Γερμανία Πάω Βερολίνο.Τι μου προτείνετε?

ser_kav

Member
Μηνύματα
51
Likes
138
Για νυχτερινή διασκέδαση :
1) Rivabar , S-Bahnbogen 142 , πολύ ωραίο cocktail bar, κοντά στη Hackescher Markt στις αψίδες κάτω από τη γραμμή του τρένου, με ένα εκπληκτικό indoor τεράστιο οβάλ μπαρ αλλά και πολύ ωραίο εξωτερικό χώρο με θέα τον πύργο της τηλεόρασης.
2) Solar , Stresemannstrasse 76, εκπληκτικό skybar με πανοραμική θέα όλου του Βερολίνου , όπου ανεβαίνεις με γυάλινο εξωτερικό ανελκυστήρα.
3) B-Flat, Dircksenstraße 40, jazz bar, με jam sessions τις Τετάρτες (ανοίγει μετά από ανακαίνιση στις 15/7)
4) Zosch , Tucholskystrasse 30 (κοντά στην Oranienburger strasse) , υπόγειο jazz bar από τα παλαιότερα μπαρ του Βερολίνου (κυρίως για χειμώνα)
 

greg_thess

Member
Μηνύματα
993
Likes
547
1) Boxhagener str. κατεβαίνεις τη simon-dach str.
2)Από Rosenthaler platz ανεβαίνεις την Kastanienallee. Προς το τέλος της υπάρχει και το Prater beer garten.
3) Oranienstrasse και τριγύρω δρόμοι στο Kreuzberg(αυτό με επιφύλαξη γιατί δεν είναι για όλους,μπορεί να σου φανεί κάπως περίεργα).
 

STKF

Member
Μηνύματα
1.140
Likes
5.325
3) Oranienstrasse και τριγύρω δρόμοι στο Kreuzberg(αυτό με επιφύλαξη γιατί δεν είναι για όλους,μπορεί να σου φανεί κάπως περίεργα).
Καλά κάνεις και το επισημαίνεις. Συμφωνώ ότι το Kreuzberg είναι ιδιαίτερη περιοχή και δεν είναι για όλους.
 

EIRHNH2

Member
Μηνύματα
1.276
Likes
1.343
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
ο κόσμος ΟΛΟΣ!!!!
Δηλαδή? Παντως ορανιενμπουργκ ηταν πολυ ήσυχα... Ερημιά.... Κ γυρίσαμε όλα τα στενά... Ιστ Σαηντ?
 

8avos

Member
Μηνύματα
650
Likes
6.355
Θα πας οπωσδήποτε στο Kreuzberg :bleh:
Αγαπημένο μέρος,στην στάση Schlesische Tor με το U1 πας εκεί
κατεβαίνοντας απ τον σταθμό (και βγαίνοντας απ τη δεξιά πλευρά
του κινούμενη επάνω στην Σλέσισε Στράσε) κατευθύνεσαι μέχρι το
πρώτο κανάλι που θα βρείς,περί το 1 χλμ, εκεί θα δεις μπαράκια
απάνω στο κανάλι,δεξιά είναι τα ντάμπα ντούμπα και αριστερά είναι
τα πιο χαλαρά.
 

thanosth

Member
Μηνύματα
3.356
Likes
6.701
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ονειρεμένο Ταξίδι
Happy Slam, AO
αντε διαβασε τωρα 125 σελιδες...:D
 

thanosth

Member
Μηνύματα
3.356
Likes
6.701
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ονειρεμένο Ταξίδι
Happy Slam, AO
Για το Karstadt τι γνώμη έχετε; Μια χαρά προσφορές είχα βρει..Ρακέτα που είχα βρει στην Ελλάδα 300 ευρώ την πήρα 100 από Βερολίνο...και άλλα τενιστικά μια χαρά οικονομικά τα είχα βρει θυμάμαι..
καποτε τα karstadt ηταν κορυφαια. τα τελευταια χρόνια εχουν χάσει την παλιά τους αιγλη για πολλους και διαφορους λόγους, οπως πχ οικονομικους!

Υ.Γ.: ποια ρακέτα βρήκες σε τιμή ευκαιρίας; πριν 2 χρονια ειχα βρει στο karstadt Νυρεμβέργης τενιστικό σακιδιο πλατης με ογκο xl που στην Ελλάδα δεν κυκλοφόρησε ποτέ!
 

thanasisfire

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
καλησπερα θα ταξιδεψω με την γυναικα μου για βερολινο 16-19 σεπτεμβριου πρωτη φορα στο βερολινο λιγες μερες αποδραση χαλαρωσης.... ακομα δωματιο δεν εκλεισα αν εχετε να μου προτεινετε κατι ευχαριστως οπως επισης μεταφορα απο αεροδρομιο (σενεφερντ) και πισω και τι αξιζει να δω μιας και οι μερες ειναι λιγες
ευχαριστω!!!!!!!!!!!!
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ονειρεμένο Ταξίδι
RTW
Σόνεφελντ λέγετε το αεροδρομιο.
Όλες τις πληροφορίες θα τις βρεις εδώ (και με την βοήθεια του google)
 

STKF

Member
Μηνύματα
1.140
Likes
5.325
καλησπερα θα ταξιδεψω με την γυναικα μου για βερολινο 16-19 σεπτεμβριου πρωτη φορα στο βερολινο λιγες μερες αποδραση χαλαρωσης.... ακομα δωματιο δεν εκλεισα αν εχετε να μου προτεινετε κατι ευχαριστως οπως επισης μεταφορα απο αεροδρομιο (σενεφερντ) και πισω και τι αξιζει να δω μιας και οι μερες ειναι λιγες
ευχαριστω!!!!!!!!!!!!
Πήγα Βερολίνο τον Ιούνιο και με βοήθησαν πολύ οι ιστορίες των μελών του φόρουμ στην προετοιμασία που έκανα. Δώσε έμφαση σε αυτές που αφορούν αποκλειστικά στην πόλη. Πρώτα από όλα όμως ρίξε μία ματιά στις δύο προηγούμενες σελίδες του παρόντος νήματος. Γίνεται χρήσιμη κουβέντα και σε κάποια πόστ το μέλος ΕΙΡΗΝΗ2 αραδιάζει όλα σχεδόν τα βασικά αξιοθέατα.
Επειδή έχεις λίγες ημέρες εκείνο που θα παίξει μεγάλο ρόλο είναι η σωστή προετοιμασία. Έχε υπόψιν σου ότι το Βερολίνο είναι εκτεταμμένη πόλη και οι αποστάσεις μεγάλες.
 

vagiannie

Member
Μηνύματα
17
Likes
32
Επόμενο Ταξίδι
ΆΜΣΤΕΡΝΤΑΜ
καλησπερα θα ταξιδεψω με την γυναικα μου για βερολινο 16-19 σεπτεμβριου πρωτη φορα στο βερολινο λιγες μερες αποδραση χαλαρωσης.... ακομα δωματιο δεν εκλεισα αν εχετε να μου προτεινετε κατι ευχαριστως οπως επισης μεταφορα απο αεροδρομιο (σενεφερντ) και πισω και τι αξιζει να δω μιας και οι μερες ειναι λιγες
ευχαριστω!!!!!!!!!!!!
Καλημέρα, εγώ είχα πάει τον Απρίλιο και έμενα εδώ
http://www.booking.com/hotel/de/hen...3acd1455ce0f814732b26d5dX1;type=total;ucfs=1&

Μου άρεσε πάρα πολύ, ήταν άνετο καθαρό, κατάκεντρο και οικονομικό.. Ανεπιφύλακτα σου το προτείνω.. Αααα και ζηλεύω τόσο πολύ που θα πας Βερολίνο.. Να περάσεις υπέροχα.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.688
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom