Γενικά Οι 10 πιο ασφαλείς αεροπορικές εταιρείες στον κόσμο

panosast

Member
Μηνύματα
320
Likes
34
το περιστατικο της etihad εγινε στις δοκιμες λιγο πριν την παραδοση του αεροσκαφους σε μη εμπορικη πτηση στην βαση της airbus δεν ειναι κατι που θιγει την αξιοπιστια της εταιριειας σε αντιθεση με το συμβαν της emirates που εχει μια σοβαροτητα χωρις ομως τραγικες συνεπειες αλλα και παλι δεν ειναι συμβαν που κανει μια εταιρεια με το δικο της πτητικο εργο ανασφαλη.
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.881
Likes
26.796
δεν ειπα οτι ειναι ανασφαλεις εταιριες.
Απλα συμβαινουν και στα καλυτερα σπιτια :)
 

panosast

Member
Μηνύματα
320
Likes
34
δεν ειπα οτι ειναι ανασφαλεις εταιριες.
Απλα συμβαινουν και στα καλυτερα σπιτια :)
και μονο οτι σαν ατυχηματα για αυτες τις εταιρειες βρηκες αυτα τα περιστατικα λεει πολλα...βεβαια ας μην ξεχναμε οτι μιλαμε για καινουριες εταιρειες ειδικα για την etihad.
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.881
Likes
26.796
.βεβαια ας μην ξεχναμε οτι μιλαμε για καινουριες εταιρειες ειδικα για την etihad.
Α....γεια σου
Και εστειλε εναν απο τους καλυτερους πιλοτους που ειχε για να παει
να παραλαβει το αεροπλανο και αυτος το στουκαρε :roll:
Δεν πιστευω να εστειλε κανενα νεουλη για τις δοκιμες και την παραλαβη.
Ολες οι εταιριες θελουν βαθος χρονου για να εχουμε αποψη για αυτες.
Η πολυτελεια που προσφερουν δεν ειναι το κριτηριο για ασφαλεια.
Και παλι λεω,οχι οτι δεν ειναι ασφαλεις αυτες οι εταιριες.
Ο καιρος θα δειξει.
 

RoDiTiS

Member
Μηνύματα
172
Likes
18
Τα δυστυχήματα που αναφερονται εχουν θυματα κατω απο 100 ατομα και με μικρα αεροπλανα.Εχετε ακουσει ποτε δυστυχημα της ΟΑ με Airbus ή αλλο μεγαλο αεροπλανο??Οι μεγαλες εταιρειες των αλλων χωρων σε σχεση και με τους προορισμους που πετανε εχουν πιο θανατηφορα πολυνεκρα ατυχηματα.
Και επειδη εχω πεταξει με Emirates αλλα εχω και συγγενη στην Τζεντα που πεταει με Σαουδαραβικη Εταιρεια,υπόψιν οτι ολοι οι πιλοτοι των Αραβικων Αερογραμμων Αραβικων κρατων....είναι αξιωματικοι της Πολεμικης Αεροποριας με αποσπαση στην πολιτικη αεροπορια και οχι κολλημενοι Γερμαναραδες σαν κι αυτον που σουταρε το αεροπλανο στο Γραμματικο!!!
Τωρα το θεμα δεν ειναι να υποστηριξουμε τη μια ή την αλλη εταιρεια αλλα να παραθεσουμε αξιοπιστες πηγες,οσες βρει ο καθενας, για να ενημερωθουμε σε τετοια θεματα ασφαλειας πτησεων αεροπορικων εταιρειων. Αν μπορουμε να αποφυγουμε εταιρειες αναξιοπιστες παντελως θα ειμαστε και πιο ασφαλεις. Βεβαια αν μας τυχει το μοιραιο....δεν μπορουμε να το αποφυγουμε.....:(
Αυτο ακριβως φιλε θα εγραφα.... οτι η ΟΑ δεν εχει καποιο ατυχημα με μεγαλα αεροπλανα, τα παλια λιγο πολυ βγαζανε ΟΛΑ ατυχηματα. Τωρα οσο για τις Αραβικες εταιρειες, εγω γνωριζω Ελληνα απο τη Ροδο που πεταει με την Qatar Airways.

Υ.Γ Αυτο θα ηταν ενδιαφερον τοπικ να ανοιγαμε.. Ελληνες πιλοτοι στο εξωτερικο!!
 

panosast

Member
Μηνύματα
320
Likes
34
παντως στο συγκεκριμενο περιστατικο της etihad εκαναν τρελη γκαφα...και σιγουρα οι εμιρηδες δεν κοιτανε μονο την πολυτελεια.
 

panosast

Member
Μηνύματα
320
Likes
34
Αυτο ακριβως φιλε θα εγραφα.... οτι η ΟΑ δεν εχει καποιο ατυχημα με μεγαλα αεροπλανα, τα παλια λιγο πολυ βγαζανε ΟΛΑ ατυχηματα. Τωρα οσο για τις Αραβικες εταιρειες, εγω γνωριζω Ελληνα απο τη Ροδο που πεταει με την Qatar Airways.

στο ατυχημα δεν εχει σχεση αν το αεροπλανο ειναι μεγαλο η μικρο και σιγουρα υπαρχουν ελληνες πιλοτοι σε ξενες αεροπορικες οπως και σε αυτες των εμιρατων.
 

taxidiaris

Member
Μηνύματα
35
Likes
41
Επόμενο Ταξίδι
ΦΙΝΛΑΝΔΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΟΛΗ Η ΓΗ
Τα δυστυχήματα που αναφερονται εχουν θυματα κατω απο 100 ατομα και με μικρα αεροπλανα.Εχετε ακουσει ποτε δυστυχημα της ΟΑ με Airbus ή αλλο μεγαλο αεροπλανο

Δηλαδη στην οα μπορουν να πεφτουν τα μικρα αλλα οχι τα μεγαλα?
Ειτε 1 θυμα ειτε 100 ειτε 200 δεν παυει να ειναι τραγικο γεγονος,αλλα
το δυστυχημα παραμενει δυστυχημα.

Και επειδη εχω πεταξει με Emirates αλλα εχω και συγγενη στην Τζεντα που πεταει με Σαουδαραβικη Εταιρεια,υπόψιν οτι ολοι οι πιλοτοι των Αραβικων Αερογραμμων Αραβικων κρατων....είναι αξιωματικοι της Πολεμικης Αεροποριας με αποσπαση στην πολιτικη αεροπορια

Υπαρχουν και ελληνες πιλοτοι σε αυτες τις εταιριες αλλα και γερμαναραδες
οπως λες.(δεν το επιασα αυτο με τους γερμαναραδες,ειναι λιγο ρατσιστικο
η εμενα μου φανηκε?)
Και φυσικα δεν αμφισβητει κανεις οτι ειτε 1 ειναι το θυμα ειτε 100 το ιδιο τραγικο ειναι αλλα ΤΡΑΓΙΚΟΤΕΡΟ φυσικα τα 100...
ΑΑΑΑΑ....πιασαμε τα αντιρατσιστικα και τα δηθεν δημοκρατικα?????
ΟΚ το εμπεδωσαμε φιλε εισαι αντιρατσιστης.
Δεν συνεχιζω γιατι δεν αξιζει τον κοπο αλλα ουτε ειναι χωρος ,στο σεβαστο αυτο φορουμ να μιλησουμε για περαιτερω.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
884.016
Μέλη
38.908
Νεότερο μέλος
Apostolos88

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom