Πάρος Πάρος.... τί;;;;;

Kanel28

Moderator
Μηνύματα
1.431
Likes
2.429
Επόμενο Ταξίδι
Εδιμβούργο
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Στη διαθεση σας... :)
Χαίρομαι που περάσατε όμορφα. Επειδή ήμουν και εγώ την ίδια περίοδο παίζει να βρεθήκαμε και σε κανένα λολαντώνη :p. Πολύ σωστές και χρήσιμες οι πληροφορίες σου, ευχαριστούμε :).
Υ.Γ. Στην Pizzarella ψηφίζουμε μακαρονάδες. Για πίτσες στο Foodbar.
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Λοιπον μια μικρη βοηθεια.
Μιας που εχουν περασει 10 χρονια απο την τελευταια φορα στην Παρο δεν τα θυμαμαι και καλα.
Θελω να στειλω τους γονεις διακοπες να ηρεμησουν λιγο να χαλαρωσουν κτλ κτλ.
Ειμαι αναμεσα σε Πισω Λιβαδι ή Αλυκη. Τι να επιλεξω?? Θα υπαρχει και αυτοκινητο για βολτες φυσικα στο νησι.
 

proedros

Member
Μηνύματα
43
Likes
13
Επόμενο Ταξίδι
Λευκαδα
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Κορεα
Αν ειναι του ''εξω'' το βραδυ για βολτα,φαγητο,περπατημα κτλ ( δεν εννοω τρελα πραγματα ) καλυτερα Πισω Λιβαδι για να ειναι κοντα στη Ναουσα που κυκλοφορει το 80 % του νησιου. Παντως γνωμη μου στην Παροικια που ημουν τωρα δεν ειχε πολυ βαβουρα... Εγω θα το προτεινα για να μην μετακινουνται καθε βραδυ μεχρι τη Ναουσα. Στα 2 χωρια που λες δεν πρεπει να εχει τιποτα απο καποια ωρα και μετα χωρις να εχω παει βεβαιως.
 

proedros

Member
Μηνύματα
43
Likes
13
Επόμενο Ταξίδι
Λευκαδα
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Κορεα
Χαίρομαι που περάσατε όμορφα. Επειδή ήμουν και εγώ την ίδια περίοδο παίζει να βρεθήκαμε και σε κανένα λολαντώνη :p. Πολύ σωστές και χρήσιμες οι πληροφορίες σου, ευχαριστούμε :).
Υ.Γ. Στην Pizzarella ψηφίζουμε μακαρονάδες. Για πίτσες στο Foodbar.
Λωλαντωνη ειμασταν την Δευτερα στις 5 του μηνα! :p Εκεινη την ημερα πηγαμε Χρυση Ακτη και ουτε για σερφ δεν ηταν! :p
 

Kanel28

Moderator
Μηνύματα
1.431
Likes
2.429
Επόμενο Ταξίδι
Εδιμβούργο
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Λοιπον μια μικρη βοηθεια.
Μιας που εχουν περασει 10 χρονια απο την τελευταια φορα στην Παρο δεν τα θυμαμαι και καλα.
Θελω να στειλω τους γονεις διακοπες να ηρεμησουν λιγο να χαλαρωσουν κτλ κτλ.
Ειμαι αναμεσα σε Πισω Λιβαδι ή Αλυκη. Τι να επιλεξω?? Θα υπαρχει και αυτοκινητο για βολτες φυσικα στο νησι.
Από αυτά τα δυο προτείνω και εγώ Πίσω Λιβάδι. Είναι πολύ κοντά στις Λεύκες και πιο κοντά σε Νάουσα-Παροικιά από ότι η Αλυκή. Για δες και το μέρος που έμεινε ο πρόεδρος, νομίζω ότι είναι ιδανικό για γονείς. :p

Λωλαντωνη ειμασταν την Δευτερα στις 5 του μηνα! :p Εκεινη την ημερα πηγαμε Χρυση Ακτη και ουτε για σερφ δεν ηταν! :p
Στο τσακ. Λωλαντώνη ήμουν στις 4 του μήνα :p Τη Χρυσή Ακτή μόνο σε άπνοιες την πετυχαίνεις νορμάλ, αλλιώς, τρως πολύ ξύλο από την άμμο και τις ξαπλώστρες :p
 

avarv

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Απο τις ποιο ωραίες περιοχές είναι ο Αμπελάς της Πάρου. Τρομερές παραλίες, θέα νάξο, πολύ καλά ξενοδοχεία και κοντά στην Νάουσα. Εχουν και έναν ενδιαφέρον σύλλογο. Δείτε εδώ: http://www.ambelasparos.gr
 

Stef444

Member
Μηνύματα
17
Likes
2
καλησπερα και απο μενα
Παρος Αυγουστοε 2019
που να κλεισω
ποσο περιπου κοστιζουν δωματια
ζευγαρι με παιδι 5 ετων
αξιζει, η να παω πχ Συρο καλυτερα
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.094
Likes
45.322
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
καλησπερα και απο μενα
Παρος Αυγουστοε 2019
που να κλεισω
ποσο περιπου κοστιζουν δωματια
ζευγαρι με παιδι 5 ετων
αξιζει, η να παω πχ Συρο καλυτερα
Καλησπέρα και καλώς ήρθες.
Δύσκολος ο Αύγουστος απο θέμα κόσμου και τιμών.
Θα σου πρότεινα να κοιτάξεις για μια πιο ήσυχη περιοχή, σίγουρα εκτός Νάουσας, ακόμα ακόμα κι εκτός παροικιάς.
Θα βρεις σίγουρα αυτό που θέλεις, απλά θέλει ψάξιμο. Και αμάξι. Πολύ βασικό για το συγκεκριμένο νησί!
 

Grerena

Member
Μηνύματα
1.319
Likes
17.397
Επόμενο Ταξίδι
Πορτογαλία
Ταξίδι-Όνειρο
Tromso, Las Vegas
Αλυκη. Ησυχο (για Αυγουστο) ψαροχωρι. Ιδανικο για ζευγαρι με μικρο παιδι.
Θα εχεις τρεις παραλιες μεσα στα ποδια σου (Αλυκη, πισω Αλυκη και Αγιος Νικολας) και οι τιμες πολυ χαμηλοτερες απο την υπολοιπη Παρο.
Για φαγητο.. .στο μπαλκονι του Ακη για θαλασσινα και στου Μανωλη την ταβερνα ;) για ολα τα υπολοιπα.
Αυτα αν δεν εχεις αμαξι.
Αν εχεις ομως ... ακομα καλυτερα γιατι η Αλυκη ειναι θαυμασιο ορμητηριο και για τα πισω χωρια και για Παροικια και για Αντιπαρο. Μονο η Ναουσα πεφτει λιγο μακρια αλλα με την κινηση του Αυγουστου θα πας μια φορα. Δεν ειναι για πολυ.
Αυτα.
 

Ana

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Αλυκη. Ησυχο (για Αυγουστο) ψαροχωρι. Ιδανικο για ζευγαρι με μικρο παιδι.
Θα εχεις τρεις παραλιες μεσα στα ποδια σου (Αλυκη, πισω Αλυκη και Αγιος Νικολας) και οι τιμες πολυ χαμηλοτερες απο την υπολοιπη Παρο.
Για φαγητο.. .στο μπαλκονι του Ακη για θαλασσινα και στου Μανωλη την ταβερνα ;) για ολα τα υπολοιπα.
Αυτα αν δεν εχεις αμαξι.
Αν εχεις ομως ... ακομα καλυτερα γιατι η Αλυκη ειναι θαυμασιο ορμητηριο και για τα πισω χωρια και για Παροικια και για Αντιπαρο. Μονο η Ναουσα πεφτει λιγο μακρια αλλα με την κινηση του Αυγουστου θα πας μια φορα. Δεν ειναι για πολυ.
Αυτα.
δηλαδή τον Αύγουστο η Πάρος δεν εχει νυχτερινή ζωη ; Γιατι και εγω σκεφτομαι να παω με μια φιλη τον Αυγουστο στην παρο αλλα δεν θελουμε να ειναι νεκρά το νησι
 

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
δηλαδή τον Αύγουστο η Πάρος δεν εχει νυχτερινή ζωη ; Γιατι και εγω σκεφτομαι να παω με μια φιλη τον Αυγουστο στην παρο αλλα δεν θελουμε να ειναι νεκρά το νησι
"Νέκρα τον Αύγουστο" και "Πάρος" δεν πάνε μαζί. Η νυχτερινή ζωή είναι έντονη και γενικότερα χαμός θα γίνεται στο νησί από άποψη πλήθους.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.852
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom