Ισπανία Οργάνωση ταξιδιού -> Βαρκελώνη με Ryanair

Marlin

Member
Μηνύματα
171
Likes
197
Επόμενο Ταξίδι
Κροατία, Δαλματικές ακτές
Ταξίδι-Όνειρο
Κένυα
Τravelstorytellers καλησπέρα,

Ετοιμάζω ταξιδάκι για Βαρκελώνη στα μέσα Μαϊου και αντιμετωπίζω 2 θέματα...
1ο θέμα: Η Ryanair (μόνο αυτή υποστηρίζει το πορτοφόλι μου...) όπως γνωρίζετε πετάει για Girona (100km μακριά από την πόλη) και η πτήση της επιστροφής είναι πολύ πρωινή οπότε μάλλον θα χρειαστεί να μείνουμε εκεί το τελευταίο βράδυ.. θα το ψάξω λίγο καλύτερα αυτό και θα επανέλθω.... και
2ο θέμα: ψάχνω οικονομικό δωμάτιο με ιδιωτικό μπάνιο το οποίο να μην βρίσκεται τέρμα θεού... καμιά ιδέα κανείς που να έχει πάει ήδη???

Από αυτά που διάβασα στις ταξιδιωτικές ιστορίες σας έχω ξεσηκωθεί για τα καλά...:D Ευκαιρία να εξασκήσω λίγο και τα espanol μου...:D:D:D
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.880
Likes
26.792
Γεια σου απο εμενα

Κατ αρχην υπαρχει γκρουπ βαρκελωνοπληκτων που μπορεις να αντησεις αρκετες πληροφοριες
Βαρκελωνόπληκτοι - Το Ελληνικό Forum για Ταξίδια

Ριξτο μια ματια,εχει ενδιαφεροντα πραγματα να δεις και οτι χρειαστεις
εδω ειμαστε.:p
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου

Marlin

Member
Μηνύματα
171
Likes
197
Επόμενο Ταξίδι
Κροατία, Δαλματικές ακτές
Ταξίδι-Όνειρο
Κένυα
Ευχαριστώ πολύ, βρήκα πολλές χρήσιμες πληροφορίες!!
Το θέμα πάντως θέλει αρκετό ψάξιμο ακόμη. Αν μείνουμε ένα βράδυ Girona χάνουμε ένα βράδυ Βαρκελώνη... Υπολογίζω και μετακίνηση μέχρι εκεί και ξανά την επόμενη για αεροδρόμιο... σκούρα τα πράγματα :(...Η παρέα διστάζει λόγω κόστους και έχω κάνει τόση όρεξη που με βλέπω να πηγαίνω μόνη στο τέλος...!!
 

Marlin

Member
Μηνύματα
171
Likes
197
Επόμενο Ταξίδι
Κροατία, Δαλματικές ακτές
Ταξίδι-Όνειρο
Κένυα
De Lijn - Crabs - YouTube

δανείζομαι το βιντεάκι για να παραθέσω τον προβληματισμό μου.. χαχαχα
:D
 

bubka

Member
Μηνύματα
34
Likes
8
Επόμενο Ταξίδι
Μεξικο-Αβανα
Ταξίδι-Όνειρο
Περού-Χιλή
Ευχαριστώ πολύ, βρήκα πολλές χρήσιμες πληροφορίες!!
Το θέμα πάντως θέλει αρκετό ψάξιμο ακόμη. Αν μείνουμε ένα βράδυ Girona χάνουμε ένα βράδυ Βαρκελώνη... Υπολογίζω και μετακίνηση μέχρι εκεί και ξανά την επόμενη για αεροδρόμιο... σκούρα τα πράγματα :(...Η παρέα διστάζει λόγω κόστους και έχω κάνει τόση όρεξη που με βλέπω να πηγαίνω μόνη στο τέλος...!!
Ελα μαζι μας αν η παρεα σε πουλησει....Σεπτεμβριο, Βαρκελωνη-Μαρακες 7 μερες με 420ευρω ολα μαζι(αεροπορικα και ξενοδοχεια):clap:
 

Marlin

Member
Μηνύματα
171
Likes
197
Επόμενο Ταξίδι
Κροατία, Δαλματικές ακτές
Ταξίδι-Όνειρο
Κένυα
Σας ευχαριστώ πάρα πολύ για την πρόταση, είναι πολύ δελεαστική..!!!
Ελπίζω πάντως να το κάνω τώρα αυτό το ταξίδι γιατί ο χρόνος μέχρι το Σεπτέμβρη μου φαίνεται μια αιωνιότητα!!;) Αλλά το κρατάω μιας και ποτέ δεν ξέρεις με τη ζωή πώς θα τα φέρει!!! :D
 

koker

Member
Μηνύματα
252
Likes
490
Ταξίδι-Όνειρο
μαυρικιος
Παμε Βαρκελώνη 18-21 Μαίου . Εχω κλείσει εισητήρια με ryanair , έχω κλείσει ξενοδοχείο για 3 βράδια δηλ και Κυριακή βράδυ και το άγχος μου είναι η πρωινή πτήση της Δευτέρας 21 Μαίου που φεύγει απο gerona στις 06.30 για θεσσαλονίκη. Βλέπω στο πρόγραμμα ότι τα δρομολόγια των λεωφορείων (sagales) είναι το πρώτο στις 3.00 τα χαράματα και το δεύτερο στις 6.00 που δεν μου κάνει. Είναι ένα το λεωφορείο εκείνης της ώρας? Θα υπάρχουν αρκετές θέσεις άραγε στο δρομολόγιο αυτό γιατί άλλο μετά δεν έχει? θα χωράμε στο λεωφορείο ή θα είναι καμμιά 100αριά άτομα και το λεωφορείο παίρνει 50?
Ρωτάω κάποιους που ενδεχομένως το έχουν κάνει ήδη το ταξίδι με αυτή την πρωινή επιστροφή και που θα μπορούσαν να με βοηθήσουν
 

koker

Member
Μηνύματα
252
Likes
490
Ταξίδι-Όνειρο
μαυρικιος
Ευχαριστώ pan pan για την άμεση απάντηση. Το link που μου στέλνεις το έχω βρεί και γώ το θέμα μου είναι ότι πχ το δρομολόγιο των 3.30 προτείνεται σε 5-6 πτήσεις της ryannair που αναχωρούν τόσο πρωί. Το άγχος μου είναι άν θα είναι αρκετές οι θέσεις του λεωφορείου των 3.30 για όλους αυτούς τους επιβάτες των 5-6 πρωινών πτήσεων για τις οποίες το προτείνει.(εκτός αν υπάρχουν περισσότερα λεωφορεία απο ένα για το δρομολόγιο των 3.30 -αυτό δεν ξέρω....) και αν στην τελική δεν χωράς να μπείς τι κάνεις εκείνη την ώρα?
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.880
Likes
26.792
Το πρωι θα ειμαι στο αεροδρομειο της Χιρονα για μια δικη μου δουλεια
οποτε αν το θυμηθω θα ρωτησω.
Παρεπιπτοντως στο λινκ που σου εστειλα μπορεις να κανεις κρατηση
και να εχεις το κεφαλι σου ησυχο.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.868
Μέλη
38.905
Νεότερο μέλος
ntsironis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom