Γερμανία Οι ωραιότερες πόλεις της Γερμανίας

m-stam

Member
Μηνύματα
300
Likes
90
Επόμενο Ταξίδι
ακόμη τίποτα...
Ταξίδι-Όνειρο
Τα πάντα όλα...
Φίλοι μου για μια ακόμη φορά ζητάω τη γνώμη σας για το ποιές είναι οι ωρεότερς πόλεις της Γερμανίας, που να έχουν δηλαδή κάποιο τουριστικό ενδιαφέρον.
Αν εξαιρέσουμε το Βερολίνο στο οποίο έχω πάει και έχω άποψη θα ήθελα πολύ να μάθω αν αξίζουν μιας επίσκεψης και κάποιες άλλες πόλεις.
 

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.052
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κοσμου
Δρεσδη και Φράιμπουργκ απιστευτες και οι δυο !!!!!
 

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
Κι εγώ θα συμφωνήσω για Μόναχο και για την ευρύτερη περιοχή της Βαυαρίας η οποία είναι πολύ όμορφη, από τα μικρά χωριά μέχρι τις πόλεις της!
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
Συμφωνώ για την ευρύτερη περιοχή της Βαυαρίας. Υπάρχουν πολύ όμορφες πόλεις και χωριά.
Από τις μεγάλες μου άρεσε πάρα πολύ η Νυρεμβέργη, από τις μικρότερες η Βαμβέργη και από τα χωριά το Rothenburg ob der Tauber και το Dikensbuhl.
 

toumpiotis

Member
Μηνύματα
892
Likes
649
Ταξίδι-Όνειρο
LENSOIS MARAHENSES
Θα συμφωνήσω με το Rethimno το Φραιμπουργκ είναι για μένα η ωραιότερη πόλη γιαυτο και το 50% των Γερμανων θα ήθελε να ζήσει εκεί αν άλλαζε πόλη .Από εκεί και πέρα μου αρέσει η περιοχή της Φραγκονίας (Νυρεμβέργη) ,Bamberg, Rotheburg,Wurzburg , Dresden ,Munchen.Απο ότι καταλαβαίνεις είμαι φαν του Γερμανικου νότου,όχι πως δενν έχει και ο Βορράς όμορφες πόλεις (Lubeck,Schwerin κλπ).
 

neikos

Member
Μηνύματα
35
Likes
4
Ταξίδι-Όνειρο
Ιρλανδία
Θα συμφωνησω κι εγω για την ευυτερη περιοχη της Βαυαριας. μετα Bamberg, Dresden, Mainz, Berliner...
 

zaniko

Member
Μηνύματα
117
Likes
26
Επόμενο Ταξίδι
Ντουμπρόβνικ
Ταξίδι-Όνειρο
Νοτια Αμερικη-Ανδεις
Διάβασε τις travel-ιστορίες του φόρουμ Σταματάρα και δε θα ξέρεις πού να πρωτοπάς :roll:!! Μια κούκλα είναι η Γερμανία!
Επικροτώ ΕΡΣΗ μου την Ulm και προσθέτω το Potsdam.
Λοιπόν σε μπλέξαμε αρκετά ή θες κι άλλα;;;:haha:
 

m-stam

Member
Μηνύματα
300
Likes
90
Επόμενο Ταξίδι
ακόμη τίποτα...
Ταξίδι-Όνειρο
Τα πάντα όλα...
Φτάνει τόσες, έχω αρχίσει κιόλας το ψάξιμο, για νότια βέβαια...
 

Sugar

Member
Μηνύματα
206
Likes
126
Επόμενο Ταξίδι
Ψάχνεται....
Ταξίδι-Όνειρο
Απ' άκρη σ' άκρη
Tην περιοχή γύρω από το Ντύσσελντορφ την γνωρίζετε? Και συγκεκριμένα το Munster. Είχα βάλει την ερώτηση και στους Γερμανούς αλλά δεν είχα νέο. Μήπως εδώ?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.207
Μηνύματα
883.772
Μέλη
38.903
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom