Γαλλία Ονειρεμένο Παρίσι!!!

vasilisD

Member
Μηνύματα
292
Likes
92
πολύ ωραία η ιστορία σου! με έκανε να μην μπορώ να περιμένω να περάσουν οι μέρες μέχρι τον Μάρτιο που ταξιδεύουμε και εμείς για Παρίσι! Στην disneyland μέσα σε μία μέρα προλάβατε και το γυρίσατε το πάρκο (εννοώ να μπείτε και στα τρενάκια κτλ εννοείται) ??
 

nandia

Member
Μηνύματα
6
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
Πράγα
πραγματικά μας ταξίδεψες....και όσο για τα συναισθήματά σου τη μέρα της disneyland νομίζω ότι ήταν ότι καλύτερο...είναι ότι καλύτερο για μας τους μεγάλους που έχουμε ξεχάσει πως νιώθαμε παιδιά....να σαι καλά!
 
Μηνύματα
44
Likes
82
Επόμενο Ταξίδι
λονδινο
πολύ ωραία η ιστορία σου! με έκανε να μην μπορώ να περιμένω να περάσουν οι μέρες μέχρι τον Μάρτιο που ταξιδεύουμε και εμείς για Παρίσι! Στην disneyland μέσα σε μία μέρα προλάβατε και το γυρίσατε το πάρκο (εννοώ να μπείτε και στα τρενάκια κτλ εννοείται) ??
Καλησπερα!! Σ ευχαριστουμε πολυ!! Στην disneyland υπαρχουν 2 παρκα.Εμεις πηγαμε στο ενα που ειχε 5 θεματικα παρκακια!! Ναι προλαβαμε και γυρισαμε και τα 5..βεβαια ειχαμε παει απο το πρωι και φυγαμε αργα το βραδυ!! Καναμε πολλα παιχνιδια για να μην σου που σχεδον ολα.. Αξιζει να πας για μενα προσωπικα και να μεινεις μεχρι το κλεισιμο που γινεται μια αξεχαστη παρασταση!! Να περασεις τελεια!!

πραγματικά μας ταξίδεψες....και όσο για τα συναισθήματά σου τη μέρα της disneyland νομίζω ότι ήταν ότι καλύτερο...είναι ότι καλύτερο για μας τους μεγάλους που έχουμε ξεχάσει πως νιώθαμε παιδιά....να σαι καλά!
Εχεις δικιο!! Ακομα και μετα απο 3 σχεδον μηνες ακομα αναπολουμε τις διακοπες και την ξενοιασια μας εκεινη την μερα!!αν δεν εχεις παει ευχομαι να πας συντομα!!
 
Last edited by a moderator:

vasilisD

Member
Μηνύματα
292
Likes
92
Καλησπερα!! Σ ευχαριστουμε πολυ!! Στην disneyland υπαρχουν 2 παρκα.Εμεις πηγαμε στο ενα που ειχε 5 θεματικα παρκακια!! Ναι προλαβαμε και γυρισαμε και τα 5..βεβαια ειχαμε παει απο το πρωι και φυγαμε αργα το βραδυ!! Καναμε πολλα παιχνιδια για να μην σου που σχεδον ολα.. Αξιζει να πας για μενα προσωπικα και να μεινεις μεχρι το κλεισιμο που γινεται μια αξεχαστη παρασταση!! Να περασεις τελεια
Σε ευχαριστώ πάρα πολύ!! Εμείς έχουμε κλείσει 2 εισιτήρια.. Το ένα είναι για '' μία μέρα ένα πάρκο '' την οποία σκοπευουμε να περάσουμε στο παρκο που λες. Το δευτερο εισιτηριο ειναι για '' μια ημερα δυο παρκα'' την οποια θα παμε στο μικρο παρκο αλλα να εχουμε και την επιλογή να μπουμε ξανα στο μεγαλο αν δεν εχουμε προλάβει κάτι!!! Απλα ειχα το αγχος μηπως δεν θα προλαβουμε μεσα σε μια μμερα να μπουμε στα '' παιχνιδια''!,!
 

nandia

Member
Μηνύματα
6
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
Πράγα
θα πάω για μία εβδομάδα...φεύγω στις 10/2.Με έχουν αγχώσει όλοι με το κρύο...όντως κάνει τόσο πολύ βρε παιδιά;;;
 

Nat ni

Member
Μηνύματα
101
Likes
139
θα πάω για μία εβδομάδα...φεύγω στις 10/2.Με έχουν αγχώσει όλοι με το κρύο...όντως κάνει τόσο πολύ βρε παιδιά;;;
Κανει κρύο .Έχω πάει πολλές φορές Φεβρουάριο ,ο άντρας μου πάει σχεδόν κάθε χρόνο Φεβρουάριο και θα πάμε και φέτος στις 2/2.Η αλήθεια ειναι ότι έχει αρκετό κρύο ,έχουμε πετύχει και χιόνι και είχα μαζί μου και τον γυίο μου δυο χρονών τότε.Αντέχεται όμως ,Παρίσι είναι αυτό ,μην κολλάς στο κρύο .Πάρε μαζί σου ζεστά ρούχα .
Εμένα με έχουν φοβίσει τα τελευταία γεγονότα στο Παρίσι.Αλλά,δεν θα αφήσω τον φόβο να επηρεάσει την ζωή μου και τα ταξίδια μου.
 

nandia

Member
Μηνύματα
6
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
Πράγα
Nat ni σ ευχαριστώ πολύ...τα γεγονότα να σου πω την αλήθεια δεν με τρομάζουν για το γεγονός πως...έγιναν τόσα.Δε νομίζω να γίνουν κι άλλα...τώρα κάποιο άλλο κράτος θα έχει σειρά..αλλά με μια βαλίτσα για 7 ημέρες και τόσο κρύο που λένε όλοι...πόσα πουλόβερ να χωρέσεις;και πόσα μποτάκια και πόσα μπουφάν;δεν έχω και εμπειρία στις βαλίτσες...γι αυτό και το άγχος.Μπορεί σε κάποιους να φαίνεται αστείο,αλλά πιστέψτε με,δεν είναι...
 

Vegerazaros

Member
Μηνύματα
1.464
Likes
2.061
Ταξίδι-Όνειρο
Ελβετία ξανά
Nat ni σ ευχαριστώ πολύ...τα γεγονότα να σου πω την αλήθεια δεν με τρομάζουν για το γεγονός πως...έγιναν τόσα.Δε νομίζω να γίνουν κι άλλα...τώρα κάποιο άλλο κράτος θα έχει σειρά..αλλά με μια βαλίτσα για 7 ημέρες και τόσο κρύο που λένε όλοι...πόσα πουλόβερ να χωρέσεις;και πόσα μποτάκια και πόσα μπουφάν;δεν έχω και εμπειρία στις βαλίτσες...γι αυτό και το άγχος.Μπορεί σε κάποιους να φαίνεται αστείο,αλλά πιστέψτε με,δεν είναι...
ενα ισοθερμικό κολαν και μπλουζακι,κατω απο το παντελόνι και το πουλόβερ, ισοθερμικες καλτες και μποτακια με επισης ισοθερμικούς πατους..και ενα καλό μπουφαν ή γουνα θα σε κρατησουν ζεστη...επίσης καλά γάντια , σκουφί, και κασκολ... Μην φορας πολλα ρουχα ( μπλουζα + μπλουζα+πουλόβερ...) γιατι οταν θα μπαίνεις μεσα σε μαγαζια θα εχεις προβλημα γιατι μεσα ειναι πολυ ζεστα..!!..επισης οταν περπατάς ιδρώνεις...
 

nikp

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
παρίσι
Μπήκα να ψάξω λίγες πληροφορίες κ με κατατοπισες πλήρως. Τέλεια η ιστορία σου πάω κ εγω σε ένα μήνα κ περιμένω πως κ πως.
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.143
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
θα πάω για μία εβδομάδα...φεύγω στις 10/2.Με έχουν αγχώσει όλοι με το κρύο...όντως κάνει τόσο πολύ βρε παιδιά;;;
Οχι. Προς το παρον ειναι νορμαλ χειμωνας. Ομπρελα να παρεις γιατι μια βδομαδα χλωμο να μην πετυχεις βροχη και απο ρουχα φαντασου κρυο Β. Ελλαδας (αντε και λιγο παραπανω). Δεν ξερω αν σε προλαβα...Με το καλο να ρθεις.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.216
Μηνύματα
883.877
Μέλη
38.905
Νεότερο μέλος
ntsironis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom