Γερμανία Πάω Βερολίνο.Τι μου προτείνετε?

chrispe

Member
Μηνύματα
32
Likes
32
Ταξίδι-Όνειρο
ΗΠΑ
Ο ζωολογικός κήπος δεν συνδυάζεται με κάτι άλλο πέρα από την εξερεύνηση της αγοράς που ειναι δίπλα, ειναι μεγάλος με ό,τι αυτό συνεπάγεται σε χρόνο και κούραση. Θα πας εκεί το πρωί και θα κανονίσεις κάτι άλλο για το απόγευμα
 

MAGGI10

Member
Μηνύματα
43
Likes
8
Επόμενο Ταξίδι
????
Ταξίδι-Όνειρο
Μαλδίβες....
οποτε μια μερα ζωολογικο κηπο ,,και μια μερα στο παλατι λες εε?? κριμα:( ,,και ελεγα μια που ειναιαπο την ιδια πλευρα να διαθεσω μια μερα και στα δυο
 

Marios_Gr

Member
Μηνύματα
520
Likes
2.573
Ο ζωολογικός κήπος δεν συνδυάζεται με κάτι άλλο πέρα από την εξερεύνηση της αγοράς που ειναι δίπλα, ειναι μεγάλος με ό,τι αυτό συνεπάγεται σε χρόνο και κούραση. Θα πας εκεί το πρωί και θα κανονίσεις κάτι άλλο για το απόγευμα
Μπορεί να δει και το Kaiser Wilhelm Memorial Church
 

zergonis

Member
Μηνύματα
18
Likes
11
οποτε μια μερα ζωολογικο κηπο ,,και μια μερα στο παλατι λες εε?? κριμα:( ,,και ελεγα μια που ειναιαπο την ιδια πλευρα να διαθεσω μια μερα και στα δυο
Δεν συμφωνω για το μια μερα μονο Ζωολογικο κηπο.
Πας Charlottenburg βολτα, μετά Ζωολογικό κήπο και μετά βόλτα στην Kufurstendam που εκεί θα βρεις και την Kaiser Wilhelm Memorial Church.
Δεν θα μπεις στο παλάτι, θα πας απλά πρωι να το δεις πριν το Zoo
 

chrispe

Member
Μηνύματα
32
Likes
32
Ταξίδι-Όνειρο
ΗΠΑ

Marios_Gr

Member
Μηνύματα
520
Likes
2.573
Έχω μπουρδουκλωθεί. Το εισιτήριο των 18 ευρώ για όλα τα μουσεία του Νησιού των Μουσείων που θα βγάλω από το διαδίκτυο, διασφαλίζει από μόνο του ότι θα μπαίνω σε αυτά χωρίς να περιμένω στην ουρά των ταμείων ή χρειάζεται και κάποια επιπλέον διαδικασία για να το διασφαλίσω αυτό;
 

Elena2508

Member
Μηνύματα
1.114
Likes
3.747
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
N. Υόρκη
Pergamon museum_FAST PASS.JPG
Έχω μπουρδουκλωθεί. Το εισιτήριο των 18 ευρώ για όλα τα μουσεία του Νησιού των Μουσείων που θα βγάλω από το διαδίκτυο, διασφαλίζει από μόνο του ότι θα μπαίνω σε αυτά χωρίς να περιμένω στην ουρά των ταμείων ή χρειάζεται και κάποια επιπλέον διαδικασία για να το διασφαλίσω αυτό;
Καλημέρα! Το εισιτήριο των 18 € σου διασφαλίζει μόνο την είσοδο σου στα μουσεία του νησιού για μία μέρα και όχι την γρήγορη είσοδο σου (fast pass). Εάν θέλεις να μπεις γρήγορα στο μουσείο της Περγάμου θα πρέπει να μπεις στο site και να πάρεις το free pass όπως έχω περιγράψει σε προηγούμενο μήνυμα μου.
Προσοχή! Πρώτα βρίσκεις ποια μέρα υπάρχει διαθέσιμη πρόσβαση στο μουσείο της Περγάμου και μετά εκδίδεις για εκείνη την ημέρα το εισιτήριο των 18 €.
Υ.Γ. Δες λιγο το τόπικ για τα μουσεία του Βερολίνου .
 
Last edited:

Marios_Gr

Member
Μηνύματα
520
Likes
2.573
Μάλιστα. Α) Από ότι βλέπω με αυτόν τον τρόπο η γρήγορη είσοδος διασφαλίζεται μόνο για το Μουσείο της Περγάμου και όχι για τα άλλα. Γιατί εκεί είναι συνήθως οι μεγάλες ουρές; Β) Η διαδικασία που έχεις αναρτήσει σου δείχνει σε κάποιο βήμα και τις διαθέσιμες μέρες και ώρες για γρήγορη πρόσβαση; Γ) Αφού κάνω αυτό επαναλαμβάνω τη διαδικασία για να κλείσω το κανονικό εισιτήριο με τα 18 ευρώ;
 

Elena2508

Member
Μηνύματα
1.114
Likes
3.747
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
N. Υόρκη
Μάλιστα. Α) Από ότι βλέπω με αυτόν τον τρόπο η γρήγορη είσοδος διασφαλίζεται μόνο για το Μουσείο της Περγάμου και όχι για τα άλλα. Γιατί εκεί είναι συνήθως οι μεγάλες ουρές; Β) Η διαδικασία που έχεις αναρτήσει σου δείχνει σε κάποιο βήμα και τις διαθέσιμες μέρες και ώρες για γρήγορη πρόσβαση; Γ) Αφού κάνω αυτό επαναλαμβάνω τη διαδικασία για να κλείσω το κανονικό εισιτήριο με τα 18 ευρώ;
Α. Ουρά μεγάλη έχει μόνο στο μουσείο της Περγάμου και όχι στα άλλα. Αυτή τη διαδικασία του free ticket μπορείς να την επιλέξεις και για το Νέο Μουσείο (με τα αιγυπτιακά εκθέματα). Για τα άλλα δεν εξυπηρετεί κάτι γιατί δεν έχουν μεγάλη ζήτηση.
Β. Ναι.
Γ. Πηγαίνεις πρώτα διαλέγεις ημερομηνία και σου δείχνει τις διαθέσιμες ώρες γρήγορης εισόδου. Επιλέγεις το free ticket και το προσθέτεις στο καλάθι σου. Μετά προσθέτεις στο καλάθι και την αγορά του εισητηριου των 18 € για την ίδια μέρα.
 

Marios_Gr

Member
Μηνύματα
520
Likes
2.573
Μόλις έκανα τη διαδικασία ηλεκτρονικής αγοράς του εισιτηρίου για το Νησί των Μουσείων. Επειδή όλη η διαδικασία είναι στα Γερμανικά, καλό είναι να υπάρχει δίπλα ανοιχτό το Google Translate, γιατί πολλά δεν υπάρχει περίπτωση να τα καταλάβεις αλλιώς.
 

gritsino

Member
Μηνύματα
22
Likes
0
View attachment 241638

Καλημέρα! Το εισιτήριο των 18 € σου διασφαλίζει μόνο την είσοδο σου στα μουσεία του νησιού για μία μέρα και όχι την γρήγορη είσοδο σου (fast pass). Εάν θέλεις να μπεις γρήγορα στο μουσείο της Περγάμου θα πρέπει να μπεις στο site και να πάρεις το free pass όπως έχω περιγράψει σε προηγούμενο μήνυμα μου.
Προσοχή! Πρώτα βρίσκεις ποια μέρα υπάρχει διαθέσιμη πρόσβαση στο μουσείο της Περγάμου και μετά εκδίδεις για εκείνη την ημέρα το εισιτήριο των 18 €.
Υ.Γ. Δες λιγο το τόπικ για τα μουσεία του Βερολίνου .
καλησπερα. δεν μπορω να βρω στο site που ειναι το fast pass. Μονο να κλεισω τα εισητηρια καταφερνω. μπορειτε να βοηθησετε΄;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.836
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom