Αφγανιστάν Οι Βούδες έπαψαν να χαμογελούν (Αφγανιστάν)

evaT

Member
Μηνύματα
1.555
Likes
12.626
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία
Απίστευτη ιστορία! Σοκ, δέος και συγκίνηση για όλα όσα συμβαίνουν εκεί και όλοι έχουμε ένα γενικό πλαίσιο στο μυαλό αλλά όλες αυτές οι λεπτομέρειες...Ως γυναίκα μου φαίνεται αδιανότητο....Φτώχεια, ανέχεια, ημιμάθεια, αμορφωσιά και θρησκευτικός φανατισμός τελικά σε κάποιες περιοχές δεν φτάνει ποτέ κανείς Θεός όπως και να ονομάζεται...
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.077
Likes
20.118
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γη του Πυρός
Οι χαρταετοι έπαψαν να πετούν για άλλη μία φορά.....

Δεν έχω λόγια.....μοναδικό ταξίδι....εύχομαι να είσαι πάντα καλά, να ταξιδεύεις!!! Σ ευχαριστώ...
 

bandit650

Member
Μηνύματα
621
Likes
2.847
απιστευτη ιστορια!! μπραβο για την τολμη να κανεις το ταξιδι και να το μοιραστεις μαζι μας.
Μηπως μπορει να γινει κατι με τα βιντεο που δε δουλευουν;
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.150
Likes
14.438
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
όπου δεν έχω πάει
Πρέπει να τα ξανανεβάσω. Δεν ξέρω γιατί διαγράφηκαν από το youtube
 

Sevro

Member
Μηνύματα
130
Likes
824
Μοναδικη αυτη η ιστορια.

Δειχνει σε τι τραγικη κατασταση βρισκοταν αυτη η χωρα ηδη. Τωρα θα γινει ακομα χειροτερη με την επιστροφη των Ταλιμπαν.

Δεν ξερω αν εχει οποιοδηποτε μελλον αν ουτε 20 χρονια με την ομπρελα των ΗΠΑ απο πανω τους (με την οποια διαφθορα, αδιαφορια κλπ) δεν καταφεραν να ξεφυγουν εστω λιγο απ αυτον τον σκοταδισμο. Πλεον επιστρεφουν εκει και δε μοιαζει πιθανο οτι θα ξαναεπεμβει αμεσα εξωτερικη δυναμη. Θα πρεπει καποια στιγμη μονοι τους να αποφασισουν να αλλαξουν...

Χαιρομαι που αναφερεται ο τεραστιος ρολος του κρατους-τρομοκρατη που λεγεται Πακισταν για τα δεινα αυτης της χωρας, ειναι ενας ρολος που συχνα περνα στα ψιλα. Η συγκεκριμενη χωρα ειναι πηγη απειρων προλβηματων και επειδη ειναι πυρηνικη δυναμη δεν εχει ποτε μα ποτε καμια επιπτωση...
 

Borealis

Member
Μηνύματα
3.817
Likes
7.699
Τα αξεσουάρ είναι λίγο extravagant.. κατά τα άλλα το τι φοράνε είναι το τελευταίο που έχει σημασία
 

Sam-chal

Member
Μηνύματα
852
Likes
1.894
Επόμενο Ταξίδι
Απρογραμμάτιστο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού, Χιλή, Βολιβία
"Θέλει αρετή και τόλμη" ένα τέτοιο ταξίδι...
Μια ιστορία που διαβάζεται με ενδιαφέρον, θλίψη, θυμό, ανάμικτα συναισθήματα.
Μια ιστορία που δυστυχώς έγινε πάλι επίκαιρη.
Να ευχηθούμε... τι να ευχηθούμε;;;
Δύσκολες πάλι καταστάσεις για τον πολύπαθο λαό του Αφγανιστάν και κυρίως για τις γυναίκες...
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.150
Likes
14.438
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
όπου δεν έχω πάει
Για όσους ενδιαφέρονται (κι έχουν το χρόνο) ανακάλυψα αυτό το εξαιρετικό ντοκυμαντέρ της DW για την πρόσφατη ιστορία του Αφγανιστάν ειδωμένη από τη σκοπιά 6 γυναικών.

 

alma

Member
Μηνύματα
3.717
Likes
15.013
Αν ισχύει, περίεργες ιστορίες μαθαίνονται τελευταία. "Δυτικές"(με ή χωρίς εισαγωγικά) χώρες σαν τη Νέα Ζηλανδία διολισθαίνουν σε αυταρχικά μέτρα και οι Ταλιμπάν προσπαθούν να παρουσιάσουν ένα κάπως διαφορετικό πρόσωπο.

Για το Κατάρ καμία έκπληξη κι ας κάνουν τα στραβά μάτια κάποιοι δήθεν δημοκράτες επειδή είναι πλούσιο κράτος, όταν κράζουν φτωχότερα κράτη για παρόμοιες πολιτικές.

Pregnant New Zealand journalist stranded by quarantine rules says she turned to Taliban

Η απίστευτη ιστορία της Σάρλοτ Μπέλις: Οι Ταλιμπάν προσφέρουν καταφύγιο στην ανύπαντρη έγκυο δημοσιογράφο από τη Νέα Ζηλανδία

Rejected by New Zealand, reporter turns to Taliban for help
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.686
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom