Αφγανιστάν Οι Βούδες έπαψαν να χαμογελούν (Αφγανιστάν)

galoz

Member
Μηνύματα
446
Likes
660
Πραγματικά καθηλωτική η ιστορία σου, απίστευτα φωτογραφικά ντοκουμέντα.Δεν θα μπορούσα ούτε να το σκεφτώ ένα τέτοιο ταξίδι,πόσο μάλιστα να το πραγματοποιήσω.
Πραγματικά σε θαυμάζω για την αποφασιστικότητα και την τόλμη σου καθώς και για το χειρισμό του γραπτού σου λόγου.Συγχαρητήρια!!
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.152
Likes
14.442
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
Παρά τα αρχικά προβλήματα, η Pink Pig Productions & η Ηydronetta Films τελικά σας παρουσιάζουν το φιλμάκι:
"ΟΙ Βούδες Έπαψαν Να Χαμογελούν - Οδοιπορικό στο Αφγανιστάν"

 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.035
Όσοι αγαπούν τα βιβλία μπορούν να διαβάσουν και το δεύτερο μυθιστόρημα του συγγραφέα Καλέντ Χοσεϊνί: "Στη χώρα των χρυσών ήλιων". Διαβάζετε εν μία νυκτί κυριολεκτικά!
View attachment 56841
'Οσα έχω προαναφέρει σχετικά με τις εθνοτικές αντιθέσεις (Παστούν-Χαζάρα), τους Ταλιμπάν και τα αγόρια bacha bereesh, περιγράφονται στην ταινία που παρακολούθησα χθες "Χαρταετοί πάνω από τη πόλη" που βασίζεται στο ομώνυμο μυθιστόρημα του Καλέντ Χοσεϊνί.
Ηρθε και το τριτο βιβλιο του....:)
http://www.psichogios.gr/site/Books/show/1002226/kai-ta-boyna-milhsan
 

chris7

Member
Μηνύματα
3.094
Likes
23.908
Επόμενο Ταξίδι
Λουξεμβούργο
Ταξίδι-Όνειρο
Καναδάς
Εκπληκτικό βίντεο όπως και η ιστορία, φυσικά.
Υπέροχη μουσική.
Ευχαριστούμε.
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.152
Likes
14.442
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
Εκπληκτικό βίντεο όπως και η ιστορία, φυσικά.
Υπέροχη μουσική.
Ευχαριστούμε.
Ευχαριστώ κι εγώ για τα καλά σου λόγια.
Περιέργως ενώ το μεταφόρτωσα πάλι, εντούτοις το χθεσινό προβληματικό βίντεο έπαιζε κανονικά σήμερα! Εντούτοις έκανα κάποιες ψιλοαλλαγές μουσικά για λόγους πνευματικών δικαιωμάτων και στις λεζάντες που δεν φαίνονταν καλά. Το νέο βίντεο καλύτερα να το δει κανείς στα 720p.
Μας αποτέλειωσες!
Έπονται και τα ημετερα. Να δω πώς θα τα επενδύσω μουσικά γιατί η Dimi δεν νομίζω ότι μας ενθουσίασε (αναφέρομαι στο πρόσφατο κοινό ταξίδι στην Μαυριτανία για να μη νομίζετε ότι μιλάω συνθηματικά)
 

aspa

Member
Μηνύματα
580
Likes
1.562
Επόμενο Ταξίδι
Κολομβία
Ταξίδι-Όνειρο
Γυρος του κοσμου
Πολύ καλό το βίντεο, μας δίνει μια ολοκληρωμένη εικόνα για μια χώρα που είναι εξαιρετικά δύσκολο να πάμε, ευχαριστούμε πολύ.
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.721
Likes
14.823
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
μια ακόμη υπέροχη ιστορία τελείωσε με τον καλύτερο τρόπο. το υπέροχο ομολογουμένως βίντεο. σ'ευχαριστούμε hydronetta για την υπέροχη περιγραφή και τις πανέμορφες φωτογραφίες.
 

isabelle

Member
Μηνύματα
902
Likes
4.165
Έπονται και τα ημετερα. Να δω πώς θα τα επενδύσω μουσικά γιατί η Dimi δεν νομίζω ότι μας ενθουσίασε (αναφέρομαι στο πρόσφατο κοινό ταξίδι στην Μαυριτανία για να μη νομίζετε ότι μιλάω συνθηματικά)
Πράγματι η Dimi δεν λέει (άλλο Dimi και άλλο DimKyr!). Ωστόσο δεν ανησυχώ, κάτι θα βρεις εσύ.

Για να μείνουμε όμως στο Αφγανιστάν και σε κάτι ομορφο, πέρα από τα όσα πικρά μας μετέφερες: Αυτό το πλάνο με τα περιστέρια δεν χορταίνεται. Ριπλέι και ξανά ριπλέι!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.186
Μηνύματα
883.273
Μέλη
38.893
Νεότερο μέλος
stefanoss

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom