Ντουμπάι Πάμε Ντουμπάι!

tripakias

Member
Μηνύματα
8.029
Likes
12.137
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
επειδη απο τα λεγομενα σου φαινεται οτι εχουμε τα ιδια γουστα θα δωσω ιδιαιτερη βαρυτητα στη γνωμη σου....ο αντρας μου θελει να παμε ντουμπαι τελη φλεβαρη....εγω απο την αλλη θελω νεα υορκη....εκεινος υποστηριζει πως θα κανει ανυποφορο κρυο νεα υορκη και καλυτερα θα ειναι να παμε αλλη εποχη,ενω αντιθετως ειναι η καλυτερη εποχη για Ντουμπαι που δε θα χει ανηποφορη ζεστη και φυσικα δε θα χει κρυο......

το θεμα ειναι αξιζει να παμε ντουμπαι (με σχεδον τα ιδια εξοδα;) ή θα το μετανοιωσουμε πικρα;ακουω τοσο αντιφατικα πραγματα που δεν ξερω....εχω μπερδευτει....
Εσεις ακομα να αποφασισετε; και πριν ενα μηνα τα ιδια ρωτουσες...
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.966
Likes
9.373
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
επειδη απο τα λεγομενα σου φαινεται οτι εχουμε τα ιδια γουστα θα δωσω ιδιαιτερη βαρυτητα στη γνωμη σου....
H γνωμη μου για το Ντουμπαι φαινεται ξεκαθαρα στον επιλογο μου: Το Ντουμπαι δε με επεισε ότι αξιζει κατι περισσοτερο από ένα απλο στοποβερ...Μοιαζει να μην εχει καμια ατελεια κι όμως κατι σημαντικο του λειπει.

Στη ΝΥ δεν εχω παει αλλα δε νομιζω οτι θα εγραφα κατι αναλογο σαν επιλογο ;) Καποιοι θα ελεγαν οτι ειναι υβρις η προσπαθεια συγκρισης και μονο και θα ειχαν δικιο..

Παντως δηλωνω το πιο ασχετο ατομο για συμβουλες περι πολεων οποτε δωσε μου την αναλογη βαρυτητα.
 
Last edited by a moderator:

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Αυτα οπως ειπε και ο τριπακιας τα εχουμε ξαναπει.Εγω προσωπικα ειμαι κατηγορηματικοτατη.
Να πας Νεα Υορκη.
Μην στενοχωριεσαι για Ντουμπαι
1. Πηγαινοντας καπου στην Ασια μπορει να κανεις εκει καποιο στοποβερ -οποτε δεν το χανεις
2. Ειναι 4.5-5 ωρες πτηση ,οποτε πας ευκολοτερα απο ΝΥ αλλη φορα
3. ειναι πιο φθηνο ταξιδι μπορεις ανετα να το πραγματοποιησεις και συντομα .
Εμενα με εχουν ζαλισει τα ταξιδιωτικα με προσφορες ..βρισκεις ακομα και με 500-600 ευρω.
Σιγουρα θα σου ξαναπροκυψει ..μην αγχωνεσαι.
Να πας ΝΥ!
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.801
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Έχω πάει και στα δύο και παρ' όλο που η Νέα Υόρκη δε μου έκανε την ίδια εντύπωση όπως στους περισσότερους εδώ μέσα, θα σου πρότεινα άνευ ενδοιασμού την Νέα Υόρκη - πόσω μάλλον που μιλάμε και για το ίδιο κόστος.
 

rrrrr

Member
Μηνύματα
42
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
Σκωτια
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνια,Ν.ΥΟΡΚΗ,Μαλδιβες
Εσεις ακομα να αποφασισετε; και πριν ενα μηνα τα ιδια ρωτουσες...

αστα να πανε.....ειμαστε πολυ αποφασιστικοι....!!!!!
ομως μπορει ν'αργησαμε αλλα τ'αποφασισαμε......παμε new yoooooooooooooooooork!!!!!!

Ελπιζω να πανε ολα καλα και να τα καταφερουμε επιτελους....γιατι ολο αναποδιες τυχαινουν....π.χ. πηγαμε να κλεισουμε εισητηρια μεσω ιντερνετ και δε δεχεται την καρτα μας και ψαχναμε να βρουμε τι συμβαινει....αστα.
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Μπραβο ...Μπραβο χαιρομαι που ακολουθησες το σωστο ...δρομο.δε θα το μετανιωσετε.
Καλα να περασετε!
 

giannoula

Member
Μηνύματα
1.299
Likes
2.429
Επόμενο Ταξίδι
who knows???
Νέα Υόρκη με τα χίλια!!! έχοντας πάει και στα 2 δεν υπάρχει σύγκριση.. Έχεις τόσα πράγματα να κάνεις και να δεις στη Ν.Υόρκη που θα ξεθεωθείς στο περπάτημα.. Άσε τα jazz club που υπάρχουν αν σ'ενδιαφέρουν φυσικά.. Οσοι είναι λάτρεις του είδους καταλαβαίνουν...
 

DIMITRISCH

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
παιδια καλησπερα!στις 18 του αυγουστου φευγω για ντουμπαι,και σημερα ακουσα κατι το οποιο με σοκαρε και κυριως,με αγχωσε!!!!για αυτο βοηθεια απο τους γνωστες!!!!ισχυει οτι δεν πρεπει να φοραω σορτσακι και καλοκαιρινα ρουχα στους 50 βαθμους?????καποιος που πηγε ας απαντησει τι παιζει με την ενδυση γιατι ειλικρινα αγχωθηκα...:(
 

zmaria

Member
Μηνύματα
1.335
Likes
1.201
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη (αμήν)
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα,Περού,Ν.Αφρική
παιδια καλησπερα!στις 18 του αυγουστου φευγω για ντουμπαι,και σημερα ακουσα κατι το οποιο με σοκαρε και κυριως,με αγχωσε!!!!για αυτο βοηθεια απο τους γνωστες!!!!ισχυει οτι δεν πρεπει να φοραω σορτσακι και καλοκαιρινα ρουχα στους 50 βαθμους?????καποιος που πηγε ας απαντησει τι παιζει με την ενδυση γιατι ειλικρινα αγχωθηκα...:(
Αυγουστιάτικα Nτουμπάι?? Θα λιώσεις βρε! Καλά, θα την βγάλεις μέσα στα air condition αλλιώς δεν θα την παλέψεις. Εδώ Απρίλιο είχαμε πάει και η ζέστη ήταν φοβερά αποπνικτική! Δεν έχεις πρόβλημα με την ένδυση, φόρα ότι θες και μέχρι εκεί που νιώθεις εσύ άνετα. Μόνο σε κανένα τζαμί αν πας ντύσου πιο μαζεμένα.
 

DIMITRISCH

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Ευχαριστω για την απαντηση zmaria!ειχα αγχωθει πραγματικα με αυτα που διαβασα!η ζεστη ειναι ακομα ενας λογος που παω αυγουστο ντουμπαι...οσο χαζο κι αν ακουγεται,λατρευω την αποπνικτικη ζεστη 'η το απολυτο κρυο,γενικα τις ακραιες θερμοκρασιες!
 

zmaria

Member
Μηνύματα
1.335
Likes
1.201
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη (αμήν)
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα,Περού,Ν.Αφρική
Ευχαριστω για την απαντηση zmaria!ειχα αγχωθει πραγματικα με αυτα που διαβασα!η ζεστη ειναι ακομα ενας λογος που παω αυγουστο ντουμπαι...οσο χαζο κι αν ακουγεται,λατρευω την αποπνικτικη ζεστη 'η το απολυτο κρυο,γενικα τις ακραιες θερμοκρασιες!

:shock: Mε τρέλανες τώρα! Ειλικρινά μόλις γυρίσεις να μας πεις αν θα λατρέψεις κι αυτήν την τόσο αποπνικτική ζέστη! Είμαι πολύ περίεργη!
Καλά να περάσεις!!!
 

afroditi590

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Μαλδίβες!
Ταξίδι-Όνειρο
Ινδία
Καλησπέρα και από μένα!
Είναι το πρώτο μου ποστ στο φόρουμ, ευχαριστώ πάρα πολύ όλους σας για τις χρήσιμες πληροφορίες που έχω βρει εδώ.

Τον Νοέμβριο έχουμε προγραμματήσει και εμείς το ταξίδι μας και θα κάνουμε ένα stop over στο Ντουμπάι περίπου 18 ώρες, αυτό που ήθελα να ρωτήσω είναι σε τι νόμισμα πληρώνουμε στο Ντουμπάι, το τοπικό τους ή μπορούμε και δολάρια?

Ευχαριστώ πολύ και πάλι :)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.190
Μηνύματα
883.441
Μέλη
38.896
Νεότερο μέλος
η μεγάλη η ζωή

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom