Πάρος Πάρος Παροικια- Νάουσα

psilos3

Member
Μηνύματα
6.089
Likes
44.969
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru, Japan, Iceland
Επειδή σκοπεύουμε να επισκεφτούμε την Πάρο φέτος και ο βασικός μας ενδοιασμός είναι αυτός...Παροικιά ή Νάουσα τι έχετε να προτείνετε όσοι
Καλημέρα.
Εξαρτάται από τα ενδιαφέροντα που έχεις στο νησί.
Αν είσαι σε ηλικία που η προτεραιότητα σου είναι η διασκέδαση και η πολυκοσμία, η Νάουσα αποτελεί μονόδρομο.
Αν θέλεις ησυχία θα προτιμήσεις κάτι διαφορετικό. Ναι είναι σε καλό σημείο η Παροικιά για εξορμήσεις αλλά οι απόσταση μεταξύ τους δεν είναι ιδιαίτερη.
Σίγουρα η Νάουσα είναι πιο γραφική και όμορφη. Προσωπικά πάλι εκεί θα έμενα παρόλη τη βαβούρα, που έχει να κάνει και με την ημερομηνία που θα πας φυσικά.
 

TasosM

Member
Μηνύματα
5
Likes
2
Για μέσα Ιουλίου είναι το ταξίδι και θα έχουμε και αυτοκίνητο.
Δεν ζητάμε clubbing όσον αφορά τη νυχτερινή ζωή αλλά θέλουμε να έχουμε επιλογές όσον αφορά ταβερνάκια/εστιατόρια και κανά χαλαρό ποτάκι...μέχρι εκεί.
Για εμένα αν η Παροικιά είναι επίσης όμορφη/γραφική (μεγάλη με επιλογές είναι απότι καταλαβαίνω από τον χάρτη) μας καλύπτει θεωρώ!
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.089
Likes
44.969
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru, Japan, Iceland
Για μέσα Ιουλίου είναι το ταξίδι και θα έχουμε και αυτοκίνητο.
Είναι εποχή που πλακώνουν ολα τα παιδιά μετά το λύκειο και θα έχει πραγματική βαβούρα στη Νάουσα. Αν έχετε αυτοκίνητο και δε σας ενδιαφέρει μπορείτε να μείνετε λίγο έξωθεν αυτής, υπάρχουν όμως πολλά μέρη που μπορούν να σας καλύψουν, ακόμα και η Παροικιά την οποία προσωπικά βέβαια δε τι προτιμώ, παρά μόνο αν έχω να περάσω κανένα βράδυ περαστικός.
 

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.961
Likes
6.412
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Είναι εποχή που πλακώνουν ολα τα παιδιά μετά το λύκειο και θα έχει πραγματική βαβούρα στη Νάουσα. Αν έχετε αυτοκίνητο και δε σας ενδιαφέρει μπορείτε να μείνετε λίγο έξωθεν αυτής, υπάρχουν όμως πολλά μέρη που μπορούν να σας καλύψουν, ακόμα και η Παροικιά την οποία προσωπικά βέβαια δε τι προτιμώ, παρά μόνο αν έχω να περάσω κανένα βράδυ περαστικός.
Εμείς Παροικία κλείσαμε και θα έχουμε αυτοκίνητο. Και από το είδα οι αποστάσεις είναι πολύ κοντά. Σωστα?
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.089
Likes
44.969
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru, Japan, Iceland
Εμείς Παροικία κλείσαμε και θα έχουμε αυτοκίνητο. Και από το είδα οι αποστάσεις είναι πολύ κοντά. Σωστα?
Ναι δεν υπάρχει πρόβλημα, οι αποστάσεις είναι νορμαλ στο νησί και οι δρόμοι σχετικά καλοί.
Προτιμώ τη Νάουσα σε κάθε περίπτωση, ωστόσο με αμάξι όλα είναι εύκολα.
Το ζήτημα είναι μόνο σε όσους θέλουν να διασκεδάσουν, απόγευμα και νύχτα.
 

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.961
Likes
6.412
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Ναι δεν υπάρχει πρόβλημα, οι αποστάσεις είναι νορμαλ στο νησί και οι δρόμοι σχετικά καλοί.
Προτιμώ τη Νάουσα σε κάθε περίπτωση, ωστόσο με αμάξι όλα είναι εύκολα.
Το ζήτημα είναι μόνο σε όσους θέλουν να διασκεδάσουν, απόγευμα και νύχτα.
Πάνε αυτά... :haha: Ψυχή έχουμε κ εμείς.. Θα διασκεδασουμε αλλά όχι όπως το εννοείς χαχα

Είχα πάει πριν χρόνια. Τώρα θέλω να την δω αλλιώς την Πάρο, πιστεύω έχει να δώσει πολύ περισσότερα από την διασκέδαση.

Θα επανέλθω με ερωτήσεις για χωριά και τα σχετικά..
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.089
Likes
44.969
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru, Japan, Iceland
Πάνε αυτά... :haha: Ψυχή έχουμε κ εμείς.. Θα διασκεδασουμε αλλά όχι όπως το εννοείς χαχα
Είχα πάει πριν χρόνια....
Ε ναι, αυτό είναι το ζήτημα, αν πας και πιεις δυο μπουκάλια στο punda, η κανένα τελάρο μπύρες στα μπαράκια της Νάουσας δεν είσαι για επιστροφή και για να πιάνεις τιμόνι.
(μη παρεξηγηθώ, εγώ δε τα ξέρω αυτά, μου χουν πει κάτι φίλοι μου :haha: )

Τώρα θέλω να την δω αλλιώς την Πάρο, πιστεύω έχει να δώσει πολύ περισσότερα από την διασκέδαση.
Εξαιρετικές παραλίες, ειδικά οι πιο ανοργάνωτες και άγνωστες στο ευρύ κοινό, καλό φαγητό, χωριουδάρες εκπληκτικές (Λεύκες, Μάρπησσα κτλ), εκδρομές σε Αντίπαρο & Δεσποτικό, γενικότερα μια πολύ ωραία επιλογή, θα συμφωνήσω μαζί σου. Η Πάρος αλλιώς.;)
 

Billouk

Member
Μηνύματα
495
Likes
1.628
Για μέσα Ιουλίου είναι το ταξίδι και θα έχουμε και αυτοκίνητο.
Δεν ζητάμε clubbing όσον αφορά τη νυχτερινή ζωή αλλά θέλουμε να έχουμε επιλογές όσον αφορά ταβερνάκια/εστιατόρια και κανά χαλαρό ποτάκι...μέχρι εκεί.
Για εμένα αν η Παροικιά είναι επίσης όμορφη/γραφική (μεγάλη με επιλογές είναι απότι καταλαβαίνω από τον χάρτη) μας καλύπτει θεωρώ!
Έχε υπόψη σου ότι την Νάουσα θα την πληρώσεις κάτι παραπάνω σε διαμονή. Εφόσον υπάρχει αυτοκίνητο, όπου και να μείνεις δεν θα έχεις πρόβλημα. Για φαγητό σου προτείνω τα εξής να τα δεις ή και να τα αποθηκεύσεις στο Google maps:

Πρωινό:

1. Συμπόσιο
2. Δίστρατο

Παροικιά είναι και τα 2!

Μεσημεριανό μετά από μπάνιο (θαλασσινά κυρίως):

1.Το Μουράγιο
2. Aliki restaurant

Αλυκή είναι και τα 2!

Δείπνο:

Σχετικά γκουρμέ αλλά...για μενα τα αξίζουν (τσιμπημένα και τα δύο)

1. Η Κάππαρη
2. Siparos

Νάουσα...και λίγο μετά τη Νάουσα αντίστοιχα!

Cocktail:

Green project

Εξαιρετική αύλη-project στον Δρυό! Δοκίμασε Green passion και thank me later!

Οικονομικό και καλό φαγητό θα βρεις και στις Λεύκες !
 
Last edited:

Paso

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
Σας χαιρετώ! Παιδιά 🆘 θα πάμε 2 άτομα Πάρο 12-16 Αυγούστου. Θα είμαστε χωρίς αμάξι. Που μας προτίνεται να μείνουμε Παροικία ή Νάουσα;
 

thanos75

Member
Μηνύματα
1.356
Likes
3.397
Επόμενο Ταξίδι
μάλλον Παρίσι
Ονειρεμένο Ταξίδι
Καλιφόρνια-Χαβάη
Σας χαιρετώ! Παιδιά 🆘 θα πάμε 2 άτομα Πάρο 12-16 Αυγούστου. Θα είμαστε χωρίς αμάξι. Που μας προτίνεται να μείνουμε Παροικία ή Νάουσα;
Παροικια. Θα έχετε πιο εύκολη πρόσβαση με το ΚΤΕΛ στις περισσότερες περιοχές του νησιού
 
Last edited:

psilos3

Member
Μηνύματα
6.089
Likes
44.969
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru, Japan, Iceland
Σας χαιρετώ! Παιδιά 🆘 θα πάμε 2 άτομα Πάρο 12-16 Αυγούστου. Θα είμαστε χωρίς αμάξι. Που μας προτίνεται να μείνουμε Παροικία ή Νάουσα;
Αναλόγως την ηλικία σας και το τι ζητάτε από το νησί.
Αν η διασκέδαση είναι από τα κύρια ζητούμενα σας, η Νάουσα είναι μονόδρομος. Χώρια που ναι και πιο όμορφη.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.114
Μηνύματα
880.825
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom