1. Η αναδρομή στο παρελθόν συνεχίζεται! Ψηφίστε την Ταξιδιωτική Ιστορία του μήνα για τους μήνες Ιανουάριο - Απρίλιο 2016! Κάντε κλικ εδώ!
Απόκρυψη ανακοίνωσης
Με την πλοήγησή σας στο Travelstories.gr αποδέχεστε τη χρήστη cookies που ενισχύουν την εμπειρία χρήσης. -- ΟΚ --

Γενικά Οι τρεις ομορφότεροι Ευρωπαϊκοί προορισμοι...

Συζήτηση στο φόρουμ 'Ευρώπη' που ξεκίνησε από το μέλος echo2011, στις 18 Σεπτεμβρίου 2011.

1. Samion

Samion Member

Επόμενο Ταξίδι:
    Παλέρμο
    φυσικα οχι. απλα οταν σχολιαζεις να κανεις παραθεση το αρχικο ποστ,οχι το δικο μου, μην κατηγορηθω για λογοκλοπη...δεν ανοιξα εγω το θεμα.

2. Pel

Pel Member

Ονειρεμένο Ταξίδι:
    Και πού δεν θέλω;
    Ωραία, με πείσατε! Πόσες μέρες θέλει το Σαντιάγο ντε Κομποστέλα και ποια εποχή είναι καλύτερα;

alvadi and Yorgos like this.
  3. taver

taver Member

Ονειρεμένο Ταξίδι:
    Iles Kerguelen
    Μία (πιεσμένη). Οποια εποχή προτιμάς, αλλά θα απέφευγα το χειμώνα και την περίοδο που λείπουν οι φοιτητές...

thalia tsif, Señor_Nada and Pel like this.
  4. whoknows

whoknows Member

Επόμενο Ταξίδι:
    Στο φεγγαρι
    Ονειρεμένο Ταξίδι:
    Στο κεντρο της Γης
    Ελβετια - γενικα η φυση της ειναι απλα ονειρο
    cesky krumlov - απλα την ερωτευτηκα
    Salzkammergut Αυστρια - απολαυση απλα

dimaq and escursione like this.
  5. Yorgos

Yorgos Member

Ονειρεμένο Ταξίδι:
    πήγαμε , πήγαμε
    Τρεις μέρες για να δεις και λα Κορούνια. Όπως είπε ο @taver , να είναι ανοιχτό το πανεπιστήμιο και ιδανικά όχι σε περίοδο εξετάσεων. Προσωπικά το προτιμώ με βροχή και μέρες που νυχτώνει νωρίς, είναι φανταστική η πόλη το βράδυ. Ας πούμε Νοέμβριος. Η πόλη διαθέτει απρόσμενα καλή γαστρονομική σκηνή.

Sassenach77, whoknows and Pel like this.
  6. dimaq

dimaq Member

Επόμενο Ταξίδι:
    ΜΑΔΡΙΤΗ
    Whoknows ειναι υπεροχα και τα 3 που αναφερεις

whoknows likes this.
  7. whoknows

whoknows Member

Επόμενο Ταξίδι:
    Στο φεγγαρι
    Ονειρεμένο Ταξίδι:
    Στο κεντρο της Γης
    ετσι ειναι
    σε ευχαριστω

Pel likes this.
  8. Señor_Nada

Señor_Nada Member

Μέσω Πορτογαλίας σκέφτεσαι να πας; Είναι αρκετά κοντά και η κοιμπρα και το Πόρτο που κατά τη γνώμη μου είναι ομορφότερες/πιο ενδιαφερουσες απ'το σαντιαγο. Συμφωνώ με @taver για την 1 ημέρα. Είναι ωραία πόλη αλλά δεν έχει τουριστικό ενδιαφέρον.

whoknows, Pel and paefstra like this.
  9. Pel

Pel Member

Ονειρεμένο Ταξίδι:
    Και πού δεν θέλω;
    Όχι, μέσω Μαδρίτης. Έχω ήδη κλεισμένα εισιτήρια για Νοέμβριο για εκεί και σκέφτομαι μήπως, με το που φτάσω στο αεροδρόμιο, πάρω ένα αεροπλάνο ακόμα και πάω εκεί.

10. babaduma

babaduma Member

Επόμενο Ταξίδι:
    terra incognita
    Ονειρεμένο Ταξίδι:
    α του Κενταύρου
    Μια διανυκτέρευση δεν είναι αρκετή. Ακόμη κι αν φτάσεις πρωί, θα χρειαστείς οπωσδήποτε και δεύτερη. Εάν δε, θελήσεις να κάνεις ημερήσια επίσκεψη και στην A Coruna (όπως σωστά προτείνει ο @Yorgos ) με στάση οπωσδήποτε στο Betanzos, θα χρειαστείς σίγουρα και τρίτη. Κι αν θελήσεις να ψάξεις λίγο βαθύτερα την (πέραν της τουριστικής) γαστρονομική και οινική σκηνή της πόλης θ'ανακαλύψεις διαμαντάκια που μπορεί να παρατείνουν τη διαμονή σου για άγνωστης χρονικής διάρκειας διάστημα! ;)

11. babaduma

babaduma Member

Επόμενο Ταξίδι:
    terra incognita
    Ονειρεμένο Ταξίδι:
    α του Κενταύρου
    Ε, τώρα, τι να σχολιάσω επ' αυτού...: "περί ορέξεως..." (εδώ κάποιος άλλος έγραψε ότι ό,τι είχε να δει στη Βενετία, το είδε μέσα σε 2 ώρες ένα απόγευμα...)

chris7 and Yorgos like this.
  12. marquis

marquis Member

Και αν σου αρέσει και η σύχρονη αρχιτεκτονική τότε να πας και στην αμφιλεγόμενη πόλη της κουλτούρας στα περίχωρα του Σαντιάγκο. Κι εγώ θα έδινα παραπάνω από μία μέρα, η πόλη είναι μικρό διαμαντάκι, ατμοσφαιρική, με ιστορία και υπέροχο -και όχι ιδιαίτερα ακριβό- φαγητό (όπως γενικά και όλη η Γαλικία).

Sassenach77 and Pel like this.