Πάρκα καί Κήποι πού αγαπήσαμε

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
Το ήσυχο Lazienki Park στη Βαρσοβία με τις λίμνες, τα ποταμάκια, το παλάτι πάνω στο νερό και τα live concerts κλασικής μουσικής δίπλα στο άγαλμα του Σοπέν..
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Ασχετο ενδεχομενως, αλλα διπλα μας: Η παιδικη χαρα του Πικιωνη στην Φιλοθεη ανοιξε η ακομη ειναι κλειστη; Θυμαμαι στα παιδικα μου χρονια ηταν η αγαπημενη μου παιδικη χαρα!
 

zaniko

Member
Μηνύματα
117
Likes
26
Επόμενο Ταξίδι
Ντουμπρόβνικ
Ταξίδι-Όνειρο
Νοτια Αμερικη-Ανδεις
Πάρκο Skansen, στη Στοκχόλμη! Πλούσια πανέμορφη φύση, με διάσπαρτα οικήματα, αντιπροσωπευτικά της κάθε γωνιάς της χώρας (μύλοι, αγροικίες, εκκλησούλες, στρατώνες κα). Προτείνεται για καλοκαίρι!
 

zaniko

Member
Μηνύματα
117
Likes
26
Επόμενο Ταξίδι
Ντουμπρόβνικ
Ταξίδι-Όνειρο
Νοτια Αμερικη-Ανδεις
Ευχαριστήθηκα πάρα πόλυ την επίσκεψη στο χιονισμένο herastrau στο Βουκουρέστι. Ειδικά το κομμάτι με το μουσείο με της παραδοσιακές κατοικίες απο όλη τη χώρα σε μετέφερε σε μια άλλη εποχη!
Δε σε αδικώ! Το ωραιότερο ιστορικό χωριό από όσα έχω επισκευτεί, μέσα σε μαγικό περιβάλλον!! Εμείς το απολαύσαμε καλοκαίρι, με πλούσιο πράσινο και μια αστραυφτερή, καταγάλανη, πλανεύτρα λίμνη:lol:
 

kalove

Member
Μηνύματα
436
Likes
1.637
Επόμενο Ταξίδι
Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
Εθνικά πάρκα ΗΠΑ
Μιλάτε βέβαια γιά το "Μουσείο τού Χωριού". Συμφωνώ απόλυτα μαζί σας.
Κάτι ανάλογο υπάρχει καί στην Σιγκισοάρα, το Astra Openair Museum.
 

kalove

Member
Μηνύματα
436
Likes
1.637
Επόμενο Ταξίδι
Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
Εθνικά πάρκα ΗΠΑ
Λάθος. Στην Σίμπιου ήθελα να γράψω
 

xenos

Member
Μηνύματα
2.414
Likes
804
Επόμενο Ταξίδι
Ν.Α Ασια
Ταξίδι-Όνειρο
Bανουατου/Tαιλανδη
Ρε παιδια βαλτε και καμμια φωτογραφια απο τα παρκα και τους κηπους που αγαπησατε.
Μια εικονα 1000 λεξεις.

Εδω παντως ο κηπος παρολο που ειναι πολυ περιποιημενος δεν κλεβει την παρασταση.

 

daskalitsa

Member
Μηνύματα
35
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Αχ, πότε με το καλό;
Ταξίδι-Όνειρο
Παντού εκτός Ευρώπης
Σε κάθε ταξίδι μου αρέσκομαι στο να παρατηρώ την χλωρ'ιδα της περιοχής, φυσική αλλά και τεχνητή!! Δεν θα ξεχάσω ποτέ τις τεράστιες, ηλικίας περιπου 130 ετών, μανόλιες στον κήπο του Ανακτόρου του Ντολμάμπαχτσε(= γεμιστός κήπος λόγω των επιχωματώσεων σε όλο το μήκος της εν λόγω παραλίας) στην Πόλη!!! Ολάνθιστες να κατεβάζουν τα κλαδιά τους σχεδόν ως το έδαφος!!!
 

dimemples

Member
Μηνύματα
36
Likes
12
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Ένα από τα ομορφότερα πάρκα στα οποία έχω βρεθεί είναι το Englischer Garten στο Μόναχο! Είναι μοναδική η αίσθηση να περπατάς δίπλα από τον ποταμό Isar, να βραδιάζει και από δίπλα σου να περνούν ποδηλάτες, άτομα που κάνουν γυμναστική και παράλληλα να είσαι περιτριγυρισμένος από περίτεχνα γεφύρια και αγαλματάκια...
 

Attachments


Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
884.058
Μέλη
38.910
Νεότερο μέλος
giota789

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom