Αίγυπτος Ο άνεμος θα καίει στη Γη του Νείλου

soudianos

Member
Μηνύματα
3.702
Likes
6.319
Ταξίδι-Όνειρο
Βερακρούζ
Χμμ
Διάλεξες Αίγυπτο που έχει καμήλες και δεν ήλθες στην Κρήτη, όπως γράφεις, που έχει και γαϊδάρους.

Ξέρεις την ιστορία;;
Μια φορά σ΄ένα χωριό της της Κρήτης, μια ζωντοχήρα ζήτησε από ένα έμπορα να της βρει να αγοράσει ένα γάιδαρο για να κάνει τις δουλειές της.
Γιατί της λέει δεν παντρεύεσαι; Θα έχεις και άνδρα αλλά και γάιδαρο!!!!!!!!!:D
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.607
Likes
9.864
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ταξίδι-Όνειρο
New Zealand
Αντωνη ξερω πολλα με γαιδαρους και ζωντοχηρες,αλλα θα ειμαι πολυ οφ τοπικ για να τα γραψω εδω .. Αντε Φενια λεγε μας,λεγε μας :) :)
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Πολυ μου αρεσει ο τιτλος κοριτσι!!!!
Οσο γιαυτο της εναρξης "δουλευα και εβλεπα την παραλια απο μακρυα " συμπασχω απεριοριστα .Μου ηρθε σκοτοδινη μολις το διαβασα.
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Η έναρξη της συγκεκριμένης ιστορίας, τη συγκεκριμένη στιγμή, ήταν χτύπημα κάτω από τη ζώνη, προχτές εκεί που χάζευα στη δουλειά τιμές στο skyscanner για όλα τα πιθανα 3μερα βρήκα για την περίοδο των φώτων Κάιρο με 114 ευρώ, τσάμπα πράμμα σκέφτηκα θα το παρουσιάσω και σαν δώρο εορτής ώστε ο συνταξιδιώτης μου να μην πάθει κανένα εγκεφαλικό (μικρό αγόρι είναι κρίμα...) και πάω σπίτι να διαπράξω το έγκλημα και βλέπω οτι το skyscanner έλεγε μούφες και η τιμή ήταν 200 ευρώπουλα οπότε αντί για Κάιρο έμεινα με το άιρο...:haha::haha::haha:
Περιμένουμε λεπτομέρειες αν και κάτι λίγα μάθαμε και από το συνταξιδιώτη σου.
Αυτο το skyscanner τωρα τελευταια ολο κατι τετοια μας κανει ..τα εχουμε ξαναπει και σε αλλο θεμα .
Και για να μην ειμαι και στο ασχετο ....κυρια συγγραφινα ..με ποια εταιρια πηγατε στο βασιλειο μου και ποσο πηγε το εισητηριο?
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.504
Likes
8.028
επειδή δεν εχω έμπνευση τον τελευταίο καιρό αφήνω την περιγραφή στην Φένια που τα γράφει τόσο γλαφυρά! το εχει αποδείξει άλλωστε..
εαν ξεχάσει τίποτα θα συμπληρώσω ;)
Πες μας τουλάχιστον αν μας την προτείνεις για συνταξιδιώτισσα! :lol: Γιατί μας κάνει "ανήθικες" ταξιδιωτικές προτάσεις... :bleh:
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.883
Likes
14.443
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Πες μας τουλάχιστον αν μας την προτείνεις για συνταξιδιώτισσα! :lol: Γιατί μας κάνει "ανήθικες" ταξιδιωτικές προτάσεις... :bleh:
Φωνή βοώντος εν τη ερήμω Σαχάρα ο Χάρης :)
 

panosast

Member
Μηνύματα
320
Likes
34
η γλαφυροτητα που περιγραφεις τα ταξιδια σου ειναι μοναδικη και απο οτι φαινεται συντομα θα εχουμε τη χαρα να διαβασουμε μια ακομα συναρπαστικη ιστορια σου.
 

harilander

Member
Μηνύματα
559
Likes
460
Επόμενο Ταξίδι
βλέπουμε...
Ταξίδι-Όνειρο
χώρα του ποτέ
Φωνή βοώντος εν τη ερήμω Σαχάρα ο Χάρης :)
οπα κορίτσια δουλεύω κιόλας :bleh:

Πες μας τουλάχιστον αν μας την προτείνεις για συνταξιδιώτισσα! :lol: Γιατί μας κάνει "ανήθικες" ταξιδιωτικές προτάσεις... :bleh:
αμα είναι ανήθικες μην ανυσηχείς:D
την προτείνω ανεπιφύλακτα!! είναι πολύ καλή συνταξιδιώτης
αφου να σκεφτείς αντεξε εμενα!:shock: αφου δεν με εθαψε στην πυραμίδα με τον Σνεφρού ή να με πνίξει στο Νείλο παλι καλά!
θα ειχε και αλλο τίτλο η ιστορία "έγκλημα στο Νείλο" :haha:

(μην την ρωτήσετε αν με προτείνει για συνταξιδιώτη)
 

pattyyy

Member
Μηνύματα
1.565
Likes
1.271
Επόμενο Ταξίδι
χμ...
Ταξίδι-Όνειρο
νότια αφρική
Χάρης και Φένια στην Αίγυπτο;;; Τρελός συνδυασμός! Ανυπομονώ για τις εντυπώσεις σας!
 

xenos

Member
Μηνύματα
2.414
Likes
804
Επόμενο Ταξίδι
Ν.Α Ασια
Ταξίδι-Όνειρο
Bανουατου/Tαιλανδη
Ευχομαι η συνεχεια της ιστοριας να ειναι ωραια οσο και ο τιτλος της!!

Περιμενουμε.....:cool:
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Περιμένω με αγωνία την ιστορία και γιατί όχι κάποια ανατροπή στο τέλος όπως μας έχεις συνηθίσει στις προηγούμενες!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
883.987
Μέλη
38.908
Νεότερο μέλος
Apostolos88

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom