Ελβετία Οικονομική εκδρομή στην Ελβετία

taver

Member
Μηνύματα
12.468
Likes
28.827
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iles Kerguelen
Στην Ελβετια, μπορω να μπω στην χωρα, οδικώς ή αεροπορικώς, και να ταξιδέψω, αν έχω την αστυνομική μου ταυτότητα(νέου τυπου-λατινικοι χαρακτηρες κλπ), ή απαιτούν οπωσδήποτε διαβατήριο?
Η Ελβετία είναι στη ζώνη Σέγκεν. Δεν υπάρχει κανένας έλεγχος κατά την είσοδο στη χώρα.
 

cool11

Member
Μηνύματα
111
Likes
1
Μπορειτε να μου δωσετε μερικες ιστοσελιδες απο καλα ταξιδιωτικα γραφεια της αθηνας, που να βγαζουν συνεχεια προσφορες-πακετα για διαφορους ευρωπαϊκους προορισμους, ελπιζοντας οτι θα βρισκω έστω και σε αραιά χρονικα διαστήματα, πακετα προσφορων και για την ελβετια;

Για να δειτε τι εχω στο μυαλο μου, οριστε, κατι σαν αυτο
http://www.cdftravel.gr/index.php
αλλα ομως να εχει εδρα-πακετα κυριως απο αθηνα (το συγκεκριμενο εχει κυρίως απο βορεια ελλαδα).
 

chris or

Member
Μηνύματα
176
Likes
81
Επόμενο Ταξίδι
Όσλο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Πεκίνο,Λαπώνια,Μάλτα
Κοιτα απο οτι καταλαβα (μιας και θα το κανω το ταξιδι συντομα-και απο οσα διαβασα απο παντου)...για οικονομικα στην Ελβετια παιζουν τα εξης ρολο:ποσοι θα πατε,ετσι ωστε να νοικιαζεται αυτοκινητο γιατι τα τρενα ειναι φωτια-αμα θελετε να κανετε φυσικα τουρ, και δευτερον αν προτιματε να μεινετε σε μια πολη στα συνορα ειτε Γαλλιας ειτε Γερμανιας γιατι τα ξενοδοχεια στην Ελβετια ειναι και παλι φωτια.Ετσι μενωντας καπου αλλου και με αυτοκινητο δεν χρειαζεται να πατε με ταξιδιωτικο...αυτο παντως που αναφερεις το Cdf εχει οντως πολλες προσφορες οικονομικε ςκαι εχω φιλους που πηγανε Ρωμη και δνε ειχαν καποιο προβλημα.Απο αυτο θα κλεισω και εγω για Λονδινο συντομα.
 

cool11

Member
Μηνύματα
111
Likes
1
Χρησιμες παρατηρησεις, για αυτονομο ταξιδι στην Ελβετια.
Για να δουμε αν εχει να προτεινει κανεις καποιο αναλογο site σαν το cdf.
 

cool11

Member
Μηνύματα
111
Likes
1
Σημερα διαβασα κι αυτο
http://news247.gr/eidiseis/koinonia...rafeia_me_fthhna_paketa_diakopwn.2600987.html

Για να μην την πατησω, επαναλαμβανω λοιπον την ερωτηση μου, και κατα βαση περιμενω να πετυχω καμια καλη προσφορα για ελβετια: μπορειτε να μου συστησετε καλα ταξιδιωτικα γραφεια, που να βγαζουν συχνες-τακτικες προσφορες ταξιδιωτικων πακετων για εξωτερικο, και φυσικα για ελβετια;

Υπαρχουν πολλοι απατεωνες στον χωρο, οπως αυτοι που λεει το αρθρο, και δεν θελω να την πατησω.
 

Sokratis

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
1.056
Επόμενο Ταξίδι
Puerto Rafti
Ma ποιος να παει με πρακτορειο στην Ελβετια? Ψαξε το ατομικα.
 

cool11

Member
Μηνύματα
111
Likes
1
Εννοεις οτι δεν ειναι mainstream προορισμος, και δεν προκειται να βρω πακετα προσφορων για εκει?
Μα βγαζουν προσφορες για τις πλεον απιθανες χωρες, γιατι οχι και για ελβετια;
 

Sokratis

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
1.056
Επόμενο Ταξίδι
Puerto Rafti
Προσφορες βγαζουν και για σεληνη αλλα δεν συγκεντρωσουν ατομα για γκρουπ σε παιρνουν και σου λενε ξερετε δεν θα γινει το ταξιδι μηπως θελετε να πατε στο αλλο που θα γινει?
Επιπλεον στην Ευρωπη ειναι πανευκολο να πας μονος και περνας καλυτερα. Τι θα σου δωσει ενα οργανωμενο ταξιδι που δεν μπορεις να κανεις μονος?
 

fitziano

Member
Μηνύματα
1.934
Likes
533
Επόμενο Ταξίδι
Αθήνα
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Ζηλανδία
@cool11 ακόμα ψάχνει για το ταξίδι; (Το τόπικ το ξεκίνησες 13/5/12 ...)
 

nena

Member
Μηνύματα
867
Likes
470
Ονειρεμένο Ταξίδι
greenland-φεροε-svalbard
αχ τι να πω κ γω που το οργανωνω από τη χρονια που γεννηθηκα..1979...πριν πω μαμα ειπα Ελβετια :clap:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.688
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom