Ισλανδία Οικονομικά στην Ισλανδία

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
Xμ, εγω ελεγα για πολυ μεγαλυτερη διαδρομη. Το Golden Circle ειναι μια χαρα πακετακι, φτηνο και μιας μερας, γιατι να το αντικαταστησει κανεις με ΚΤΕΛ; Θα ειχα περιεργεια για μια ιστορια που εγινε πιο εναλλακτικα.
Ναι, έχω καταλάβει τι λες. Πχ ένα Golden ring με λεωφορεία...δεν έχω ιδέα αν γίνεται βέβαια:rolleyes-80: Το πάσο στη σελίδα του Straeto το είδες; Θα το ψάξω κάποια στιγμή.
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.077
Likes
20.118
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γη του Πυρός
Αρχικά συγγνώμη αν πήγα να παραπληροφορήσω :p Από το δικό μου ψάξιμο θυμάμαι ότι τα λεωφορεία κινούνται συγκεκριμένους μήνες κ με περιορισμένα δρομολόγια, ίσως εν τέλει κάνω λάθος. Μπορεί κάποιος δηλαδή να κάνει πχ μονοήμερες πηγαίνοντας στη Νότια Ακτή ή στο Golden circle? Δε μου ακούγεται και πολύ βολικό.
Σιγά να μη σε τιμωρήσουμε κιόλας που μας παραπληροφορείς :haha:
Πέρα απο τη πλάκα, το σάιτ των δημόσιων συγκοινωνιών το βρήκα δύσχρηστο, αλλά παρέχει κάποιες υπηρεσίες ακόμα και για να κάνεις τον γύρο της χώρας. Εννοείται οτι σε κακοκαιρίες μπορεί να μην λειτουργεί, αλλά σε τέτοιες καταστάσεις ούτε τα αυτοκίνητα "λειτουργούν". Βέβαια υπάρχει και άλλη λύση, γιατί Ισλανδία είναι μία και μοναδική...:clap:
DSC04383.JPG
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.934
Likes
40.783
Ναι, έχω καταλάβει τι λες. Πχ ένα Golden ring με λεωφορεία...δεν έχω ιδέα αν γίνεται βέβαια:rolleyes-80: Το πάσο στη σελίδα του Straeto το είδες; Θα το ψάξω κάποια στιγμή.
[/QUOTΕ]
Εδω Hop on- hop off και διαλεγεις ποση διαδρομη θες.
https://icelandbybus.is/
το μεγαλυτερο πασο σου βγαζει 9ημερο προγραμμα
https://icelandbybus.is/ultimate-bus-passport
 

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά

paefstra

Member
Μηνύματα
12.934
Likes
40.783
Κάπως έτσι είναι οι χάρτες των δημόσιων συγκοινωνιών της χώρας και τους βλέπεις απο εδώ View attachment 292028
Προτιμω το δικο σου, αλλα αυτο που εβαλα ειναι πολυ ευχρηστο :). Το δικο σου επιτρεπει απολυτη ανεξαρτησια, οπως το δοκιμασα.
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.077
Likes
20.118
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γη του Πυρός
Προτιμω το δικο σου, αλλα αυτο που εβαλα ειναι πολυ ευχρηστο :)
Τα πάντα στην Ισλανδία, που δεν είναι δημόσια, είναι εύχρηστα! Αλλά και πιο ακριβά... :)
Οι Ισλανδοί έχουν μια οργανωμένη χώρα και δεν έχουν καλές δημόσιες συγκοινωνίες... πχ έχουν γέφυρες σε κάποια ποτάμια και σε άλλα δεν έχουν, γιατί; Γιατί πουλάνε την περιπέτεια!
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.077
Likes
20.118
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γη του Πυρός
Λοιπον το αποφασισα, θα παω Ισλανδια με ΚΤΕΛ. Θα γραψω και ιστορια. :haha:
Αν το κάνεις, η ιστορία που θα γράψεις θα βοηθήσει πολύ κόσμο να κάνει ένα πιο οικονομικό ταξίδι σε μία κατα τα άλλα ακριβή χώρα!
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.934
Likes
40.783
Αν το κάνεις, η ιστορία που θα γράψεις θα βοηθήσει πολύ κόσμο να κάνει ένα πιο οικονομικό ταξίδι σε μία κατα τα άλλα ακριβή χώρα!
Δε θα βοηθουσα καθολου, αφου θα εβλεπα το 1/10 οσων βλεπεις με αυτοκινητο, αλλα ειναι για την αλητεια, με καταλαβαινεις.
Αυτο να κανουν και οι ερωτωντες με τα 600 ευρω, για να ειμαστε εντος θεματος.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.115
Μηνύματα
880.701
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom