Κέρκυρα Πάσχα στην Κέρκυρα

marikaki

Member
Μηνύματα
131
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
νησια ειρηνικου
εγω εμεινα περυσι στο chandris για πασχα,ηταν παρα πολυ ωραιο,πεντακαθαρο,πολυ καλη εξυπηρετηση και πολυ καλη κουζινα.
ανακαισμενα δωματια,ευγενικοι ανθρωποι.
το πρωτο βραδυ τις αφιξεις ενα μπουκαλι κρασι στο δωματιο,την επομενη στο μπανιο εκτος απο τα σαμπουανακια του ξενοδοχειου μας ειχαν βαλει και korres σε αρκετα μεγαλο μεγεθος,την μεθεπομενη μας εφεραν απο ενα τσουρεκι και κοκκινα αυγα+λαμπαδες.
ξερω οτι δεν ειναι τιποτα το ιδιαιτερο αλλα ολα αυτα μετρανε στο πως βλεπουν τον πελατη.
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.498
tripdreamer1975 πές μου και εσύ τη γνώμη σου ,που είσαι Κερκυραίος
Μπορώ αν θέλω να κλείσω στο CHANDRIS CORFU που είναι λίγο πιο ακριβό. Ο XRISTOS71 όπως βλέπεις προτείνει ανεπιφύλακτα το mareblue. Εσύ τι λές ,Ποιό να προτιμήσω?:rolleyes:
πόση είναι η οικονομική διαφορά ?
 
Μηνύματα
772
Likes
611
Επόμενο Ταξίδι
Κάπου μακριά
Ταξίδι-Όνειρο
Λος Ρόκες
Γνώμη μου είναι ότι το Χανδρής είναι φρου-φρου και αρώματα ενώ το Aeolos value for money. Σίγουρα είναι καλύτερα τα δωμάτια στον Χανδρή, αλλά από κουζίνα ούτε σύγκριση. Αλλά και πάλι, αν η διαφορά τιμής δεν είναι μεγάλη... μπορείς να το σκεφτείς.
 

marikaki

Member
Μηνύματα
131
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
νησια ειρηνικου
Γνώμη μου είναι ότι το Χανδρής είναι φρου-φρου και αρώματα ενώ το Aeolos value for money. Σίγουρα είναι καλύτερα τα δωμάτια στον Χανδρή, αλλά από κουζίνα ούτε σύγκριση. Αλλά και πάλι, αν η διαφορά τιμής δεν είναι μεγάλη... μπορείς να το σκεφτείς.
η κουζινα ηταν παρα πολυ καλη.πολυ μεγαλη ποικιλια και ακομη και για κοσμο που δεν τρωει κατσικακι κλπ.υπηρχε πολυ μεγαλη ποικιλια αλλων φαγητων.
 

stefni

Member
Μηνύματα
15
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ΤΟΣΚΑΝΗ ΙΤΑΛΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΑΠΩΝΙΑ
Χίλια ευχαριστώ.

άφοβα στο mareblue το chandris ξέχνα το ...περασμενα μεγαλεια μόνο το όνομα πουλάει πλέον

Δυστυχώς δεν μπορώ να σου στείλω προσωπικό μήνυμα ακόμη αλλά διάβασα όλα σου τα μηνύματα και σίγουρα θα ακολουθήσω τις οδηγίες σου. Χίλια ευχαριστώ για τον κόπο που έκανες. Την σελίδα του ξενοδοχείου την έχω δεί. :p:p
 

stefni

Member
Μηνύματα
15
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ΤΟΣΚΑΝΗ ΙΤΑΛΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΑΠΩΝΙΑ
Τώρα μπερδεύτηκα.

εγω εμεινα περυσι στο chandris για πασχα,ηταν παρα πολυ ωραιο,πεντακαθαρο,πολυ καλη εξυπηρετηση και πολυ καλη κουζινα.
ανακαισμενα δωματια,ευγενικοι ανθρωποι.
το πρωτο βραδυ τις αφιξεις ενα μπουκαλι κρασι στο δωματιο,την επομενη στο μπανιο εκτος απο τα σαμπουανακια του ξενοδοχειου μας ειχαν βαλει και korres σε αρκετα μεγαλο μεγεθος,την μεθεπομενη μας εφεραν απο ενα τσουρεκι και κοκκινα αυγα+λαμπαδες.
ξερω οτι δεν ειναι τιποτα το ιδιαιτερο αλλα ολα αυτα μετρανε στο πως βλεπουν τον πελατη.
Τώρα μπερδεύτηκα. :roll::roll::roll::roll::roll::roll:
 

sapienza

Member
Μηνύματα
1.245
Likes
426
Επόμενο Ταξίδι
Roma
Ταξίδι-Όνειρο
Costiera Amalfitana

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.498
Στο AEOLOS 525 σε bangalow και στο Chandris 560 με θέα βουνό και 614 με θέα θάλασσα.:rolleyes:

στο AELOS όλα τα δωμάτια έχουν θέα θάλασσα και ειδικά τα bangalow

Γνώμη μου είναι ότι το Χανδρής είναι φρου-φρου και αρώματα ενώ το Aeolos value for money. Σίγουρα είναι καλύτερα τα δωμάτια στον Χανδρή, αλλά από κουζίνα ούτε σύγκριση. Αλλά και πάλι, αν η διαφορά τιμής δεν είναι μεγάλη... μπορείς να το σκεφτείς.
συμφωνώ 100% προσωπικά θέλω ποιότητα φαγητού παρά lux δωμάτιο

tripdreamer 1975 πότε πάς Πράγα ?
 
Μηνύματα
772
Likes
611
Επόμενο Ταξίδι
Κάπου μακριά
Ταξίδι-Όνειρο
Λος Ρόκες
Συμφωνώ απόλυτα. Άλλωστε, στο ξενοδοχείο θα είσαι μόνο για ένα ύπνο. Πάσχα στην Κέρκυρα σημαίνει Λιστόν, Σπιανάδα, και καντούνια. Σε όλα τα ξενοδοχεία εκ των πραγμάτων θα γίνεται χαμός άρα δεν αξίζει τον κόπο να μείνεις μέσα για πολύ.
 

marikaki

Member
Μηνύματα
131
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
νησια ειρηνικου
κοιτα εγω σου εγραψα την εμπειρια μου απο το ξενοδοχειο που εμεινα,τωρα παραπανω....γουστα ειναι αυτα.
επισης αν τα μπανγκαλου εχουν γρασιδη γυρω γυρω,να θυμασαι οτι πας για πασχα και ακομη εχει υγρασια και δροσια αρκετη το βραδυ.αυτο που λεω ισχυει και για τα 2 ξενοδοχεια που εχουν μπαναγκαλου.
η τιμη του χανδρης ειναι για 2 ατομα το δωματιο?με δικο σας αυτοκινητο?
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.498
Και τα δύο είναι μια χαρά,μην το σκέφτεσαι πολύ...Σκέψου απλά οτι πας για το Πάσχα στην Κέρκυρα και θα περάσεις υπέροχα!

σε όποιο ξενοδοχείο και να πάς θα περάσετε καλά αλλά να ξέρεις ότι
η Κερκυραική κουζίνα είναι αξεπέραστη ..πρέπει να τήν δοκιμάσεις
κλέιστε φθηνο ξενοδοχείο και φάτε και έξω τα τοπικά πιάτα είναι απλά καταπληκτικά :)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.192
Μηνύματα
883.475
Μέλη
38.898
Νεότερο μέλος
χρυσανθη

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom