Γενικά ΠΡΩΤΟΧΡΟΝΙΑ....

KIKA

Member
Μηνύματα
107
Likes
8
Επόμενο Ταξίδι
ΡΡΡΡΡΡΩΜΗΗΗΗΗΗΗ!!!!!
Ταξίδι-Όνειρο
ΜΠΟΡΑ ΜΠΟΡΑ..ΜΠΟΡΩ?!!
Γεια σας καλη μου φουρουμιτες!!!
το καλοκαιρι τελειωσε ...το ιδιο και οι διακοπες.. ε και ηρθε ο καιρος για να σκεφτω για τις χειμερινες διακοπουλες!με αφορμη κατι φτηνα εισιτηριακια που ειδα σκεφτηκα να παμε πρωτοχρονια στο βουκουρεστι...ποια ειναι η γνωμη σας?μηπως καλυτερα να παμε λονδινο που ηταν η αρχικη μου σκεψη?η μηπως καπου αλλου?α μιλαμε για καπου στην ευρωπη, με πτηση απο θεσσαλονικη..ε και οσο ειναι δυνατον οικονομικα ;)
 

GeorgeD

Member
Μηνύματα
240
Likes
44
Για Πρωτοχρονιά, το Λονδίνο "μεταμορφώνεται" και αξίζει να το επισκευθείς.
Βουκουρέστι δεν έχω πάει μέχρι στιγμής αλλά από ό,τι μαθαίνω μια επίσκεψη επιβάλλεται και εκεί!Από Θεσσαλονίκη έχεις 2-3 οικονομικές επιλογές κυρίως για τις πόλεις για τις οποίες ενδιαφέρεσαι.
Για Βουκουρέστι νομίζω η επιλογή της BlueAir είναι μονόδρομος εφόσον και οικονομική είναι και αξιόλογη όπως φαίνεται.
Για Λονδίνο οι επιλογές σου είναι περισσότερες. Συγκεκριμένα μπορείς να δεις την BlueAir που πετάει για Stansted, την easyJet που πετάει για Gatwick ενώ εάν κλείσεις εγκαίρως τα εισιτήρια, πολύ πιθανόν να βρεις καλές τιμές και με Aegean.
Βέβαια μεταξύ των 2 αυτών πόλεων μπορεί να υπάρξει αρκετή διαφορά ως προς το τελικό κόστος του ταξιδιού. Κρίνεις και αποφασίζεις... ;)
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.367
Likes
9.289
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
με αφορμη κατι φτηνα εισιτηριακια που ειδα σκεφτηκα να παμε πρωτοχρονια στο βουκουρεστι...ποια ειναι η γνωμη σας?μηπως καλυτερα να παμε λονδινο που ηταν η αρχικη μου σκεψη?
πρωτοχρονια στο Βουκουρεστι? οχι και παλι οχι.δεν λεει που δεν λεει η πολη θα εχει και πολυ κρυο. μόνο Καρπάθια από Ρουμανία. φυσικά καλύτερα Λονδίνο αν βρεις φτηνα εισιτηρια, αλλιως ΑΖ και Αιώνια Πόλη με 220Ε όλες τις ημερομηνίες (και φοβερή πρωτοχρονιά στο Gianicolo) ή περίμενε κάτι καλύτερο.
 

mio gps

Member
Μηνύματα
1.174
Likes
180
Επόμενο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
ποια ειναι η γνωμη σας?μηπως καλυτερα να παμε λονδινο που ηταν η αρχικη μου σκεψη?η μηπως καπου αλλου? ;)
βουκουρεστι- λονδινο......ιεροσυλια:D:D
υποψιν δε εχω παει βουκουρεστι ουτε θα παω,εντουτοις το διλλημα το θεωρω ιεροσυλια:):)
 
Μηνύματα
2.487
Likes
3.195
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΑΠΩΝΙΑ
Βουκουρέστι,έχω πάει..δε ...λέει,
οπότε Πρωτοχρονιά ούτε που θα το σκεφτόμουν κάν και συμφωνώ ότι η σύγκριση είναι ιεροσυλία,δηλ αν το δίλλημα σου είναι σ αυτά τα δύο,ε δεν χρειάζεται να σκεφτείς...:roll:
 
Μηνύματα
626
Likes
144
Επόμενο Ταξίδι
Μπαλί
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη & Ισλανδία!!!
ΚΙΚΑ το Λονδίνο τα Χριστούγεννα είναι φοβερό!

Και φαντάζομαι αν αρχίσεις να ψάχνεις από τώρα εισιτηριάκια θα βρεις πολύ καλές τιμές!


άλλοι προορισμοί που προτείνω: Βιέννη ή Βουδαπέστη.

(καλά, φαντάζομαι παντού ωραία θα είναι τα Χριστούγεννα. Το θέμα είναι τι ζητάει και τι δίνει κανείς για να πάει κάπου)
 

ioanna balla

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
565
Επόμενο Ταξίδι
geneva!!!
Ταξίδι-Όνειρο
αμερική
βουκουρεστι- λονδινο......ιεροσυλια:D:D
υποψιν δε εχω παει βουκουρεστι ουτε θα παω,εντουτοις το διλλημα το θεωρω ιεροσυλια:):)
λονδίνο.. φυσικά!!
αλλα εντάξει βρε παιδια..αν καποιος θέλει να ξεφύγει ..και δεν θέλει να διαθεσει και πολλα χρήματα..μια εμπειρία θα ειναι και το βουκουρέστι...οτι βλέπεις καλό ειναι....το θεμα εινα να αλλαζεις παραστάσεις και να φευγεις απο την καθημερινότητα...

βρέ mio...τι εισαι τελικά..κοριτσάκι η αγοράκι...
σαν να με μπέρδεψες λίγο...........
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.381
Likes
14.292
Συμφωνώ καί εγώ ότι τό Λονδίνο υπερέχει(δέν χρειάζεται παρά μόνον μία ματιά στήν φωτο τού προφιλ μου!!!).

Δέν έχω πάει Βουκουρέστι βέβαια αλλά θά τό διάλεγα μόνον από τήν οικονομική πλευρά.Πάντως έχεις ακόμη 3 1/2 μήνες καί προλαβαίνεις οικονομικές επιλογές καί γιά Λονδίνο.
 
Μηνύματα
78
Likes
25
Επόμενο Ταξίδι
Σχέδια για την ώρα...
Δε χρειάζεται πολύ σκέψη..... Λονδίνο (και πάλι Λονδίνο). Αξίζει να ζήσεις μια φορά, τουλάχιστον, την εορταστική περίοδό του και ειδικά το βράδυ της Πρωτοχρονιάς.:gb01:
 

agelada

Member
Μηνύματα
59
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
Β. Περού -Εκ-Γκαλάπαγκος
νομίζω ότι όλα τα παιδιά που μίλησαν πριν ήταν αρκετά κατατοπιστικά.. επιπλέον σκέψου ότι το βουκουρεστι είναι ..ένα τσιγάρο δρόμο μπορείς άνετα να πας ένα τριημερο πχ 25η Μαρτιου και φτάνει να το δεις κιολας. Την Πρωτοχρονιά που μαζεύονται και λιγες μερες παραπανω (συνηθως) και επειδή η περισταση ειναι ιδιαιτερη το Λονδινο ταιριάζει. Αν καταφέρεις να πας και καποια εκδρομή εκτος, θα ειναι τελεια!! Τιμές νομίζω και εγώ οτι θα βρεις λογικές αν ψάξεις νωριτερα....
 

agelada

Member
Μηνύματα
59
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
Β. Περού -Εκ-Γκαλάπαγκος
ΥΓ. Λατρευω που αρχισαμε να μιλαμε για την πρωτοχρονια....
 

Zeta

Member
Μηνύματα
470
Likes
121
1+1=:gb01:
Και κοίτα να κλείσεις από τώρα γιατί όσο νωρίτερα τόσο καλύτερα. Δεν χρειάζεται βέβαια να μείνεις κάπου κεντρικά γιατί σίγουρα θα έχεις ακούσει για το metro του Λονδίνου......
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.195
Μηνύματα
883.550
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom