Μεξικό Πάμε Μεξικό!

pixies

Member
Μηνύματα
120
Likes
95
Επόμενο Ταξίδι
Myanmar
αρα κ συ το προτείνεις να μεινουμε στο νησι ε?
Και για τις καταδυσεις χρειαζεται εμπειρία? Ποση ωρα κραταει η διαδικασια θυμασαι?
Ειδα τι παθατε κ εσεις με το μουντιαλ, κριμα ρε!
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.962
Likes
9.344
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Φτάνεις πρωί στις 8? ή απόγευμα? (όπως το γράφεις για πρωί φαίνεται βέβαια..)
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.962
Likes
9.344
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Δε συμφωνώ με το τρεχαλητό πρόγραμμα που βγάλατε, ούτε με τη μια μοναδική μέρα στην περιοχή , αλλά να τι μπορείτε να κάνετε...

ναι οντως! Απόγευμα φτανω
Α, ωραία , τότε πέρνα Ίσλα με το φέρυ , άσε τα πράγματα στο δωμάτιο και βγες στη Hidalgo street (ένας δρόμος είναι πάνω από την παραλία που το βράδυ γίνεται πεζόδρομος με καρεκλοτράπεζα και κόσμο να σουλατσάρει και να κάθεται για φαγητό). Λογικά εκεί θα πάτε κι εσείς.
Εκεί θα βρεις περίπτερα και κιόσκια και γραφεία που κλείνουν εκδρομές για τα πάντα. Κλείσε επι τόπου αυτό που θέλεις για την επόμενη μέρα. Μην αγχώνεσαι αν δε βρεις εκδρομή για το μουσείο, ότι σνορκελ και να κλείσεις είναι τόσο όμορφος ο βυθός. Στην τελική αν δε βρείτε να κλείσετε τίποτα (που δεν το πιστεύω , σε κάποιο γκρουπ θα κολλήσετε) , αλλά αν δεν βρείτε , τότε νοικιάστε ένα γκολφ-καρτ ή πάρτε ένα ταξί και πηγαίνετε στον ύφαλο Γαραφον για σνορκελ και ζιπλαιν στο νερό.

Οπότε ναι , λέω να πάτε Ισλα μουχέρες και να μη μείνετε Κανκουν.
Η διαδικασία κρατάει ανάλογα με την εκδρομή που θα κλέισετε , κάποιες είναι μισή μέρα (επιστροφή το μεσημέρι) ενώ άλλες είναι μέχρι το απόγευμα.
Για καταδύσεις (με μπουκάλες) θέλεις πρώτα μαθήματα , για σνορκελ που σου λεω εγώ , απλά βάζεις μάσκα και αναπνευστήρα. Είναι απλό..
 

pixies

Member
Μηνύματα
120
Likes
95
Επόμενο Ταξίδι
Myanmar
Βασικα και τόσο που θα παμε Cancun με το ζορι το βαλαμε στο προγραμμα.
Απλά είπαμε με την ευκαιρια που θα παμε Μεριδα κ από κει Chichen itza, απτο να γυρισουμε Μεριδα να παρουμε αεροπλανο για μεξικο, να παμε Cancun που εχει κ φτηνοτερα αεροπορικα. Οποτε αφου τωρα θα παμε που θα παμε θα προσπαθησουμε να δουμε οσο περισσοτερα μπορουμε κ εκει!

Ετσι κ αλλιως ειμαστε καταδικασμενες να μην κανουμε ποτε διακοπες ξεκουρασης στο εξωτερικό, το εχουμε αποδεχτει! :D
 

piccolo_mondo

Member
Μηνύματα
849
Likes
770
Αλλο ενα ομορφο ταξιδι..! Το Xcaret Park και το Chankanaab με τα υποβρυχια αγαλματα ειναι τα σημεια που ξεχωρισα απο την ιστορια σου! Μου αρεσει πολυ ο τροπος που ταξιδευετε κ που απολαμβανετε τις στιγμες σας! Keep wandering!
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.962
Likes
9.344
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
at0_gstatic_com_images_43a1ced9c9f8f9cc8e7bf4c5e9339fa4._.jpg
 

Marisol23

Member
Μηνύματα
8
Likes
17
Ονειρεμένο Ταξίδι
Μεξικό,Ισπανία,Βραζιλία
Αχ πόσο ζήλεψα το υπέροχο αυτό ταξιδάκι !!!!Και τα αφηγήθηκες όλα τόσο παραστατικά ,ένιωσα ότι ήμουν και εγώ εκεί!!! έκλεισε το επόμενο ταξίδι μου είναι ΜΕΞΙΚΟ!!!!! Viva Mexico!!!! :3520:
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.962
Likes
9.344
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Αχ πόσο ζήλεψα το υπέροχο αυτό ταξιδάκι !!!!Και τα αφηγήθηκες όλα τόσο παραστατικά ,ένιωσα ότι ήμουν και εγώ εκεί!!! έκλεισε το επόμενο ταξίδι μου είναι ΜΕΞΙΚΟ!!!!! Viva Mexico!!!!
Χαίρομαι που ξεσηκώθηκες μέσω της ιστορίας μου :)
 

CostaNastazia

Member
Μηνύματα
37
Likes
40
Διαβάζω την ιστορία σου αλλά μετά το βραδινό σόου στο πάρκο, πήγατε κάπου αλλού για μια εβδομάδα και επιστρέψατε. Αλλά λείπει το κομμάτι αυτό. πάρχουν κάπου τα κεφάλαια και δεν τα βλέπω?
 

CostaNastazia

Member
Μηνύματα
37
Likes
40
Εξαιρετική η ιστορία από το Μεξικό! Τα βίντεο και ειδικά οι μουσικές τους ήταν πολύ ξεσηκωτικές :lol:. Αυτή η μέρα στο πάρκο που τόσο παραστατικά μας περιέγραψες με έκανε να θέλω να πάρω το πρώτο αεροπλάνο! Πρέπει να βάλω και τον μέλλοντα σύζυγο να τη διαβάσει γιατί ακούει Μεξικό και πιστεύει οτι είναι πολύ επικίνδυνο.
Σε ευχαριστώ!!
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.818
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom