Ισπανία Ουγγαρία Τσεχική Δημοκρατία Ουγγαρία,Τσεχία, Ισπανία??

AggelikiP

Member
Μηνύματα
12
Likes
5
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κίνα-Ιαπωνία-Ταϊλάνδη
Καλησπέρα!!! Λοιπόν θέλω να κάνω ένα ταξίδι με την αδερφή μου αλλά δε θέλουμε να πάμε με γκρούπ και ξεναγήσεις, θέλουμε οι 2 μας.. σκεφτόμασταν την Βουδαπέστη ή την Πράγα ή κάποια πόλη της Ισπανίας..
Ξέρει κανείς που είναι πιο οικονομικά? Και γενικά αν έχετε πάει σε κάποια από αυτές.. Αν αξίζουν!!!! Και τις προσωπικές σας προτιμήσεις ας πούμε!!!!!!
 

Vivianaki

Member
Μηνύματα
292
Likes
45
Ονειρεμένο Ταξίδι
Πραγματοποιήθηκε :D
Έχω πάει και στις τρεις χώρες, πιο φθηνή μου φάνηκε η Ισπανία ( μόνο Μαδρίτη έχω πάει). Κ οι 3 είναι πολύ όμορφες,ανάλογα και το τι ζητάς.
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.013
Likes
6.395
Και γω και στις 3 αλλα βρηκα την ισπανια την πιο ακριβη.
Την πραγα την φθηνοτερη απο ολες.Στα ιδια επιπεδα και η βουδαπεστη ομως.

Τωρα κοιτα και τα αεροπορικα.

Απο ποια πολη φευγεις?
Απο θεσσαλονικη εχει φθηνα αεροπορικα η ryanair για βουδαπεστη και για βαρκελωνη(βασικα για χιρονα που ειναι καποια χιλιομετρα μακρυα απο βαρκελωνη).

Για πραγα πεταει με καλες τιμες(γυρω στα 130 ευρω) η aegean απο αθηνα.
 

AggelikiP

Member
Μηνύματα
12
Likes
5
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κίνα-Ιαπωνία-Ταϊλάνδη
Σας ευχαριστώ πολύ και τους 2!!!
Βασικά φεύγω απο Αθήνα. και οντως η aegean έχει καλες τιμες και για βουδαπέστη και για πράγα.. αλλα τα εισητηρια ανεβοκατεβαίνουν κιόλας..!! απλά έχω ακούσει πολύ καλά λόγια και για τις 2 πόλεις και πελάγωσα!.!!
 

MPLECAFE

Member
Μηνύματα
148
Likes
23
Επόμενο Ταξίδι
ΠΟΡΤΟ
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΜΠΟΡΑ
Εγω έχω παει Βαρκελώνη και Βουδαπέστη Πράγα ο ΚΟΛΛΗΤΟΣ μου ! Λοιπόν Βουδαπέστη είναι παφθηνη μπύρα σε μπαράκια με 0.70 και γενικά είναι και τα ξενοδοχεία πιο light !!! Που συγκριναμε με το φίλο μου νομίζω ότι σε σειρά πιο οικονομική παει Βουδαπέστη - μετα Πράγα και μετα Βαρκελώνη !
 

Hayate

Member
Μηνύματα
838
Likes
5.105
Επόμενο Ταξίδι
Oπου δεν κανονιζουμε..
Ονειρεμένο Ταξίδι
Hokkaido χειμωνα
Αν πατε Βουδαπεστη παντως εχε στο νου σου ti Raday utca στο ευρυτερο κεντρο με πολλα εστιατορια ελαφρως τουριστικα αλλα οχι χαζοτουριστικα αν με καταλαβαινεις.Πολυ καλες τιμες με πιτσες γυρω στα 3-4 ευρω και λιγο πιο gourmet πιατα στα 8-10.Πολυ καλο περιβαλλον,αρκετα ευχαριστο..
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.678
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom