Γερμανία Πάω Βερολίνο.Τι μου προτείνετε?

stellaer

Member
Μηνύματα
46
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Λονδινο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νεα Ζηλανδια
οπως και να χει η πολυ ειναι πολυ καλη για να σε εμποδισει το κρυο..αλλα να θυμασαι κατι: φορουσα καλσον, παντελονι, σουπερ χοντρες καλτσες, μποτες, 2 μπλουζακια, ζακετα, μπουφαν που καλυπτει και το γονατο, γαντια και σκουφο. πιστεψε με οταν φυσαγε παγωνα!
οποτε εξοπλιστειτε με ρουχα!
κατα τα αλλα ειναι τελεια.
 

tinkerbell

Member
Μηνύματα
19
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Νέα Υόρκη (ελπίζω...)
Ονειρεμένο Ταξίδι
Οτιδήποτε παραμυθένιο
Τα πιο σημαντικά στα έχουν πει. Μετά την επίσκεψή σου στο Μουσείο της Περγάμου (εννοείται πως θα πας) σου συστήνω να πας για φαγητό ακριβώς απέναντι στο Pergamonkeller. Πολύ ζεστό, όμορφο εστιατόριο, καλές τιμές.
Πολύ καλή είναι και η Γκαλερί Gemalde στο Kulturforum
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.498
εγώ βερολίνο δέν έχω πάει αλλά μιά συμβουλή για το κρύο θά τήν δώσω

ισοθερμικά εσώρουχα - κάλτσες-φανέλα μακρυμάνική-κολάν γάντια
δοκιμασμένη λύση σε -17 στα 3-5 πηγάδια τόν χειμώνα που μάς περασε καί στήν αυστρια τον περασμένο γενάρη.
φτηνή λύση καί δέν χρειάζεται να είστε σάν τα κρεμυδάκια ντυμένοι !!!!!!!
 

pinelopi

Member
Μηνύματα
265
Likes
43
Επόμενο Ταξίδι
Βρεττάνη , Λίγηρας
Ονειρεμένο Ταξίδι
Παντού..αρκεί να φεύγω
Η αλήθεια είναι ότι από πέρυσι που θα ταξιδεύαμε στο βερολίνο είχαμε αγοράσει ισοθερμικά εσώρουχα. Ακυρώθηκε το ταξίδι , μας έμειναν τα ισοθερμικά. Φέτος όμως θα πάρουμε και την κόρη μας μαζί (13 ετών) και γι αυτό λιγάκι το σκέφθομαι το κρύο.
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.498
pinelopi 13 ετών είναι το παιδί ?
ισοθερμικά καί για εκείνη , η μεγάλη μου κόρη 8 ετών ΄΄ηταν μαζί μας και
κανένα πρόβλημα δέν αντιμετωπίσαμε.
μήν αγχώνεσαι όλα θα πάνε καλά.
 

gmavro75

Member
Μηνύματα
436
Likes
563
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ταξίδι στο χρόνο
Για το κρύο επίσης πάρε κάτι να καλύπτεις τα αφτιά σου (π.χ. κανα σκούφο). Όταν με είχε πιάσει κρύο στο Βερολίνο, δε κρύωνα απλά, πόναγα... Το περισσότερο κρύο το έχω φάει μέρες με καθαρό ουρανό. Όταν έπιανε συννεφιά ο καιρός γινόταν πιό γλυκός. Πάντως δε σου τη χαλάει την εκδρομή ούτε το κρύο ούτε αν πιάσει και καμιά βροχή.
 
Μηνύματα
626
Likes
143
Επόμενο Ταξίδι
Μπαλί
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Υόρκη & Ισλανδία!!!
Να ρωτήσω κάτι για το Βερολίνο;

Η easyjet φτάνει (από Θεσσαλονίκη) στο Schoenefeld ενώ από εκεί με Ολυμπιακή για πίσω, φεύγει από το Τέγκελ.

Άρα έχει δύο αεροδρόμιο το Βερολίνο, right? Επικοινωνούν με το κέντρο ας πούμε του Βερολίνου με κάποιο τρόπο;

Αυτό βασικά προς το παρόν. Απλά το έχω απορία (υπάρχουν σκέψεις να ταξιδέψω εκεί τον Δεκέμβρη.)
 
Μηνύματα
626
Likes
143
Επόμενο Ταξίδι
Μπαλί
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Υόρκη & Ισλανδία!!!
Βασικά θα ήθελα να μάθω άν έχει συγκινωνία από τα αεροδρόμια προς π.χ. το κέντρο και αν ναι, ποιά είναι (τρένα ή λεωφορεία) και πόσο κοστίζουν.
 

marydim

Member
Μηνύματα
1.631
Likes
408
Επόμενο Ταξίδι
Μεσόγειος
Ονειρεμένο Ταξίδι
Δρόμος Αγ. Ιακώβου-Ισπανί
Για το αεροδρόμιο schonefeld διάβασε στην πρώτη σελίδα του τόπικ.
Για το tegel δεν ξέρω πολλά αλλά γνωρίζω ότι είναι πιο κοντά στο κέντρο του Βερολίνου και φυσικά υπάρχει συγκοινωνία.
 
Μηνύματα
74
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
????????
Ονειρεμένο Ταξίδι
γυρος λατινικης αμερικης
Θελω να ψαξω για διαμονη στο βερολινο και δεν ξερω τιποτα. Λετε πιο πανω οτι ειναι καλυτερα στο ανατολικο. Μπορειτε να μου δωσετε ονοματα περιοχων μηπως και βγαλω ακρη?
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Wuthering Heights
θα ψαξεις κοντα στην alexanderplatz, στην potzdamer platz, η γενικοτερα στην περιοχη του mitte. εχω μεινει εδω http://www.lindemannhotels.de/fjordhotel/ ειναι αναμεσα σε ανατολικο και δυτικο με σταση λεοφορειου εξω απο το ξενοδοχειο.σχετικα μπορεις να δεις και στο tripadvisor.επισης εχω μεινει και εδω λιγο πιο πανω οπου αν μεινεις πανω απο 3 μερες σε αναβαθμιζουν σε μεγαλυτερο δωματιο. Relexa Hotel Stuttgarter Hof
http://www.booking.com/hotel/de/relaxa-stuttgarter-hof.en.html
http://www.tripadvisor.com/Hotel_Re...iews-Relexa_Hotel_Stuttgarter_Hof-Berlin.html
για οτι αλλο εδω ειμαστε αφου θα πας στην αγααπημενη μας πολη:clap:
 
Last edited by a moderator:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.115
Μηνύματα
880.692
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom