Νορβηγία Οσλο

sfakhania

Member
Μηνύματα
142
Likes
40
Ταξίδι-Όνειρο
ινδια , ρωσσια
best western

περισυ το πασχα , εμεινα για 4-5 μερες στο best western west hotel. πολυ καλη περιοχη , αρκετα κοντα στο κεντρο και σχετικα φτηνα για τιμες νορβηγιας . το συστηνω. επισης μην ακους και τοσο πολλα για την ακριβη ζωη στη νορβηγια. δεν λεω οτι ειναι φτηνα , αλλα εκει που εχουν φτασει και οι τιμες στην ελλαδα ....η διαφορα πια δεν ειναι και τοσο τεραστια !!!!
αν μεινεις μονο οσλο 3-4 μερες ειναι αρκετες και πολυ χαλαρα.....να περασεις καλα
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Δε νομίζω στην Ελλάδα ένα χάμπουργκερ με πατάτες σε μια φοιτητική pub να κοστίζει 15 ευρώ.

Για να μη μιλήσω για τις τιμές σε ένα συνηθισμένο εστιατόριο του κέντρου που τα κυρίως πιάτα ξεκινάνε από 30 ευρώ.

http://www.monalisahuset.no/fileadmin/Bilder_og_dokumenter/Monalisa_Restaurant/Menyer/Plakat_monalisa_4_august_byraakrat_doeren_2010_01.pdf

Oι τιμές είναι απλά εξωπραγματικές, καμία σχέση με Ελλάδα.
 

KIKI

Member
Μηνύματα
2.696
Likes
6.674
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ταξίδι-Όνειρο
Αφρική Ναμιμπια
ενα ευρω ποσες κορωνες ειναι ;

το εστιατόριο μου φαινεται κυριλε , δεν μου κανει για "συνηθισμένο " .....
 

sfakhania

Member
Μηνύματα
142
Likes
40
Ταξίδι-Όνειρο
ινδια , ρωσσια
πεστα

αααα πεστα χρυσοστομη!!! συνηθισμενο εστιατοριο !!! οκ .αμα θες να ξοδεψεις , μπορεις ανετα. αμα θες να τη βγαλεις και πιο φτηνα γινεται. δεν θυμαμαι πολλες τιμες , αλλα πηγαμε στο ice bar και για δυο ποτα και τη στολη για να μπεις μεσα , πληρωσαμε 20 ευρω. δεν το βρισκω και πολυ σε σχεση με ελλαδα....οποτε ο καθενας κανει τις επιλογες του .
στα mac στην ελλαδα τρως με λιγοτερο απο 5-6 ευρω ?? δεν νομιζω πια....
 

KIKI

Member
Μηνύματα
2.696
Likes
6.674
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ταξίδι-Όνειρο
Αφρική Ναμιμπια
φτηνό δεν το λες το συγκεκριμενο εστιατόριο , αλλά ετσι οπως ειναι οι τιμες πλεον παντου
δεν μου κανει εντυπωση .
Προχθες σε εστιατοριο καπως ¨κυριλέ' (μη βρασω !!! ) στην πόλη μου πληρωσαμε 35 ευρω το ατομα τρώγοντας μετρημενα .....
Στην Βαρκελωνη προσφατα σε παρόμοια μαγαζιά πληρωναμε 30-40 ευρώ το άτομο για 1 κυριως και μια σαλατα και ένα ορεκτικό στα 3 .....
 

vastsak

Member
Μηνύματα
46
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
ΑΥΣΤΡΑΛΙΑ-ΝΕΑ ΖΗΛΑΝΔΙΑ
με τι αλλο μπορεις να συνδιασεις την πολη του οσλο?τι αλλο ειναι κοντα και για τι αποστασεις μιλαμε?πλεον με την ryannair σε ολους μας μπαινει ι ιδεα του οσλο !!!
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
αααα πεστα χρυσοστομη!!! συνηθισμενο εστιατοριο !!! οκ .αμα θες να ξοδεψεις , μπορεις ανετα. αμα θες να τη βγαλεις και πιο φτηνα γινεται.
Mα αυτό λέμε ότι στο Όσλο δεν μπορείς να τη βγάλεις φθηνά (εκτός εξαιρέσεων).

Τιμές από μια συνηθισμένη pub.

Tullins Cafe
 

nena

Member
Μηνύματα
867
Likes
470
Ταξίδι-Όνειρο
greenland-φεροε-svalbard
sfakhania..μια ερώτηση..........τι εννοείς με το "macedonia" που γράφεις ως επόμενο ταξίδι σου;;;;;;;;
 

sfakhania

Member
Μηνύματα
142
Likes
40
Ταξίδι-Όνειρο
ινδια , ρωσσια
macedonia

the former yugoslav republic of macedonia .....εχει γινει ομως αναλυτικη συζητηση σε αλλο topic ,μην το ξανανοιγουμε εδω...
 

fitziano

Member
Μηνύματα
1.934
Likes
533
Επόμενο Ταξίδι
Αθήνα
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία
Όσλο

Όλα τα άλλα είναι εκτός θέματος...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.799
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom