Ομορφοτερες ελληνικες παραλιες.

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
γιατί δεν δείχνει την παραλία; ή μήπως είναι αυτή που φαίνεται πιο κάτω από το βελάκι;
πριν 8 χρόνια πήραμε το δρόμο (φαίνεται στον χάρτη) απο Σπόα για Κάρπαθο ήταν χωματόδρομος υπό κατασκευή και δεινοπαθήσαμε, πάνω από 20km δεν μπορούσα να πάω. αριστερά μας γκρεμνά κατέβαιναν σε παραλίες αλλά δεν τολμήσαμε να πάμε. μετά από μιάμιση ώρα πιάσαμε άσφαλτο.
Δεν ξέρω ποιό βελάκι, αλλά είναι αυτή που έβαλα χθές στο ποστ #94 και την είχα ξαναβάλει πρίν λίγες μέρες σε κοντινή λήψη. Δυστυχώς εδώ και μερικά χρόνια είναι άσφαλτος και γίνεται Ο πανικός. Έπρεπε να είχες πάει τότε με καραβάκι...έχασες. Και τώρα παράδεισος είναι, αλλά τότε ήταν όλη δική μας! :rolleyes:
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Εγώ πάντως όταν είχα πάει ήταν τέλος Αυγούστου και δεν είχε πολύ κόσμο.. Μάλλον ήμουν τυχερή... Εγώ Ρέθυμνο εμπιστεύομαι πάντα τους Κρητικούς, οπότε Καλυβιανή λες? Καλυβιανή θα πάμε! Εστιατόριο Γραμβούσα που λέει κι ο φίλος Μανώλης? Ε εκεί θα πάμε βέβαια! Απλά please ΜΗΝ ξεχάσεις την τσικουδιά :clap:
Που λες Μαρια ειχα παει περσι στο Μπαλο μια Δευτερα του Ιουλιου.Φροντισαμε να ειμαστε εκει απο τις 11 προτου πλακωσουν τα καραβακια με τις ορδες των τουριστων.
Ηταν μια μαγεια ...για τα δικα μου γουστα ο Μπαλος ειναι η τοπ ελληνικη παραλια (το μπολνταρω για να μην ακουω γκρινιες) και ευτυχως μεχρι περσι δεν ειδα ουτε καντινες ..ουτε τετοια πραγματα.
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Δεν ξέρω ποιό βελάκι, αλλά είναι αυτή που έβαλα χθές στο ποστ #94 και την είχα ξαναβάλει πρίν λίγες μέρες σε κοντινή λήψη. Δυστυχώς εδώ και μερικά χρόνια είναι άσφαλτος και γίνεται Ο πανικός. Έπρεπε να είχες πάει τότε με καραβάκι...έχασες. Και τώρα παράδεισος είναι, αλλά τότε ήταν όλη δική μας! :rolleyes:
Αντωνη με ιντριγκαρισε πολυ η δηλωση του Σουδιανου οτι οι παραλιες της Καρπαθου ειναι φοβερες.Επειδη ειμαι μανιακη beach-hunter :haha: μπορεις σε παρακαλω να ποσταρεις και αλλες φωτο απο παραλιες του νησιου?
 

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
Αντωνη με ιντριγκαρισε πολυ η δηλωση του Σουδιανου οτι οι παραλιες της Καρπαθου ειναι φοβερες.Επειδη ειμαι μανιακη beach-hunter :haha: μπορεις σε παρακαλω να ποσταρεις και αλλες φωτο απο παραλιες του νησιου?
Είσαι σίγουρη; Είσαι έτοιμοι να κλείσεις αεροπορικά ή να υποστείς 18 ώρες στο πλοίο για να τις απολαύσεις; Γιατί αν είσαι beach-hunter δε τη γλιτώνεις, σε βλέπω σύντομα εδώ!!! :D
Θα ψάξω να μαζέψω μια φωτό απο 4-5 παραλίες να ποστάρω αν επιμένεις :D
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Ποσταρε εσυ τις φωτο να αρχισουμε να φτιαχνουμε διαθεση για του χρονου.
Οχι για φετος δεν το προλαβαινω.Οταν ερθω εννοειται οτι θα παρω αεροπλανο.
18 ωρες δεν παλευονται με τιποτα.
 

summerfunk

Member
Μηνύματα
112
Likes
65
Επόμενο Ταξίδι
Σητεια - Ανάφη
Ταξίδι-Όνειρο
οτιδήποτε έχει θάλασσα
αν και δεν έχω πολλά ταξίδια ακόμα στην πλάτη μου (ελπίζω να αποκτήσω!!) μόνο 2 παραλίες μου έχουν μείνει αξέχαστες..

1. σαρακίνικο - μύλος
2. μαρμάρι - λακωνία
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.872
Μέλη
38.905
Νεότερο μέλος
ntsironis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom