Ο γύρος του κόσμου με εμπορικό πλοίο

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.606
Likes
9.861
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ταξίδι-Όνειρο
New Zealand
το ονειροπόλημα μάλλον εγώ το ξεκίνησα με αυτό το πόστ, σόρρυ...

ναι η ζωή του ναυτικού θα είναι εμπειρία σίγουρα. αλλά δε ξέρω αν θα αξίζει το έξοδο, θα άξιζε σίγουρα να πήγαινε κανείς ώς φιλοξενούμενος ή κάτι τέτοιο. Ειδικά θα συμφωνήσω στο να δεις τη θάλασσα απο κοντά και για τόσο καιρό... αυτό είναι εμπειρία απο μόνο του
ετσι οπως παει η δουλεια εδω και με την κριση,μας βλεπω να μπαρκαρουμε ολοι και να κανουμε παρεα με τον Γουιλι τον μαυρο θερμαστη απο το Τζιμπουντι ..
 

Nikos5050

Member
Μηνύματα
535
Likes
137
Επόμενο Ταξίδι
Ναύπλιο
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία - Ειρηνικός
ροτερνταμ αμβουργο,χαβρη,χονγκ κονγκ,χιουστον μονο περιεργα λιμανια δεν ειναι ... τα πιο πολυσυχναστα θα ελεγα εγω ..
ε ναι δεν εννοώ αυτά. σε ένα άλλο ταξιδάκι που έβλεπα κάνει στάση σε Ντακάρ (Σενεγάλη), Κόνακρυ (Γουινέα), Φρίταουν (Σιέρρα Λεόνε) κτλ. και μετά συνεχίζει για Βραζιλία, Αργεντινή, Ουρουγουάη
 

maltakias

Member
Μηνύματα
2.538
Likes
3.226
Επόμενο Ταξίδι
Όπου λάχει
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
ετσι οπως παει η δουλεια εδω και με την κριση,μας βλεπω να μπαρκαρουμε ολοι και να κανουμε παρεα με τον Γουιλι τον μαυρο θερμαστη απο το Τζιμπουντι ..
Φαντάζεσαι ένα καράβι με πλήρωμα travelstor-ήτες;
 

Nikos5050

Member
Μηνύματα
535
Likes
137
Επόμενο Ταξίδι
Ναύπλιο
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία - Ειρηνικός
πιο πολύ ακόμα φαντάζεσαι τη διαδρομή που θα έπρεπε να κάνει για να είναι όλοι ευχαριστημένοι?
 

maltakias

Member
Μηνύματα
2.538
Likes
3.226
Επόμενο Ταξίδι
Όπου λάχει
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Όχι ρε συ.Ναυλωμένο θα ήταν,όπου έπρεπε να πιάσει θα έπιανε.Αν έπιανε.
 

Elenik

Member
Μηνύματα
295
Likes
97
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΗΣΙΑ ΚΟΥΚ - ΑΛΑΣΚΑ
Μόνο εγώ το βρίσκω ενδιαφέρον;
όχι το βρίσκω και εγώ ενδιαφέρον αλλά δεν έχω χρόνο... για το χρήμα δεν το συζητώ. Θα το μαζέψουμε που θα πάει. το χρόνο που θα βρούμε;;;;
 

thessaris

Member
Μηνύματα
599
Likes
871
Είστε σίγουροι ότι θα θέλατε να κάνετε ένα ταξιδάκι "αναψυχής" σε τέτοια θάλασσα;;;

 
Last edited by a moderator:

thessaris

Member
Μηνύματα
599
Likes
871
Βασικά κι εμένα μου αρέσει, κάθομαι με τις ώρες και βλέπω βιντεάκια με ταξίδια σε τέτοιες θάλασσες, αλλά αν ήμουν στην πραγματικότητα εκεί μέσα θα είχα κιτρινίσει από το φόβο.
 

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.675
Likes
16.397
Πήγα για δραμαμίνες και στο PC ζαλίζομαι...:D
Μπα δεν θα το επιχειρούσα είμαι για μέχρι 7-8 μποφώρ..
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.186
Μηνύματα
883.275
Μέλη
38.893
Νεότερο μέλος
stefanoss

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom