Πάρος Πάρος.... τί;;;;;

psilos3

Member
Μηνύματα
6.094
Likes
45.321
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
δηλαδή τον Αύγουστο η Πάρος δεν εχει νυχτερινή ζωη ; Γιατι και εγω σκεφτομαι να παω με μια φιλη τον Αυγουστο στην παρο αλλα δεν θελουμε να ειναι νεκρά το νησι
Καμία σχέση. Η Πάρος τον Αύγουστο (και όχι μόνο) βουλιάζει από ζωή!
Ήταν η απάντηση στο φίλο που έψαχνε την ήσυχη και οικογενειακή πλευρά του νησιού.
Εσείς να πάτε βεβαίως, και να ψαχτείτε για διαμονή στη Νάουσα. Και μετά να μας γράψεις να μας πεις αν είδες νέκρα στο νησί:haha::haha:
 

elinaki.loy

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Ας προτείνει κάποιος και κανένα οικονομικό κατάλυμα στη νάουσα για να αρχίσω τα τηλέφωνα..στο booking ειναι αρκετά ανεβασμένες οι τιμές
 
Μηνύματα
20
Likes
7
Last edited:

Stef444

Member
Μηνύματα
17
Likes
2
καλησπερα. εν ταχει, ζευγαρι 35 ετων με παιδακι 5
να παμε ναουσα η δρυο και να αραξω εκει χρυση ακτη κτλ?
ναουσα με χρυση ακτη ποση ωρα ειναι?
σπιτι να δω και air bnb? γενικα δεν ειμαστε της πολυτελειεας, ενα απλο φτηνο σπιτακι κοιταω
ολη μερα παραλια και βραδυ βολτα ταβερνα παγωτο κτλ
 
Μηνύματα
20
Likes
7
καλησπερα. εν ταχει, ζευγαρι 35 ετων με παιδακι 5
να παμε ναουσα η δρυο και να αραξω εκει χρυση ακτη κτλ?
ναουσα με χρυση ακτη ποση ωρα ειναι?
σπιτι να δω και air bnb? γενικα δεν ειμαστε της πολυτελειεας, ενα απλο φτηνο σπιτακι κοιταω
ολη μερα παραλια και βραδυ βολτα ταβερνα παγωτο κτλ
Δεν ξέρω τι λέει ο οικισμός του Δρυού πάντως σίγουρα όχι Νάουσα ,είναι πανέμορφη και γραφική αλλά οι ηλικίες κυμαίνονται από 16 μέχρι 25 το πολύ εκτός αν αυτό δεν σας πειράζει.Χωρίς να θυμάμαι ακριβώς πρέπει να είναι γύρω στα 20-25 λεπτά η Νάουσα από την χρυσή ακτή.
 
Last edited:

Stef444

Member
Μηνύματα
17
Likes
2
Αλυκη. Ησυχο (για Αυγουστο) ψαροχωρι. Ιδανικο για ζευγαρι με μικρο παιδι.
Θα εχεις τρεις παραλιες μεσα στα ποδια σου (Αλυκη, πισω Αλυκη και Αγιος Νικολας) και οι τιμες πολυ χαμηλοτερες απο την υπολοιπη Παρο.
Για φαγητο.. .στο μπαλκονι του Ακη για θαλασσινα και στου Μανωλη την ταβερνα ;) για ολα τα υπολοιπα.
Αυτα αν δεν εχεις αμαξι.
Αν εχεις ομως ... ακομα καλυτερα γιατι η Αλυκη ειναι θαυμασιο ορμητηριο και για τα πισω χωρια και για Παροικια και για Αντιπαρο. Μονο η Ναουσα πεφτει λιγο μακρια αλλα με την κινηση του Αυγουστου θα πας μια φορα. Δεν ειναι για πολυ.
Αυτα.
στα πρωτα μηνυματα του τοπικ 10 χρονια πριν ολοι λενε πηγαινε μεινε ναουσα
τωρα οχι?
θα χουμε αμαξι
μεταξυ ναουσας και αλυκης τι προτεινετε τελικα?
παιδακι 5 ετων δε θελει κυματα κτλ και το βραδυ μια βολτα ενα παγωτο
και κατι τελευταιο. τι πραμα ειναι αυτο με το booking ρε παιδια? για 2 ατομα με παιδι 100 ευρω, 120. 150, 200? τι τιμες ειναι αυτες? να παρω τηλεφωνα καλυτερα? ενα κρεβατι να κοιμομαστε θελουμε ημαρτον
αν εχει καποιος καποια προταση ας πει
 
Last edited:

alvadi

Member
Μηνύματα
554
Likes
2.823
Επόμενο Ταξίδι
Μπέργκαμο
Ταξίδι-Όνειρο
Μεξικό
Κοίτα ο καθένας καταθέτει προσωπικές εμπειρίες και απόψεις. Ιούλιο που επισκέφθηκα τη Πάρο με τα παιδιά μου, έμεινα λίγο έξω από τη Νάουσα και με βόλεψε πολύ μια και είχα αυτοκίνητο. Ήταν Ιούλιος όμως και πάρκινγκ έβρισκα και γενικώς δεν ταλαιπωρήθηκα. Τον Αύγουστο φαντάζομαι ότι θα είναι τελείως διαφορετικά τα πράγματα. Παραλίες θα γυρίσετε έτσι και αλλιώς το νησί, έχει καλό οδικό δίκτυο, είναι μικρό νησί και είναι κρίμα να περιοριστείτε σε 1-2 παραλίες. Αυτή όμως είναι η άποψη μου, που είμαι άνθρωπος που δεν μπορώ να κάτσω σε ένα σημείο να κάνω διακοπές και όταν βρίσκομαι σε ένα νησί / νομό θέλω να το γυρίσω όσο περισσότερο μπορώ.
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.085
Likes
1.954
για διαμονη ποσα να δωσω? booking 100-120 μου βγαζει...3 κρεβατια
Επειδη κοιταζα και εγω και πηρα και εγω τηλ σε ξενοδοχεια και ενοικ δωματια για καλυτερη τιμη δια τηλεφωνου,σου λεω να μην εχεις καμια ελπιδα!!δε σου κανουν καμια εκπτωση.σου λενε οτι δεν εχουν δωματιο(ενω στο booking ή hotels δειχνει οτι εχει διαθεσιμο δωματιο)και γενικα δεν ειναι καθολου συνεργασιμοι..Ναουσα ψαχναμε εμεις οποτε σου προτεινω ή να ψαξεις σε trivago μπας και βρεις κανενα δωματιο σ αλλη πλατφορμα πιο φθηνο απο την Booking ή αν σου φαινονται ακριβα(που οντως ειναι)απλα να αλλαξεις προορισμο...
 

Stef444

Member
Μηνύματα
17
Likes
2
ετσι εγινε τελικα δεν τα γλιτωσα τα 120
δε μπορω να καταλαβω για 4 χρονω παιδακι τι τους πειραζει σε ενα δικλινο να βαλουν ενα εξτρα "ντιβανακι" πχ..και το πιανουν κανονικο ατομο για τρικλινο
οκ το 4χρονο πιανει χορο, αλλα δε δουλευει ωστε να συμμετασχει στα εξοδα..

τεσπα τι λεω τωρα...τοσο δντ και μυαλο δε βαλαμε...ο κοσμος αρχισε κοιταζει και εξωτερικο πλεον με τοσα χρηματα
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.204
Μηνύματα
883.677
Μέλη
38.900
Νεότερο μέλος
Arte_miss

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom