Οι καταρράκτες του κόσμου

alma

Member
Μηνύματα
3.717
Likes
15.009
Μόνο του Ιγκουασού σε Αργεντινή- Βραζιλία έχω δει από όσους είναι στην παραπάνω λίστα. Εκπληκτική ομορφιά, τεράστιοι σε μέγεθος, έχω κάνει και τη βαρκάδα, όπου σχεδόν μπαίνεις μέσα στον καταρράκτη. Εκτός από το τοπίο, με εντυπωσίασαν τα ελεύθερα κοατί, τα τουκάν, οι αλιγάτορες...Γενικά το ζωικό βασίλειο έχει την τιμητική του.
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.075
Likes
20.111
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γη του Πυρός
Μόνο του Ιγκουασού σε Αργεντινή- Βραζιλία έχω δει από όσους είναι στην παραπάνω λίστα. Εκπληκτική ομορφιά, τεράστιοι σε μέγεθος, έχω κάνει και τη βαρκάδα, όπου σχεδόν μπαίνεις μέσα στον καταρράκτη. Εκτός από το τοπίο, με εντυπωσίασαν τα ελεύθερα κοατί, τα τουκάν, οι αλιγάτορες...Γενικά το ζωικό βασίλειο έχει την τιμητική του.
Και που είναι οι φωτογραφίες;;; Μισή δουλίτσα κάνουμε έτσι!
 

alma

Member
Μηνύματα
3.717
Likes
15.009

alma

Member
Μηνύματα
3.717
Likes
15.009
@alma Τι ειδαν τα μάτια σου; o_O
Αυτό που είδαν δεν αποτυπώνεται δυστυχώς στις φωτογραφίες γιατί και άπειρη ήμουν στη φωτογραφία και πολύ οικονομική η φωτογραφική μου. Για να καταλάβεις στην παρακάτω φωτο έβγαλα και την κορδέλα της θήκης της μηχανής, εκτός από τον αλιγάτορα :eek:
DSC04132 (3).JPG


Τέλοσπαντων για να έχουμε μερικές αναμνήσεις καλές ήταν.

Τουλάχιστον μετά στο πάρκο των πουλιών, έβγαλα τα πτηνά κι όχι την θήκη της φωτογραφικής



DSC04009 (2).JPG

DSC04013 (2).JPG

DSC04040 (2).JPG

DSC04031 (2).JPG
 
D

Delmem38110

Guest
Αυτό που είδαν δεν αποτυπώνεται δυστυχώς στις φωτογραφίες γιατί και άπειρη ήμουν στη φωτογραφία και πολύ οικονομική η φωτογραφική μου.
θα χρειαστώ τιπς για το καλοκαίρι... (αν δεν μας κλείσουν ξανά)
 
D

Delmem38110

Guest
έχουμε κλείσει και ξενοδοχείο. αλλά και πέρυσι το ίδιο είχαμε κάνει... 😞
δυο μέρες διανυκτέρευση αλλά τρεις μέρες γεμάτες πιστεύω ότι φτάνουν. φτάνουμε πρωί Και φεύγουμε αργά το απόγευμα.
 

alma

Member
Μηνύματα
3.717
Likes
15.009
Ναι φτάνουν. Και μία μέρα σε κάθε πλευρά να αφιερώσετε τους καταρράκτες τους βλέπετε. Μετά εξαρτάται από το τι δραστηριότητες θέλει να κάνει ο καθένας. Από πάρκο των πτηνών, μέχρι βαρκάδα στους καταρράκτες και νυχτερινή βόλτα στα πάρκα, είχε θυμάμαι πολλες επιλογές...
 

Hayate

Member
Μηνύματα
838
Likes
5.104
Επόμενο Ταξίδι
Oπου δεν κανονιζουμε..
Ονειρεμένο Ταξίδι
Hokkaido χειμωνα
Iguazu Falls τοσο από πλευρά Αργεντινής οσο και από Βραζιλίας.. Καλοκαιρι δικο μας που πήγα ηταν τοσο μεγαλη η ποσότητα νερου που ηταν πολυ muddy το ολο σκηνικό.. Εντυπώσιακο δε λεω απλα βλέπω και φώτο δικες σας και λεω πρέπει να ξαναπάω...
IMG_20200106_223122_338.jpg
DSCN0220.JPG
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.108
Μηνύματα
880.493
Μέλη
38.836
Νεότερο μέλος
ipagou

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom