
Μηνύματα
1.029
Likes
1.589
Ταξίδι-Όνειρο
Novaya Zemlya
Απευθύνσου σε μεγάλες Ελληνικές εργοληπτικές εταιρείες που κατασκευάζουν έργα στον Αραβικό κόσμο π.χ. ΤΕΡΝΑ. Μόνο μέσω των εταιρειών αυτών μπορείς να πας για εργασία και να πάρεις την ειδική βίζα. Πάντως να ξέρεις ότι σʼ αυτές τις δουλειές τα στελέχη μόνον (μηχανικοί, εργοταξιάρχες, αρχιεργάτες) έχουν καλές απολαβές ενώ το υπόλοιπο προσωπικό (κυρίως από Πακιστάν ή Μπαγκλαντές) εργάζεται με χαμηλότατους μισθούς η δε επίβλεψη είναι αυστηρή και απαιτητική (ακρίβεια χιλιοστού, λεπτομερές δέσιμο των σιδήρων σε όλες τις διασταυρώσεις κλπ)
 

efthimakos

Member
Μηνύματα
6
Likes
0
Απευθύνσου σε μεγάλες Ελληνικές εργοληπτικές εταιρείες που κατασκευάζουν έργα στον Αραβικό κόσμο π.χ. ΤΕΡΝΑ. Μόνο μέσω των εταιρειών αυτών μπορείς να πας για εργασία και να πάρεις την ειδική βίζα. Πάντως να ξέρεις ότι σʼ αυτές τις δουλειές τα στελέχη μόνον (μηχανικοί, εργοταξιάρχες, αρχιεργάτες) έχουν καλές απολαβές ενώ το υπόλοιπο προσωπικό (κυρίως από Πακιστάν ή Μπαγκλαντές) εργάζεται με χαμηλότατους μισθούς η δε επίβλεψη είναι αυστηρή και απαιτητική (ακρίβεια χιλιοστού, λεπτομερές δέσιμο των σιδήρων σε όλες τις διασταυρώσεις κλπ)
δηλαδη τι μισθο θα περνω?? κ εχω ακουσει πως δν δουλευω...απλα επιβλεπω...σαν επικεφαλης κατι....κ επισης εξηγησε μ αυτο π ειπεσ για το Πακισταν κ για τν Μπαγκλαντες...κ ποσο περιπου μισθο???
 

GKCAPO

Member
Μηνύματα
767
Likes
305
Ταξίδι-Όνειρο
ΚΑΝΑΔΑΣ-Η.Π.Α.
δηλαδη τι μισθο θα περνω?? κ εχω ακουσει πως δν δουλευω...απλα επιβλεπω...σαν επικεφαλης κατι....κ επισης εξηγησε μ αυτο π ειπεσ για το Πακισταν κ για τν Μπαγκλαντες...κ ποσο περιπου μισθο???
www.patriotaki.net
 

silversurfer

Moderator
Μηνύματα
2.328
Likes
3.468
Επόμενο Ταξίδι
Σικελία
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος Του Κόσμου
το καλύτερο που έχεις να κάνεις όπως πρότεινε κ παραπάνω κάποιος είναι να απυθυνθείς εσυ ο ιδιος σε εταιρείες που δραστηριοποιούνται εκει κάτω
Αλλη μια τέτοια ειναι η ΑΡΧΙΡΟΔΟΝ
απο κει κ πέρα εμεις εδω μονο εικασίες μπορούμε να κάνουμε χωρις να ξέρουμε μαλιστα κ τι πτυχία έχεις κ τι ακριβως εξειδικευμένη προυπηρεσία κουβαλάς
 

Voyager1

Member
Μηνύματα
286
Likes
68
Επόμενο Ταξίδι
Ρουμανία
Ταξίδι-Όνειρο
Γυρος της Γης
Προσωπικα δεν έχω καθολου γνώση τι γίνεται στον τομέα των κατασκευων και ειδικά στις αραβικες χωρες. Ωστόσο, να προσθέσω από πρόσφατο ταξίδι στην Ιορδανία ότι η ΑΒΑΞ έχει αναλάβει την ανέγερση του καινούριου αεροδρομίου στο Αμμαν.
 

McElk

Member
Μηνύματα
1.029
Likes
1.589
Ταξίδι-Όνειρο
Novaya Zemlya
Οι εταιρείες προσλαμβάνουν και στέλνουν για εργασία στα Αραβικά κράτη στελέχη, δηλαδή επικεφαλής συνεργείων - αρχιεργάτες. Αυτοί πληρώνονται ανάλογα με την συμφωνία που θα κάνουν με την εταιρεία. Επίσης εκτός από τον μισθό η εταιρεία μπορεί να τους παρέχει αεροπορικά εισιτήρια, ασφαλιστικές καλύψεις, κατοικία κλπ. Δεν στέλνουν απλούς οικοδόμους – σιδεράδες. Τέτοιους βρίσκουν επί τόπου με 150 – 200 ευρώ μηνιαίο μισθό. Αν νομίζεις ότι έχεις τα προσόντα πάρε μια άκρη για να αρχίσεις το ψάξιμο : ANAstock.gr
 

efthimakos

Member
Μηνύματα
6
Likes
0
Προσωπικα δεν έχω καθολου γνώση τι γίνεται στον τομέα των κατασκευων και ειδικά στις αραβικες χωρες. Ωστόσο, να προσθέσω από πρόσφατο ταξίδι στην Ιορδανία ότι η ΑΒΑΞ έχει αναλάβει την ανέγερση του καινούριου αεροδρομίου στο Αμμαν.
πως μπορω να επικοινωνησω με τν ΑΒΑΞ ???
 

Kostis

Member
Μηνύματα
267
Likes
35
Επόμενο Ταξίδι
Τωρα για λιγο στ'αυγα μας
Ταξίδι-Όνειρο
Υπερσιβηρικος
Διεύθυνση Ανθρώπινου Δυναμικού
Τηλ. 210-6375581
Fax 210-6375761
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Λιγο το 25 χρονια στο χωρο,λιγο οτι δεν εχει ακουσει για καμια εταιρεια(με 25 χρονια στο χωρο),λιγο πειτε τι ξερετε και γρηγορα αλλα απο την αλλη λιγο η ανεργια,φανταζομαι για να ρωταει,τι να πεις...

Αλλα γραφειο ευρεσης δουλειας ειναι εδω θα μου πεις?
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.190
Μηνύματα
883.394
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom