Νάξος Πάρος Πάρο ή Νάξο?

georgia.nutella

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ! ΕΙΜΑΙ ΝΕΑ ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΣΑΣ. ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΕΙΠΑΜΕ ΝΑ ΠΑΜΕ ΠΑΡΟ Ή ΝΑΞΟ, ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΑΠΟΦΑΣΙΣΟΥΜΕ. ΕΙΜΑΣΤΕ 31 ΚΑΙ 34 ΕΤΩΝ ΚΑΙ ΘΑ ΕΧΟΥΜΕ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ. ΛΕΜΕ ΓΙΑ 23-31 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ. ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΑΠΟΨΗ ΣΑΣ? ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ..
 

roald

Member
Μηνύματα
40
Likes
15
Επόμενο Ταξίδι
0λλανδια,Τσεχια
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αργεντινη-Χιλη-Παταγονια
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ! ΕΙΜΑΙ ΝΕΑ ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΣΑΣ. ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΕΙΠΑΜΕ ΝΑ ΠΑΜΕ ΠΑΡΟ Ή ΝΑΞΟ, ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΑΠΟΦΑΣΙΣΟΥΜΕ. ΕΙΜΑΣΤΕ 31 ΚΑΙ 34 ΕΤΩΝ ΚΑΙ ΘΑ ΕΧΟΥΜΕ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ. ΛΕΜΕ ΓΙΑ 23-31 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ. ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΑΠΟΨΗ ΣΑΣ? ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ..
ναξο με τα χιλια!!!παρο εχει πολυ πιτσιρικαρια 17-22 που νομιζουν οτι ανακαλυψαν το παραδεισο...και οι ντοπιοι εχουν στο μυαλο τους πως θα σε γδυσουν(οικονομικα)...η ναξος και πιο μεγαλο νησι και αλλη νοοτροπια ο κοσμος.
 
Last edited by a moderator:

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.552
Likes
12.363
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ν. Αμερική
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ! ΕΙΜΑΙ ΝΕΑ ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΣΑΣ. ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΕΙΠΑΜΕ ΝΑ ΠΑΜΕ ΠΑΡΟ Ή ΝΑΞΟ, ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΑΠΟΦΑΣΙΣΟΥΜΕ. ΕΙΜΑΣΤΕ 31 ΚΑΙ 34 ΕΤΩΝ ΚΑΙ ΘΑ ΕΧΟΥΜΕ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ. ΛΕΜΕ ΓΙΑ 23-31 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ. ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΑΠΟΨΗ ΣΑΣ? ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ..
Σύμφωνα με τους όρους του φόρουμ:
Απαγορεύονται τα ΚΕΦΑΛΑΙΑ, στον τίτλο του μηνύματος αλλά και στο περιεχόμενό του. Όταν θέλετε να τονίσετε κάτι χρησιμοποιήστε bold χαρακτήρες. Eκτός του ότι είναι κουραστικό για αυτόν που διαβάζει το post με τους κεφαλαίους χαρακτήρες, γενικότερα ο συγκεκριμένος τρόπος γραφής στον χώρο του Internet σημαίνει ότι "φωνάζετε", οπότε η άσκοπη και συνεχή χρήση τους είναι δυνατόν να προκαλέσει παρεξηγήσεις.

Παρακαλώ διόρθωσε το μήνυμά σου.
 

Kanel28

Moderator
Μηνύματα
1.431
Likes
2.428
Επόμενο Ταξίδι
Εδιμβούργο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αλάσκα
Καλώς ήρθες Γεωργία :)
Και τα δυο νησιά είναι πολύ όμορφα και το καθένα έχει κάτι το διαφορετικό. Θεωρώ πιο γραφική και κουκλίστικη την Πάρο και πιο βολική. Επίσης μπορείς να αποφύγεις την πιτσιρικαρία μην πηγαίνοντας στα μέρη όπου συχνάζουν. Ακόμη την περίοδο που λες να πας η πιτσιρικαρία θα μαζεύεται σιγά σιγά. Αν πάλι δεν μπορείς να βγάλεις άκρη με το δίλημμα μπορείς να τα συνδυάσεις.
Πάντως ψηφίζω Πάρο.
 

nikos88

Member
Μηνύματα
28
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
λημνος
εχοντας παει κ στα 2 νησια εχω να πω μακραν Ναξο με διαφορα πολυ πιο ωραιο νησι εχει πολυ ωραιες παραλιες και σιγουρα δεν εχει ολα τα 18χρονα της Παρου που γινεται ενας χαμος
 

JsOphelia

Member
Μηνύματα
37
Likes
46
Ονειρεμένο Ταξίδι
Northern Lights
Είμαστε 3 άτομα 18 χρονών και τώρα που τελειώσαμε τις πανελλήνιες λέμε για διακοπές :p δυστυχώς δεν έχουμε κλείσει ακόμα και εχουν μείνει λίγα διαθέσιμα καταλύματα..
Θέλουμε να έχει και ωραίες παραλίες και νυχτερινή ζωή..στην Πάρο ξέρουμε ότι έχει αρκετή νυχτερινή ζωή, αλλά για την Νάξο δεν γνωριζούμε :p Περισσότερο ψηνόμαστε για Νάξο βέβαια..
Εσείς ποιο προτείνετε?
 

angelo_kav

Member
Μηνύματα
384
Likes
419
Επόμενο Ταξίδι
ΤΑΛΙΝ
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΟΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΑΕΙ
Γνωρίζει κανείς άν υπαρχει κάποιο παραδοσιακό πανηγύρι στην Πάρο και Νάξο 29 Ιουλίου μέχρι 5 Αυγούστου??? και γενικά ότι δίποτε θυμίζει παράδοση
 

Paso

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
Γεια σας ειμαστε ζευγαρι 25 χρόνων σκεφτόμαστε Παρο ή Νάξο; Ποιο νομίζεται είναι καλύτερα να δούμε περισσοτερα πράγματα;; Θα είμαστε χωρίς αμάξι
 

Μάγδα

Member
Μηνύματα
349
Likes
1.334
Επόμενο Ταξίδι
Κοπεγχάγη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Γεια σας ειμαστε ζευγαρι 25 χρόνων σκεφτόμαστε Παρο ή Νάξο; Ποιο νομίζεται είναι καλύτερα να δούμε περισσοτερα πράγματα;; Θα είμαστε χωρίς αμάξι
Στην ηλικία σας πάνω κάτω με τον σύζυγο μου(τότε απλά ζευγάρι) είχαμε πάει και στα δυο νησιά για πρώτη φορά. Τη μια χρονιά στο ένα, την άλλη στο άλλο. Και τα δυο πανέμορφα. Η Νάξος μας άρεσε περισσότερο. Θεωρώ ότι και τα δυο θέλουν μεταφορικό μέσο για να τα δεις σωστά. Εμείς είχαμε πάει με μηχανή και ήταν τέλεια. Περισσότερα πράγματα σίγουρα θα δείτε στη Νάξο που έχει και υπέροχα χωριά στην ενδοχώρα. Η Πάρος μαζεύει πιτσιρίκια, φαντάσου φέτος θα πάει η 18χρονη κόρη μας, ενώ η Νάξος έχει ποικιλία από ζευγάρια ως οικογένειες με μικρά παιδιά. Εξαρτάται και την εποχή που θα πάτε βέβαια. Όπου και να πάτε θα περάσετε τέλεια.
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.089
Likes
44.940
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru, Japan, Iceland
Γεια σας ειμαστε ζευγαρι 25 χρόνων σκεφτόμαστε Παρο ή Νάξο; Ποιο νομίζεται είναι καλύτερα να δούμε περισσοτερα πράγματα;; Θα είμαστε χωρίς αμάξι
Είναι καλή περίπτωση και τα δύο νησιά δεδομένου ότι έχουν σχετικά καλή συγκοινωνία, αν και όπως εύστοχα αναφέρθηκε καλό είναι να έχεις μεταφορικό. Ωστόσο με σωστό προγραμματισμό βγαίνουν πραγματάκια και στα δύο νησιά. Όπου και να καταλήξετε θα περάσετε τέλεια, οπότε αναλόγως τι θα βρείτε και σε τι κόστος.
 

nikyr

Member
Μηνύματα
9
Likes
27
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κούβα, Περού, Ισλανδία
Γεια σας ειμαστε ζευγαρι 25 χρόνων σκεφτόμαστε Παρο ή Νάξο; Ποιο νομίζεται είναι καλύτερα να δούμε περισσοτερα πράγματα;; Θα είμαστε χωρίς αμάξι
Καλησπέρα, για Πάρο δεν έχω εικόνα. Η Νάξος είναι πολύ όμορφη, με ωραίες παραλίες, επιλογές για διασκέδαση και πολύ καλό φαγητό!! Θα πρότεινα αν είστε χωρίς αμάξι να μείνετε στη χώρα αν και γενικά είναι μεγάλο νησί οπότε όπως αναφέρθηκε θεωρώ ότι χρειάζεται το αμάξι.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.644
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom