Ομορφοτερες ελληνικες παραλιες.

soudianos

Member
Μηνύματα
3.708
Likes
6.339
Ταξίδι-Όνειρο
Βερακρούζ
Μάλιστα...θα'ταν το επόμενο που θα'λεγα το Μεσοχώρι.

Η Αμμοωπή καλή είναι, για μάς είναι πολύ συνηθισμένη, πολύ κοντά και προτιμάμε τις λίγο πιο απομακρυσμένες. Αλλά όντως και εκεί είναι σα πισίνα! :D Απο σκάρους έχουμε μπόλικους, αν και όσο πάει λιγοστεύουν, αλλά εγώ είμαι του...μπαρμπουνιού (να φάω, όχι να ψαρέψω-δε ψαρεύω).
και η πλαζ δυτικά της χώρας είναι πολύ καλή.
αλλά στη χώρα μου φάνηκαν όλα πολύ στενόχωρα και πήγαμε στο Φοινίκι για εννεαήμερη διαμονή. Πάνω στο λόφο και κάτω το ψαροχώρι ένα μοναδικό τοπίο, όνειρο. θέλω να ξανάρθω αλλά οι υπόλοιποι...θέλουν να δουν κι άλλα μέρη...
 

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
και η πλαζ δυτικά της χώρας είναι πολύ καλή.
αλλά στη χώρα μου φάνηκαν όλα πολύ στενόχωρα και πήγαμε στο Φοινίκι για εννεαήμερη διαμονή. Πάνω στο λόφο και κάτω το ψαροχώρι ένα μοναδικό τοπίο, όνειρο. θέλω να ξανάρθω αλλά οι υπόλοιποι...θέλουν να δουν κι άλλα μέρη...
9ήμερη, ε; Ίσα-ίσα θα προλάβατε να τη γυρίσετε.. ;)
Σήμερα ήμουν Αρκάσα για μπάνιο, ρακέτες, βόλλευ, ήταν υπέροχα! Αύριο πάμε πάλι Άπελλα, δεν τα χορταίνω με τίποτα!!! Όποιος έρχεται πάντως θέλει να ξανάρθει, νά' σαι καλά!
 

laki

Member
Μηνύματα
138
Likes
17
Επόμενο Ταξίδι
Παρισιιιιιι........
Ταξίδι-Όνειρο
Ολη η Γη,μπορω;;;;
παιδια καλησπερα..ξερει καποιος να μου πει καμια καλη παραλια κοντα στην πατρα(εκτος απο Ριο(χαλια)κ Αγ.Βασιλη(εγινε χαλια))?κατα προτιμηση οχι προς Πυργο αλλα προς Αιγιο.....Ευχαριστω!!!!!!!!
 

tdm

Member
Μηνύματα
71
Likes
3
Μια ερώτηση λίγο παιδιά για το Μπάλο... Σε λίγες μέρες θα ταξιδέψω Χανιά και σκέφτομαι να πάω και στη συγκεκριμένη παραλία. Είχα όμως την εντύπωση ότι μπορώ να πάω και με καραβάκι και να αποφύγω την ταλαιπωρία (αυτοκίνητο, ανάβαση κτλ).
Γίνεται αυτό? Ακόμα, η παραλία είναι οργανωμένη?
 

sotiris11

Member
Μηνύματα
35
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
milano-komo
θα προσθεσω 2-3 μερη ακομα με την καλυτερη παραλια τους.με ευκολη προσβαση και με μερος να μενεις. Λημνος= Θάνος (μεγαλη και καθαρη οχι πολυ βαθια ειδικα στα 1α 50 μ.) ,Νάξος=¨Αγιος Προκόπιος (σαν πισινα ),Ανδρος =(Αγια Μαρινα χωρις κοσμο αλλα κοντα σε κοσμο -Μπατσι_ καθαρη ,αμμος,με δενδρα για σκια )
 

soudianos

Member
Μηνύματα
3.708
Likes
6.339
Ταξίδι-Όνειρο
Βερακρούζ
Μια ερώτηση λίγο παιδιά για το Μπάλο... Σε λίγες μέρες θα ταξιδέψω Χανιά και σκέφτομαι να πάω και στη συγκεκριμένη παραλία. Είχα όμως την εντύπωση ότι μπορώ να πάω και με καραβάκι και να αποφύγω την ταλαιπωρία (αυτοκίνητο, ανάβαση κτλ).
Γίνεται αυτό? Ακόμα, η παραλία είναι οργανωμένη?
από το Καστέλι αναχωρεί κάθε πρωί το καραβάκι για Γραμβούσα και Μπάλο
 

Panagiota^

Member
Μηνύματα
658
Likes
276
Ταξίδι-Όνειρο
Ιράν, Εκουαδόρ, Τανζανία
Επίσης πρόσεχε το εξής: Πάνε κάποιοι ελεύθεροι κατασκηνωτές και προκειμένου να χαίρονται την παραλία μόνοι τους εφευρίσκουν διάφορες πατέντες για να αποτρέπουν τους επισκέπτες να κατεβαίνουν... Όταν είχα παέι εγώ, για παράδειγμα, είχαν βάλει μία πινακίδα που έγραφε "Παρακαλώ μην κατεβαίνετε γιατί γίνεται τηλεοπτικό γύρισμα!" :shock: Ευτυχώς αγνοήσαμε την επιγραφή, κατεβήκαμε και απολαύσαμε την παραλία ολομόναχοι γιατί οι (ελάχιστοι -και ψεύτες-) κατασκηνωτές έλειπαν και οι πιθανοί επισκέπτες, βλέποντας την ταμπέλα, δεν είχαν κατέβει καν!
Χαχα, σοβαρά; Απίστευτοι! :haha: Θα το έχω υπόψη μου και θα παρακάμψω το οποιοδήποτε τέχνασμα! Ευχαριστώ πολύ, varioAthens!
 

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.052
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κοσμου
Μια ερώτηση λίγο παιδιά για το Μπάλο... Σε λίγες μέρες θα ταξιδέψω Χανιά και σκέφτομαι να πάω και στη συγκεκριμένη παραλία. Είχα όμως την εντύπωση ότι μπορώ να πάω και με καραβάκι και να αποφύγω την ταλαιπωρία (αυτοκίνητο, ανάβαση κτλ).
Γίνεται αυτό? Ακόμα, η παραλία είναι οργανωμένη?
Μη τη χασεις για κανενα λογο...οπως σου εγραψε ο Σουδιανος εχει καθημερινα καραβι απο Καστελι ( Κισσαμος ) σε αφηνει 3 ωρες στο Μπαλλο και μετα στη Γραμβουσα...
Θα ανεβεις το Καστρο γιατι η Θεα δεν παιζεται, και θα αποφυγεις δια ροπαλου να πας σ/κ προτιμησε καθημερινη
Κρουαζιέρες:: Γραμβούσα - Μπάλος - Σούδα - Χανιά - Κρήτη -Πως θα έρθετε από τα Χανιά στο λιμάνι Κισσάμου (43χλμ)
Πληροφοριες θα παρεις απο το παραπανω λινκ
 

pattyyy

Member
Μηνύματα
1.565
Likes
1.271
Επόμενο Ταξίδι
χμ...
Ταξίδι-Όνειρο
νότια αφρική
παιδια καλησπερα..ξερει καποιος να μου πει καμια καλη παραλια κοντα στην πατρα(εκτος απο Ριο(χαλια)κ Αγ.Βασιλη(εγινε χαλια))?κατα προτιμηση οχι προς Πυργο αλλα προς Αιγιο.....Ευχαριστω!!!!!!!!

Γεια σου! Λοιπόν ξεκινώντας από Πάτρα και πλησιάζοντας προς Αίγιο!
Λαμπίρι: μικρός, ήσυχος, βοτσαλωτός κολπίσκος χωρίς μαγαζιά (προμηθεύσου καφεδάκι από πριν)
Λόγγος: βοτσαλάκια, δεντράκια και γάργαρα νερά (παρκάρεις, προσπερνάς τα μαγαζιά, κατεβαίνεις στην παραλία και περπατάς προς τα αριστερά μέχρι να βρεις τη δική σου ήσυχη γωνιά)
Άκολη: βοτσαλωτός κολπίσκος με όμορφα μαγαζάκια για καφέ, ποικιλίες, ουζάκι, φαγητό, ποτάκι! Καλύτερα προτίμησε την απόγευμα που θα έχει φύγει ο πολύς κόσμος! Έχει όμορφο ηλιοβασίλεμα και είναι ειδυλλιακή!
 

soudianos

Member
Μηνύματα
3.708
Likes
6.339
Ταξίδι-Όνειρο
Βερακρούζ
Μη τη χασεις για κανενα λογο...οπως σου εγραψε ο Σουδιανος εχει καθημερινα καραβι απο Καστελι ( Κισσαμος ) σε αφηνει 3 ωρες στο Μπαλλο και μετα στη Γραμβουσα...
Θα ανεβεις το Καστρο γιατι η Θεα δεν παιζεται, και θα αποφυγεις δια ροπαλου να πας σ/κ προτιμησε καθημερινη
Κρουαζιέρες:: Γραμβούσα - Μπάλος - Σούδα - Χανιά - Κρήτη -Πως θα έρθετε από τα Χανιά στο λιμάνι Κισσάμου (43χλμ)
Πληροφοριες θα παρεις απο το παραπανω λινκ
καλημέρα..
μια μικρή διόρθωση φίλη μου. κάνει στάση πρώτα στη Γραμβούσα όπου έχεις χρόνο για ανάβαση στο κάστρο αλλά και όποιος δε γουστάρει κάστρο μπορεί να κάνει μια βουτιά, και όλο τον υπόλοιπο χρόνο στο Μπάλο.
 

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.052
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κοσμου
καλημέρα..
μια μικρή διόρθωση φίλη μου. κάνει στάση πρώτα στη Γραμβούσα όπου έχεις χρόνο για ανάβαση στο κάστρο αλλά και όποιος δε γουστάρει κάστρο μπορεί να κάνει μια βουτιά, και όλο τον υπόλοιπο χρόνο στο Μπάλο.
Sory Αντωνη ....ισως εχουν αλλαξει τα δρομολογια, αλλα υπαρχει καραβακι που παει μονο Μπαλλο, καλο θα ηταν ο φιλος μας να δει και το καστρο της Γραμβουσας, και να επιλεξει τη διπλη διαδρομη
 

pattyyy

Member
Μηνύματα
1.565
Likes
1.271
Επόμενο Ταξίδι
χμ...
Ταξίδι-Όνειρο
νότια αφρική
παιδια καλησπερα..ξερει καποιος να μου πει καμια καλη παραλια κοντα στην πατρα(εκτος απο Ριο(χαλια)κ Αγ.Βασιλη(εγινε χαλια))?κατα προτιμηση οχι προς Πυργο αλλα προς Αιγιο.....Ευχαριστω!!!!!!!!

Επίσης, στη μέση της διαδρομής Πάτρα - Αίγιο υπάρχουν 2 επιλογές! Το πολύ ωραίο beach bar Catamaran (έχει παραλία αλλά πηδάς κι από εξέδρα στη θάλασσα - είναι ωραίο και για βραδινό ποτάκι) και το beach bar Poco-Poco στην παραλία της Παναγοπούλας (οργανωμένο, περιποιημένο, συχνά beach parties)!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.260
Μηνύματα
885.398
Μέλη
38.936
Νεότερο μέλος
alexispi

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom