Οι 10 Καλύτερες Παραλίες του Κόσμου

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.974
Likes
9.405
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Κανω ενα test να κατεβασω ενα βιντεακι , αν δεν πετυχει δεν πειραζει..
Αν πετυχει δειτε το νησι Aitutaki απο τα νησια Cook..
 
Last edited by a moderator:

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.974
Likes
9.405
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Ναι , καλα τα πηγα! Εαν επαιζε κιολαs καλα θα ηταν!:haha:
 

spor_os

Administrator
Μηνύματα
1.951
Likes
617
Βασικά όταν λέει Crete, Greece αν κατάλαβα καλά στο κείμενο εννοεί την παραλία του Ρεθύμνου που αν θυμάμαι καλά είναι μια κλασική παραλία και δεν έχει καμία σχέση με Μύλο πχ.
Τι να μας πουν από παραλίες...
 

maria

Member
Μηνύματα
96
Likes
75
Πάντως εγώ δεν είμαι από αυτούς που λένε ότι η Ελλάδα είναι η ομορφότερη χώρα στον κόσμο και και και.... Αλλά νομίζω ότι τουλάχιστον σε ό,τι αφορά τις παραλίες - σε γενικές γραμμές μιλώντας πάντα - υπερτερούμε σε σχέση με αρκετές από τις χώρες που είδα, τουλάχιστον σε σχέση την Αγγλία.
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.974
Likes
9.405
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Θα συμφωνησω με τη Μαρια.Ουτε εγω πιστευω οτι η Ελλαδα ειναι η ωραιοτερη χωρα στον κοσμο κι αυτοι που το λενε αυτο ειναι συνηθωs οσοι δεν εχουν παει πουθενα , η τιποτα ναυτικοι που πιανονταs λιμανι σε μια χωρα νομιζουν οτι την ειδαν κιολαs.
Βεβαια γνωμη μου ειναι οτι στην Ευρωπη πρεπει να ειμαστε Νο 1 σε παραλιεs.Αλλα σε σχεση με τον υπολοιπο κοσμο ισωs θα μαs εβαζα , μετα βιαs στην εικοσαδα - μη βαρατε παιδια,γνωμη μου ειναι!
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.406
Likes
17.236
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Θα συμφωνήσω με τις γυναίκες του φόρουμ όσον αφορά την Ελλάδα.

Τώρα στο θέμα μας για το νησάκι Aitutaki από τα Cook Islands στο Νότιο Ειρηνικό, το βιντεάκι στην κορυφή της σελίδας δεν παίζει όχι γιατί δεν κάναμε κάτι καλά εμείς, αλλά επειδή δεν το επιτρέπει ο ιδιοκτήτης του (αν δείτε στο youtube σε μερικά-ευτυχώς λίγα- videos δίπλα στο "embed" γράφει ότι δεν επιτρέπεται από τον ιδιοκτήτη).

Ευτυχώς όμως βιντεάκια υπάρχουν πολλά, και ορίστε λοιπόν ένα από το νησί Aitutaki:

http://video.google.com/videoplay?docid=4324062109774508673

Χάλια φαίνεται :bleh::bleh:
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.974
Likes
9.405
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Defkalion τα μεγαλα πνευματα συναντωνται!
Αυτο το βιντεακι εβαλα κι εγω αλλα δεν επαιξε! Το ειδα πριν το ποσταρω και ειναι το ιδιο.Μπραβο :clap: που τα καταφερεs!

Αισχοs ειναι , και να μου χαριζαν εισητηριο δεν θα πηγαινα :bleh:.
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.406
Likes
17.236
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Καλά καλά, στάσου να δω τις οικονομίες μου στην τράπεζα μισό λεπτό, να δω αν μου φτάνουν να πάω εκεί ΤΩΡΑ...

Τι; πως θα γυρίσω; γιατί να γυρίσω; :lol:
 

Lthanos

Member
Μηνύματα
1.387
Likes
283
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο
Ταξίδι-Όνειρο
2 μήνες στην Κίνα
Λοιπόν, πολύ αργείτε.
Εδώ Aitutaki. Έφτασα πριν δέκα λεπτά. Είναι υπέροχα :):):).

ΑΓΚΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡ

Ξύπνησα.
 

davidcas

Member
Μηνύματα
38
Likes
13
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο
Ταξίδι-Όνειρο
Bora-Bora
Ωραία μέρη ρε παιδιά, δε λέω, αλλα η παραλία που έιναι και δεν την βλέπω;; Καλή η λιμνοθάλασσα, τα γαλαζοπράσινα νερά κλπ, αλλα η λίστα νόμιζα ότι έχει παραλίες... Ξέρετε... Παχιά λευκή η χρυσή άμμο, με κάνα κοκοφοίνικα, ειδιλιακά τοπία να αράξει κανείς. Κοιτούσα στο Google Earth το νησάκι απο πολύ κοντινή απόσταση, και δεν έχει καμία παραλία με την έννοια που ξέρουμε.
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.406
Likes
17.236
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Καλώς ήρθες στο TravelStories.gr :)

Δε χρειάζονται παραλίες αυτά τα μέρη. Όπως πλησιάζει το αεροπλάνο, πέφτεις και βουτάς κατευθείαν στη θάλασσα :D
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.273
Μηνύματα
885.881
Μέλη
38.949
Νεότερο μέλος
anthger

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom