Πορτογαλία Οι περιπέτειες του τρίο Αζόρες στην Πορτογαλία.

Μηνύματα
1.666
Likes
1.327
Επόμενο Ταξίδι
Κρακοβία-Βαρσοβία
Ταξίδι-Όνειρο
...Ιθάκη...
καλώς τες. Αυτά τα σοκολατένια κυπελλάκια στο Obidos πολύ με ενθουσίασαν και εμένα. Ίσως για αυτό δεν εκτίμησα τόσο τη ginjinha, γιατί όλη μου η προσοχή ήταν στο κύπελλο μιαμ μιαμ.
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.152
Likes
14.443
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
Σε φόρουμ αλκοολικών έπεσα. Δεν διαβάζω ιστορία αλλά περί μπυρών, κρασιών και λικέρ. Πάω να πνίξω την απογοήτευσή μου σε μια αμοργιανή ψημένη ρακί.
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.054
Likes
7.809
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
καλώς τες. Αυτά τα σοκολατένια κυπελλάκια στο Obidos πολύ με ενθουσίασαν και εμένα. Ίσως για αυτό δεν εκτίμησα τόσο τη ginjinha, γιατί όλη μου η προσοχή ήταν στο κύπελλο μιαμ μιαμ.
... και μετά, ένα υπέροχο αρωματικό βιολογικό αχλαδάκι από την κυριούλα στην είσοδο του χωριού - για να διατηρήσετε τις γευστικές ισορροπίες...

ΥΓ. Ακόμα κλαίω τη μαύρη σοκολάτα με φρουτάκια (από το Obidos) που ξέχασα στο Πόρτο...
 

YBONNH

Member
Μηνύματα
234
Likes
115
Ταξίδι-Όνειρο
γυρος του κοσμου
Αχ! τι μου θυμισατε μεσημεριατικα!
Και καλα, στα κρασια και τις μπυρες μπορω να αντισταθω (μεχρι το βραδυ τουλαχιστον:haha:)
αλλα στη σοκολατα με τα φρουτακια , αδυνατον. Παω να βρω σοκολατες!
 
Μηνύματα
1.666
Likes
1.327
Επόμενο Ταξίδι
Κρακοβία-Βαρσοβία
Ταξίδι-Όνειρο
...Ιθάκη...
Αχ! τι μου θυμισατε μεσημεριατικα!
Και καλα, στα κρασια και τις μπυρες μπορω να αντισταθω (μεχρι το βραδυ τουλαχιστον:haha:)
αλλα στη σοκολατα με τα φρουτακια , αδυνατον. Παω να βρω σοκολατες!
Ναι Υβόννη πήγαινε στο περίπτερο για σοκολάτες, γιατί αυτές που πήρες από το Obidos τις τσάκισες:cool:
 

Bahari

Member
Μηνύματα
1.848
Likes
1.482
ΥΓ. Ακόμα κλαίω τη μαύρη σοκολάτα με φρουτάκια (από το Obidos) που ξέχασα στο Πόρτο...
Αχ! τι μου θυμισατε μεσημεριατικα!
Και καλα, στα κρασια και τις μπυρες μπορω να αντισταθω (μεχρι το βραδυ τουλαχιστον:haha:) αλλα στη σοκολατα με τα φρουτακια , αδυνατον. Παω να βρω σοκολατες!
Επειδή σας συμπονώ:D, λέω να σας κεράσω μια σοκολατίτσα από το Óbidos... Διαλέξτε...
aimg856.imageshack.us_img856_840_dscn4353.jpg

Uploaded with ImageShack.us
 
Μηνύματα
1.666
Likes
1.327
Επόμενο Ταξίδι
Κρακοβία-Βαρσοβία
Ταξίδι-Όνειρο
...Ιθάκη...
:bleh::bleh::bleh::bleh::bleh:

την πρώτη αριστερά, οχι καλύτερα τις δύο στην μέση κάτω, όχι την τρίτη από το τέλος, ή μήπως καλύτερα τα κουπάκια σοκολάτας; όλες τις θέλω!
 

YBONNH

Member
Μηνύματα
234
Likes
115
Ταξίδι-Όνειρο
γυρος του κοσμου
Ευχαριστω πολυ Μπαχαρι μου!
Θα παρω μια απο καθε γευση :haha:
...και θα περιμενω να γραψει τη συνεχεια η Ιωαννα.
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Χικ! Παρούσα και εγώ!
Περισσεύει τίποτις και για μένα; Πόρτο, ρακί, σοκολάτα, μπακαλιάρο, οτι ναναι! Να πνίξω τον πόνο μου που γυρισα θέλω...
Έφερα και το σκαμνάκι μου...
 
Μηνύματα
1.666
Likes
1.327
Επόμενο Ταξίδι
Κρακοβία-Βαρσοβία
Ταξίδι-Όνειρο
...Ιθάκη...
Γύρισες επιτέλους Έρση μου ! επιτέλους να έχω και εγώ έναν άνθρωπο να πνίξω τον πόνο μου, που με τραβολογούσαν στις Πορτογαλίες και στης Αζόρες και τώρα μου κάνουν τις αδιάφορες. Κάθονται μασουλανε τις σοκολάτες της Bahari και με αφήνουν εμένα μόνη να σας τα διηγηθώ όλα αχ αχ. Τώρα που γκρίνιαξα πάω να σου φέρω τη τσικουδιά σου, με μεζέ βεβαίως βεβαίως.
 

clooby_doo

Member
Μηνύματα
22
Likes
18
Επόμενο Ταξίδι
Μάλλον πάλι Λισσαβώνα!!!
Ταξίδι-Όνειρο
Όπου δεν έχω πάει!
Εμείς ούτε στην Πορτογαλία ούτε στις Αζόρες ενδιαφερθήκαμε για Ginjinha, μας έφταναν οι σούρες μας από την τοπική μπύρα, το τοπικό κρασί και το τοπικό πόρτο
Το πόρτο κρασί είναι το κάτι άλλο.Οι συγκάτοικοι μου ακόμα με κοροιδεύουν που ήπια μονη μου ένα μπουκάλι πόρτο.Όχι δεν είμαι αλκοολική.Έπινα με μια φίλη μου πορτογαλίδα.Αυτή ήπιε ένα μπουκάλι Ginjinha.Από τις 11 ήμασταν γκολ...Την συνέχεια της βραδιάς την αφήνω στην φαντασία σας...χαχαχαχαχαχαχα :D
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.218
Μηνύματα
883.972
Μέλη
38.907
Νεότερο μέλος
Chrysostomos

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom