Οι ομορφότεροι Χριστουγεννιάτικοι προορισμοι

papariskonst

Member
Μηνύματα
208
Likes
73
Επόμενο Ταξίδι
ΑΓΝΩΣΤΟ ΠΟΤΕ ΚΑΙ ΠΟΥ
Ταξίδι-Όνειρο
ΚΙΝΑ
Τώρα που το καλοκαίρι οδεύει προς το τέλος... ξεκινά ο προγραμματισμός για το χειμώνα.
Ποιοί οι ομορφότεροι Χριστουγεννιάτικοι προορισμοι σύμφωνα με τις εμπειρίες σας απο τα ταξίδια που έχετε κάνει?
 

vastsak

Member
Μηνύματα
46
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
ΑΥΣΤΡΑΛΙΑ-ΝΕΑ ΖΗΛΑΝΔΙΑ
Τώρα που το καλοκαίρι οδεύει προς το τέλος... ξεκινά ο προγραμματισμός για το χειμώνα.
Ποιοί οι ομορφότεροι Χριστουγεννιάτικοι προορισμοι σύμφωνα με τις εμπειρίες σας απο τα ταξίδια που έχετε κάνει?
Απο τους πιο ωραιους προορισμούς σύμφωνα με τις δικές μας εμπειρίες είναι 1. Νέα Υόρκη. 2. Λαπωνια 3. Μαλδιβες Καμία σχέση το ένα με το άλλο,αλλα ο κάθε προορισμός ξεχωριστός για τους δικούς του λόγους !
 

annoulita100

Member
Μηνύματα
313
Likes
704
Επόμενο Ταξίδι
Ινδοκίνα
Ταξίδι-Όνειρο
All the world 💓
Νο1 Λαπωνία για να νοιώσεις ακριβώς τί θα πει Χριστούγεννα μέσα απ΄τα παραμύθια!!!!Απλά....μαγεία....:D Επόμενος τοπ προορισμός Λονδίνο.Όποιος έχει κάνει γιορτές στο Λονδίνο καταλαβαίνει:D Απερίγραπτα όμορφη ατμόσφαιρα...
 

Eftichia

Member
Μηνύματα
858
Likes
1.285
Επόμενο Ταξίδι
τοσκανη
Ταξίδι-Όνειρο
καραιβικη
εγώ ψηφίζω στρασβούργο και γενικά όλη την αλσατία για παραμυθένια χριστούγεννα!!!!!!!!!
 

Giristroula

Member
Μηνύματα
723
Likes
348
Επόμενο Ταξίδι
κάτσε να μαζώξω κάνα χρήμ
Ταξίδι-Όνειρο
Κίνα, Ιαπωνία
Νομίζω πως όλες οι ευρωπαϊκές πρωτεύουσες και πόλεις είναι τόσο όμορφα στολισμένες που δεν μπορώ να ξεχωρίσω κάποια. Χριστουγεννιάτικες αγορές, ολόφωτα δέντρα, καταστήματα και σπίτια στολισμένα με γούστο, όχι σαν τα δικά μας τα τσίρκουλα,δίνουν έντονα την αίσθηση των Χριστουγέννων. Τώρα ίσως η Λαπωνία, να είναι περισσότερο στο κλίμα, λόγω των δραστηριοτήτων που κάνεις εκεί και του πολύ τουριστικού χωριού του Αή Βασίλη που έχουν φτιάξει. Δεν έχω πάει...θα ήθελα όμως!
 

papariskonst

Member
Μηνύματα
208
Likes
73
Επόμενο Ταξίδι
ΑΓΝΩΣΤΟ ΠΟΤΕ ΚΑΙ ΠΟΥ
Ταξίδι-Όνειρο
ΚΙΝΑ
Νομίζω πως όλες οι ευρωπαϊκές πρωτεύουσες και πόλεις είναι τόσο όμορφα στολισμένες που δεν μπορώ να ξεχωρίσω κάποια. Χριστουγεννιάτικες αγορές, ολόφωτα δέντρα, καταστήματα και σπίτια στολισμένα με γούστο, όχι σαν τα δικά μας τα τσίρκουλα,δίνουν έντονα την αίσθηση των Χριστουγέννων. Τώρα ίσως η Λαπωνία, να είναι περισσότερο στο κλίμα, λόγω των δραστηριοτήτων που κάνεις εκεί και του πολύ τουριστικού χωριού του Αή Βασίλη που έχουν φτιάξει. Δεν έχω πάει...θα ήθελα όμως!
Πολύ Λαπωνία διαβάζω...
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
Δηλαδή ρε παιδιά ο ομορφότερος Χριστουγεννιάτικος προορισμός για σας είναι το χωριό του Αϊ Βασίλη στο Ροβανιέμι? Η επιτομή της tourist trap? Ένα φτιαχτό πράγμα που έχει φτιαχτεί για τους τουρίστες και μόνο γιαυτούς? Ήμαρτον πια... το γράψατε μία, δύο, τρεις όχι άλλο κάρβουνο...

Είμαι περίεργος έχετε πάει Χριστουγεννιάτικη περίοδο στη Νυρεμβέργη και στο Σάλζμπουργκ? Έχετε δει στολισμένο το Λονδίνο και την Ν.Υόρκη? Έχετε περπατήσει σε Γαλλικά και Ελβετικά χωριουδάκια? Αν όχι κάντε μια βολτίτσα πρώτα και μετά γράψτε για Λαπωνίες και πράσινα έλκηθρα... αν ναι και εξακολουθείτε να υποστηρίζετε πως ο τουριστικός αχταρμάς του Αγιοβασιλιάτικου χωριού είναι καλύτερος απ όλα αυτά τότε πολύ φοβάμαι πως ακόμη είσαστε 15 χρονών... δεν έχει τίποτε κακό το να είσαι 15 χρονών απλά ένας δεκαπεντάρης δεν είναι και το πλέον αξιόπιστο άτομο να δίνει ταξιδιωτικές συμβουλές...
 

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.675
Likes
16.428
Δηλαδή ρε παιδιά ο ομορφότερος Χριστουγεννιάτικος προορισμός για σας είναι το χωριό του Αϊ Βασίλη στο Ροβανιέμι? Η επιτομή της tourist trap? Ένα φτιαχτό πράγμα που έχει φτιαχτεί για τους τουρίστες και μόνο γιαυτούς? Ήμαρτον πια... το γράψατε μία, δύο, τρεις όχι άλλο κάρβουνο...

να υποστηρίζετε πως ο τουριστικός αχταρμάς του Αγιοβασιλιάτικου χωριού είναι καλύτερος απ όλα αυτά τότε πολύ φοβάμαι πως ακόμη είσαστε 15 χρονών... δεν έχει τίποτε κακό το να είσαι 15 χρονών απλά ένας δεκαπεντάρης δεν είναι και το πλέον αξιόπιστο άτομο να δίνει ταξιδιωτικές συμβουλές...
Τους το χάλασες τώρα ....άσε τα παιδιά να ονειρεύονται και να λένε αυτό που νομίζουν ότι θα τους αρέσει η που πράγματι τους άρεσε και μετά αφού πάνε, θα πούνε ίσως αυτά που λες και σύ ...
Εγώ πάντως ψηφίζω οποιοδήποτε χειμερινό προορισμό στις Γαλλικές Άλπεις αλλά και Αλσατία...
 

geopnd

Member
Μηνύματα
268
Likes
121
Επόμενο Ταξίδι
Ναπολη Σικελια
Ταξίδι-Όνειρο
μεξικο
αν και μου την καρφωνει ο τραβελερ λογο ομοτητας και χοντροκοψιας που λεει παντα την αποψη του, συμφωνω οτι η λαπωνια ειναι κατι σαν μυκονος για το καλοκαιρι.για την νυρεμβεργη και γενικα για την βαυαρια επιβεβαιωνω οτι ειναι απιστευτα τα χριστουγεννα.πραγματικη μαγεια και οχι σικε.εγω παλι για φετος εχω κλεισει ενα δεκαημερο οδικος για βελιγραδι πρωτοχροναι 4 μερες, βουδαπεστη 3 μερες και περισσευουν 3μερες.λεμε για μπρατισλαβα...πως σας φαινεται σαν τουρ???προτασεις???βελιγραδι και βουδαπεστη κλεισαμε ηδη.το τελος μας λειπει....
 

papariskonst

Member
Μηνύματα
208
Likes
73
Επόμενο Ταξίδι
ΑΓΝΩΣΤΟ ΠΟΤΕ ΚΑΙ ΠΟΥ
Ταξίδι-Όνειρο
ΚΙΝΑ
αν και μου την καρφωνει ο τραβελερ λογο ομοτητας και χοντροκοψιας που λεει παντα την αποψη του, συμφωνω οτι η λαπωνια ειναι κατι σαν μυκονος για το καλοκαιρι.για την νυρεμβεργη και γενικα για την βαυαρια επιβεβαιωνω οτι ειναι απιστευτα τα χριστουγεννα.πραγματικη μαγεια και οχι σικε.εγω παλι για φετος εχω κλεισει ενα δεκαημερο οδικος για βελιγραδι πρωτοχροναι 4 μερες, βουδαπεστη 3 μερες και περισσευουν 3μερες.λεμε για μπρατισλαβα...πως σας φαινεται σαν τουρ???προτασεις???βελιγραδι και βουδαπεστη κλεισαμε ηδη.το τελος μας λειπει....
...και τέλος η πράγα?
 

geopnd

Member
Μηνύματα
268
Likes
121
Επόμενο Ταξίδι
Ναπολη Σικελια
Ταξίδι-Όνειρο
μεξικο
φιλος πραγα ημασταν περυσι χριστουγεννα.φοβερη πολη με πολλυ ωραιο κοσμο,αλλα με τοσους ελληνες καγκουρες γινοταν ανυποφορη ωρες ωρες
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.204
Μηνύματα
883.705
Μέλη
38.900
Νεότερο μέλος
Arte_miss

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom