Οι γειτονιες του Παρισιου. Ποιες ειναι οι πιο επικινδυνες, ποιες οι πιο ασφαλεις.

blade_

Member
Μηνύματα
180
Likes
168
Να πω και γω 2 λογακια

εχω παει 2 φορες στο παρισι για αρκετες μερες συνολικα.Σε οτι γυρισαμε κεντρικα αξιοθεατα κτλ πρωι και μεχρι αργα το βραδυ δε συναντησα καποια δυσκολια.Τη μια φορα εμενα κοντα στη πιγκαλ η οποια ειχε το καλο οτι βγαινει πολυς κοσμος το βραδυ αρα γυρνας ανετα(με μερικες ενστασεις δεξια αριστερα,αλλα οταν προσεχεις,εισαι ενταξει).Τη δευτερη φορα ημουν χαμηλα,στο σατο ντ΄ο ,το οποιο φτανοντας τρομαξα αρκετα αφενως γιατι μας αφησαν στην λα τσαπελ να παρουμε μετρο και μερα μεσημερι γινοταν χαμος,δεν τολμω να φανταστω τι συμβαινει το βραδυ και αφετετου η περιοχη που μειναμε ηταν υπερβολικα ζωντανη εκεινη την ωρα,τυπου μπρονξ '80 ,αλλα μετα απο λιγο καταλαβαινεις οτι δεν υπαρχουν περιεργες προθεσεις,ακομα και αργα βραδυ που επιστρεφαμε..

Γενικα αποφευγετε σταθμους τρενων(σε ολο το κοσμο ειναι ετσι) ,το βορειοδυτικο κομματι με ενα τοξο απο μονμαρτη και κατω-δεξια και αν καπου σας φαινεται περιεργο το οτιδηποτε,μην πατε.δεν υπαρχει κανενας λογος να ρισκαρετε
 

Ελισάβετ τ

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Καλησπέρα! Να κάνω και εγώ μια ερώτηση τον επόμενα μήνα πετάω στο Παρίσι και έχω κλείσει στο Saint George's Lafayette στο 9ο διαμέρισμα πόσο ασφαλές είναι ; Γτ μια ακούω για το πιγκάλ ότι είναι κακόφημη περιοχή μια ότι είναι μια χαρα
 

Στάθης

Member
Μηνύματα
515
Likes
1.067
Ταξίδι-Όνειρο
Ισλανδία
Καλησπέρα! Να κάνω και εγώ μια ερώτηση τον επόμενα μήνα πετάω στο Παρίσι και έχω κλείσει στο Saint George's Lafayette στο 9ο διαμέρισμα πόσο ασφαλές είναι ; Γτ μια ακούω για το πιγκάλ ότι είναι κακόφημη περιοχή μια ότι είναι μια χαρα
Καλησπέρα! 2 τετράγωνα δίπλα από κει που θα μείνεις είχα μείνει κ εγώ. Δεν παρατήρησα κάτι ύποπτο και δεν φοβήθηκα καθόλου αν και γύρναγα και σχετικά αργά στο ξενοδοχείο. Μια χαρά περιοχή μου φάνηκε.
 

Ελισάβετ τ

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Καλησπέρα! 2 τετράγωνα δίπλα από κει που θα μείνεις είχα μείνει κ εγώ. Δεν παρατήρησα κάτι ύποπτο και δεν φοβήθηκα καθόλου αν και γύρναγα και σχετικά αργά στο ξενοδοχείο. Μια χαρά περιοχή μου φάνηκε.
Σε ευχαριστώ πολύ!
 

blade_

Member
Μηνύματα
180
Likes
168
Καλησπέρα! Να κάνω και εγώ μια ερώτηση τον επόμενα μήνα πετάω στο Παρίσι και έχω κλείσει στο Saint George's Lafayette στο 9ο διαμέρισμα πόσο ασφαλές είναι ; Γτ μια ακούω για το πιγκάλ ότι είναι κακόφημη περιοχή μια ότι είναι μια χαρα
Καλησπερα!αν διαβασεις την ακριβως απο πανω αναρτηση απ τη δικια σου θα δεις οτι εμενα ακριβως πανω απο σενα!Πολυ ωραια περιοχη,απο επανω εχει καρφουρ θα φθηνα ψωνια και εναν πολυ ωραιο "κρεπατζη" με διαφορα καλουδια ανοιχτο 24 ωρες!

ευθεια κατω απο εκει που εισαι φτανεις κεντρο παρισιου οποτε δε θα χρειαστεις πολλα μετρο αν περπατας αρκετα!
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.021
Likes
12.109
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Δεν υπαρχει θεμα εκει. Το προβλημα, αν το πεις ετσι, εντοπιζεται γυρω απο το σταθμο Blanche στην Bd de Clichy όπου βρισκονται τα sexshops, τα στριπτιτζαδικα και οι χωροι για cruising . Αλλά κι αυτο τις πρωτες πρωινες ωρες, 1-2 με 4-5
 

blade_

Member
Μηνύματα
180
Likes
168
Δεν υπαρχει θεμα εκει. Το προβλημα, αν το πεις ετσι, εντοπιζεται γυρω απο το σταθμο Blanche στην Bd de Clichy όπου βρισκονται τα sexshops, τα στριπτιτζαδικα και οι χωροι για cruising . Αλλά κι αυτο τις πρωτες πρωινες ωρες, 1-2 με 4-5
ακομα και εκει ειναι αρκετα οκ,αν προσεχεις πως περπατας και απο που.Αποφευγουμε τη νησιδα στη μεση και ολα καλα γενικα..
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.021
Likes
12.109
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
ακομα και εκει ειναι αρκετα οκ,αν προσεχεις πως περπατας και απο που.Αποφευγουμε τη νησιδα στη μεση και ολα καλα γενικα..
Δεν ειναι και πολυ βολικο για μια γυναικα ή και αντρα να τους την πεφτουν καθε λιγο. Ουτε να σε πλησιάζουν και να σε "πιεζουν" να μπεις στο μαγαζι να δεις τα κοριτσια που χορευουν και θα σου πάρουν και πιπα άμα θες.

Εσυ μπορεί να το βρισκεις καλα, εγω αριστα και καποιος τριτος χαλια. Τα παντα ειναι σχετικα.
Επισης επειδη στην περιοχη εκείνες τις ωρες κυκλοφορουν κυριως μεθυσμενοι και ανθρωποι της νυχτας κανενας δεν μπορει να εγγυηθει πως θα αντιδρασουν.

Το πιο πιθανο ειναι να μην σου κανει κανεις τιποτα βεβαια. Αλλα μπορει και να σου κάτσει η στραβη. Δεν ειναι επικινδυνο, ουτε ομως και ευχαριστο να μενεις, εκτός κι αν κανεις σεξοτουρισμο.

Ολα αυτα απο Blanche μεχρι λιγο πριν το Carrefour που αναφερθηκε παραπανω. Στα αλλα σημεια δεν υπαρχει κανενα θεμα.
 

blade_

Member
Μηνύματα
180
Likes
168
Δεν ειναι και πολυ βολικο για μια γυναικα ή και αντρα να τους την πεφτουν καθε λιγο. Ουτε να σε πλησιάζουν και να σε "πιεζουν" να μπεις στο μαγαζι να δεις τα κοριτσια που χορευουν και θα σου πάρουν και πιπα άμα θες.

Εσυ μπορεί να το βρισκεις καλα, εγω αριστα και καποιος τριτος χαλια. Τα παντα ειναι σχετικα.
Επισης επειδη στην περιοχη εκείνες τις ωρες κυκλοφορουν κυριως μεθυσμενοι και ανθρωποι της νυχτας κανενας δεν μπορει να εγγυηθει πως θα αντιδρασουν.

Το πιο πιθανο ειναι να μην σου κανει κανεις τιποτα βεβαια. Αλλα μπορει και να σου κάτσει η στραβη. Δεν ειναι επικινδυνο, ουτε ομως και ευχαριστο να μενεις, εκτός κι αν κανεις σεξοτουρισμο.

Ολα αυτα απο Blanche μεχρι λιγο πριν το Carrefour που αναφερθηκε παραπανω. Στα αλλα σημεια δεν υπαρχει κανενα θεμα.
Δεν διαφωνω αλλωστε το ιδιο περιπου γραψαμε.οντως σε πολλα σημεια εχει αυτα που αναφερεις,απλα εγω προσεχα απο μακρυα(ζευγαρι ημασταν) και ισως γενικα ημουν τυχερος γιατι σε σχεδον ολο το παρισι δεν αντιμετωπισα κατι περιεργο(εκτος απο μια φορα,που ηταν ακινδυνο τελικα)
 

coco

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
2.283
Επόμενο Ταξίδι
ιταλια παλι
Ταξίδι-Όνειρο
ρωσια
Θυμηθηκα χρονια πριν ,μεναμε στο Τζωρτζ με την κολλητη μου και περπατουσαμε βραδυ κοντα στο Μουλεν Ρουζ,γυριζοντας απο ενα πολυ συμπαθητικο καφε μπαρ.Βρεθηκε διπλα μου,Βορειο Αφρικανος,με ελεεινα Γαλλικα και Αγγλικα να μου προτεινει ενα τριο και να μας κανει τιμη πακεττο εξαιρετικα χαμηλη..ο εν λογω ητο πιο κοντος απο μενα(δεν φημιζομαι για το μποι μου)μεσοκοπος,υποπτου καθαριοτητος και με κατι περισσοτερα δοντια απο τον Γεωργιου.Τον ευχαριστησα για την προσφορα,του ειπα δεν θα παρω,εξηγησα στη δικια μου τι ακριβως ηθελε και ειμαι ευγνωνων που γλυτωσε το εγκεφαλικο...Τις υπολοιπες μερες ειχε κριση αυτοπεποιθησης και γκρινιαζε συνεχεια..Καμμια φορα τωρα που μου λεει,θεες ειμαστε ,αγαπη μου,αν εχω ορεξη,λεω ναι καλα...θυμασαι τον Αλγερινο στο Παρισι?Μετα μετανοιωνω βεβαια..
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.021
Likes
12.109
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
@coco άμα πλερω θα έχετε έναν μαύρο ή λευκό όσο hunk τον θέλετε.
 

coco

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
2.283
Επόμενο Ταξίδι
ιταλια παλι
Ταξίδι-Όνειρο
ρωσια
ευχαριστω,δεν θα παρω...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.779
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom