ΠΥΡΓΟΣ ΒΕΡΟΛΙΝΟΥ

arabickostas

Member
Μηνύματα
469
Likes
1.540
Παιδια καλησπέρα.Την Μ τριτη ταξιδευω και εγώ επιτελους στο Βερολινο και θελω να ρωτήσω κάτι.Στο σαιτ του πυργου δεν διευκρινιζει τον μεγιστο χρονο παραμονής πανω στον πυργο ,ειδικα για τα απλα εισητηρια (πλην VIP).Επισης δεν φαινεται αν ο εχων απλο εισητηριο εχει το δικαιωμα,εφοσον φυσικαυ παρχει δυνατοτητα διαθεσιμων τραπεζιων κτλ,να κατσει για καφε ή φαγητο στο πυργο.Ή αυτο ειναι δικαιωμα μονο των VIP εισητηριών?Οχι οτι ειναι τρομερη η διαφορα των 8,5 ευρώ ,απλα λέμε τωρα...

Επισης η αναμονη στο Reichstag αξιζει τελικά..?

Ευχαριστω προκαταβολικά!
 

MIAT

Member
Μηνύματα
417
Likes
1.125
Ταξίδι-Όνειρο
Svalbard, Κίνα, Αλάσκα
Επισκευτηκα τον περασμένο χρόνο το Βερολίνο και ανεβηκα στον Πύργο με τα 8,50 ευρώ (αλλά λόγω του ότι είχα την κάρτα του Βερολίνου είχα έκπτωση γύρω στο 20% αν θυμάμαι καλά) έκατσα αρκετή ώρα μιας και είχα την ευκαιρία για ένα δείπνο στο εστιατόριο (στο οποίο ίσως όμως να σου φανούν τσιμπημένες οι τιμές).Τώρα αυτό που λές για την παραμονή επάνω σρον Πύργο δεν πρόσεξα να αναγράφεται κάτι για τον περιορισμό όσον αφορά πόση ώρα μπορείς να παραμείνεις επάνω.όσο για την αναμονή για το Κοινοβούλιο εγώ δεν μπήκα στον κόπο.Το θαύμασα απο έξω...
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
για δείπνο δε ξέρω, άλλα για ένα κακάο και ένα κεκάκι που πλήρωσα, πρέπει να ηταν 6 ευρώ, αρκέτα νορμαλ τιμή για μένα, ίσως και τζάμπα

αυτά, αμά θες μπορεις να τσεκάρεις και το τριπ μου στην Γερμάνια, που γράφω για το πύργο της τηλέορασης
 

arabickostas

Member
Μηνύματα
469
Likes
1.540
Ok Παιδια, ευχαριστώ.Θανάση το διαβασα αλλα δεν εδωσα σημασια μαλλον..Ξαναπαω..!!
 

latina

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
298
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
κούβα και ινδία
στο reichstag αξιζει οπωσδηποτε να μπεις!εγω για να γλιτωσω την κοσμοσυρροη, πηγα αφου ειχε βραδιασει..και πραγματι, τοτε δεν χρειαστηκε να περιμενουμε καθολου!(την θεα του βερολινου υπο το φως του ηλιου την ειχα δει ηδη εννοειται απο τον καθεδρικο και απο την στηλη της νικης)!!
 
Μηνύματα
2.487
Likes
3.195
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΑΠΩΝΙΑ
Συμφωνώ για το Reichstag ότι αξίζει να μπείς!!Η αναμονή εξαρτάται..κι εγώ άκουγα για ατελείωτες ουρές...προσωπικά περίμενα γύρω στα 45 λεπτά,αλλά για μένα άξιζε!!Το να ανεβαίνεις και να περιεργάζεσαι την θολωτή οροφή...και η θέα φυσικά..είναι εμπειρία.
 

Μαρ

Member
Μηνύματα
23
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανια
Ταξίδι-Όνειρο
Μπουενος Αιρες
Συμφωνω και εγω για το Reichstag αξιζει
 

vickygian

Member
Μηνύματα
87
Likes
13
Επόμενο Ταξίδι
αγνωστο....
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου!!!
Κι εγώ ψηφίζω Reichstag! Η ουρά είναι σχετική, στο ταξίδι μου πριν τα Χριστούγεννα ήμουνα 12 το μεσημέρι στην ουρά και περίμενα μόνο 15 λεπτά. Μια σημαντική λεπτομέρεια όμως, χιόνιζε :bleh: Καλά να περάσεις!
 

arabickostas

Member
Μηνύματα
469
Likes
1.540
Τελικα με πεισατε...θα περιμενω την ουρα .θα εχει περιεργο καιρο οποτε οι Γερμανοι ισως δεν ειναι πολλοι..Οι τουριστες ομως δε καταλαβαινουν πολλα...;)

Υ.Γ Για τον πυργο απο οσο εμαθα υπαρχει οριο παραμονης 30 λεπτων.Δεν ξερω ομως τι ισχυει για αυτους που καθονται εκει για φαγητο κτλ..!!!
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
δε νομίζω να υπάρχει όριο για εκεί πάνω. εγώ ήμουν μια ωρίτσα καφέ και κάνα 40λέπτο κάτω
 

orbit

Member
Μηνύματα
48
Likes
10
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Και εγώ δε νομίζω να υπάρχει όριο.
Πήγαμε νωρίς το απόγευμα, περιμέναμε περίπου ένα τέταρτο για να ανέβουμε. Είναι προτιμότερο όταν ανέβεις να πας κατευθείαν στο εστιατόριο (συνήθως δεν έχει ουρά, εκτός αν έχει κόσμο από το προηγούμενο ανέβασμα) και μετά να βολτάρεις γύρω γύρω.
Καλά να περάσεις!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.897
Μέλη
38.906
Νεότερο μέλος
Makarena

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom