Ελβετία Οικονομική εκδρομή στην Ελβετία

paefstra

Member
Μηνύματα
13.019
Likes
40.991
Λες να μπερδευτηκα και να εννοουν μηνιαια δοση, αντι για τιμη ανα μερα?
Αλλα παλι δυσκολο, θα πληρωνεις δοσεις κανα-δυο χρονια για ενα ταξιδι 5 ημερων?
Δεν ξερω, εσεις ειστε και πιο εμπειροι και πειτε.
Να είσαι βέβαιος ότι υπάρχει κόσμος που το κάνει :D. Δεν έχεις δει καταχωρήσεις για ταξίδια από γραφεία που αποπληρώνονται σε άτοκες δόσεις;
 

guess who!!!

Member
Μηνύματα
58
Likes
18
Ταξίδι-Όνειρο
Ο γύρος του κόσμου!
Να πω κι εγώ μία άποψη? Μήπως κατά λάθος μπήκε η υποδιαστολή (,) και είναι 585 Ευρώ? Δεν βρίσκω άλλο νόημα...
 

Bahari

Member
Μηνύματα
1.848
Likes
1.482
Εντωμεταξύ, τώρα το είδα, για το συγκεκριμένο ξενοδοχείο που λέει στην αφίσα, το ταξίδι κόστιζε (τα Χριστούγεννα του 2011) 645 ευρώ+125 ευρώ οι φόροι: Σύνολο 770 ευρώ το άτομο, που είναι μια λογική τιμή για Ελβετία. Τα 436 ευρώ που αναφέρεις στο αρχικό σου ποστ, για 5 μέρες και για τα δυο άτομα ακούγεται σαν σενάριο επιστημονικής φαντασίας:lol:
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Περιμενω τις αποψεις σας, για το πακέτο, για το ταξιδιωτικο γραφείο, για το που προσανατολιστω και ενα οικονομικό ταξίδι στην ελβετια, τι αποφυγω, τι να προσεξω κλπ
Πάντως για όσους είναι πάνω από 50 (ή συνοδεύουν άτομο πάνω από 50) και θέλουν να κινηθούν με πρακτορείο, υπάρχουν πενθήμερα αεροπορικά προγράμματα για Ελβετία με όλα τα έξοδα πληρωμένα και ημιδιατροφή με 600 ευρώ ή επταήμερα με 700 ευρώ το άτομο.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.019
Likes
40.991
Πάντως για όσους είναι πάνω από 50 (ή συνοδεύουν άτομο πάνω από 50) και θέλουν να κινηθούν με πρακτορείο, υπάρχουν πενθήμερα αεροπορικά προγράμματα για Ελβετία με όλα τα έξοδα πληρωμένα και ημιδιατροφή με 600 ευρώ ή επταήμερα με 700 ευρώ το άτομο.
Αυτά ποστάρεις και θ' αρχίσουμε να σφαζόμαστε να βρούμε 50ρηδες+ να συνοδέψουμε :haha:
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.723
Likes
14.824
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
Αυτά ποστάρεις και θ' αρχίσουμε να σφαζόμαστε να βρούμε 50ρηδες+ να συνοδέψουμε :haha:

δεν χρειάζετε να ψάξετε πολύ,εγώ και η σύζυγος είμαστε διαθέσιμοι.:clap:
βρε North66 που είναι αυτά τα προγράμματα???
 

depy!!!

Member
Μηνύματα
735
Likes
1.883
Επόμενο Ταξίδι
Ουζμπεκισταν
Ταξίδι-Όνειρο
Με βανάκι στη Νορβηγία
Υπάρχουν προσφορές για άτομα άνω των 50 και αν ψαξεις σε πρακτορεία ή ακόμα και σε διαφημίσεις στις εφημερίδες θα βρεις. Το πρόβλημα είναι ότι το κόστος πέφτει εις βάρος άλλων πραγμάτων. Παράδειγμα έχω για ταξίδι στη νότια Ισπανία όπου όλες οι διανυκτερεύσεις γίνονται σε μέρος απομονωμένο και έχει κάθε μέρα οδικές εκδρομές στις διάφορες πόλεις. Βέβαια και πρέπει να πληρώσεις γι αυτές και τα χιλιόμετρα τη μέρα είναι πάρα πολλά.
 

cool11

Member
Μηνύματα
111
Likes
1
Τελικα, σκεφτομαι μηπως το να οργανωσω εντελως μονος μου την εκδρομη, τελικα μου κοστισει αρκετα λιγοτερο.
Δηλαδη να βρω μονος μου προσφορες για αεροπορικα εισητηρια, να βρω μονο μου φτηνο ξενοδοχειο κλπ
Απλα ειναι εγνοιες, διαδικασιες, ειδικα αν δεν εχεις ξαναπαει σε ενα μερος.
Βασικα θελω να παρω μια εμπειρια απο την χωρα, οχι τοσο το να δω αξιοθεατα κλπ.
Γι'αυτο και δεν εχω ιδιαιτερες απαιτησεις. Θελω να περπατησω, να περιηγηθω μονος οπου μπορω, να πιασω το 'feeling' της περιοχης, κι οχι κατ' αναγκη να με σερνουν να δω μουσεια.
Βεβαια, θα ηθελα να μου τα εχει καποιος ολα ετοιμα, και ισως και σε καλη τιμη, και αυτο μαλλον καποιες φορες το κανουν πολυ καλα τα ταξιδιωτικα γραφεια.
Αλλα με δεδομενο οτι και το οικονομικο κοστος το θετω ως σημαντικο παραγοντα της εκδρομης, ισως αν το οργανωνα μονος, να ηταν καλυτερα.

Τι λετε γι'αυτη την σκεψη;
 

alkistismaria

Member
Μηνύματα
528
Likes
14
Επόμενο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Εγώ λέω να το κάνεις δεν είναι δύσκολο.Δεν είχα πάει ποτέ εξωτερικό και κανόνισα πρώτο ταξίδι μόνη μου Ρώμη και με τη βοήθεια των παιδιών και ψάξιμο περάσαμε τέλεια και με λιγότερα λεφτά απ'ότι θα δίναμε με ταξιδιωτικό γραφείο.
 

EIRHNH2

Member
Μηνύματα
1.279
Likes
1.348
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
ο κόσμος ΟΛΟΣ!!!!
(Mε low cost) για που υπαρχουν πτησεις για ελβετια;
 

mariaj

Member
Μηνύματα
319
Likes
414
Ταξίδι-Όνειρο
Bali
Τελικα, σκεφτομαι μηπως το να οργανωσω εντελως μονος μου την εκδρομη, τελικα μου κοστισει αρκετα λιγοτερο.
Δηλαδη να βρω μονος μου προσφορες για αεροπορικα εισητηρια, να βρω μονο μου φτηνο ξενοδοχειο κλπ
Απλα ειναι εγνοιες, διαδικασιες, ειδικα αν δεν εχεις ξαναπαει σε ενα μερος.
Βασικα θελω να παρω μια εμπειρια απο την χωρα, οχι τοσο το να δω αξιοθεατα κλπ.
Γι'αυτο και δεν εχω ιδιαιτερες απαιτησεις. Θελω να περπατησω, να περιηγηθω μονος οπου μπορω, να πιασω το 'feeling' της περιοχης, κι οχι κατ' αναγκη να με σερνουν να δω μουσεια.
Βεβαια, θα ηθελα να μου τα εχει καποιος ολα ετοιμα, και ισως και σε καλη τιμη, και αυτο μαλλον καποιες φορες το κανουν πολυ καλα τα ταξιδιωτικα γραφεια.
Αλλα με δεδομενο οτι και το οικονομικο κοστος το θετω ως σημαντικο παραγοντα της εκδρομης, ισως αν το οργανωνα μονος, να ηταν καλυτερα.

Τι λετε γι'αυτη την σκεψη;

Κι εγώ μόνος σου θα σου έλεγα να πας.Γιατί να σε σέρνουν τα πρακτορεία απο δω κι απο κει..Καλύτερα να ψάξεις μόνος σου αυτά που θες να δεις σύμφωνα με τα δικά σου γούστα,κανένα πρακτορείο δεν θα σε πάει σε όλα αυτά που γράφει ένας ταξιδιωτικός οδηγός,διάλεξε μόνος σου τι σου αρέσει και κάνε το προγρμμά σου.Όσο για το οικονομικό κι εγώ έχω πάει Ρώμη και έχω κανονίσει το καλοκαίρι για Πράγα και από όλα τα πακέτα σε ταξιδιωτικά πρακτορεία που έχω κοιτάξει απο παριέργεια εκ των υστέρων,και τα δύο αρκετά πιο οικονομικά τα κανόνησα και θα είμαι και ανεξάρτητη.Επείσης όταν διαβάζεις για κάτι μόνος σου θα σου μείνουν και στο τέλος δύο πράγματα στο μυαλό ;)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.184
Μηνύματα
883.328
Μέλη
38.894
Νεότερο μέλος
mikesf

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom