Γερμανία Πάω Βερολίνο.Τι μου προτείνετε?

lachris11

Member
Μηνύματα
29
Likes
19
Επόμενο Ταξίδι
ρώμη
Ταξίδι-Όνειρο
ιαπωνία
Γειά σας ήθελα να ρωτήσω για μένα που ενδιαφέρομαι μόνο για το μουσείο Περγάμου μπορώ να βγάλω εισητηριο μόνο γι αυτό? μπαίνω στη σελίδα του μουσείου στο www.smb.museum και γράφει pergamon-kombi αυτό πρέπει να κλείσω? Το οποίο είναι στα 19€ ενώ αν κλείσω για όλα τα μουσεία βλέπω ότι είναι στα 18€. Όταν παω δε να αγοράσω το εισητηριο με πετάει σε γερμανικό σαιτ. Αν πάω από κει στις 16:00 το απόγευμα έχει πολύ κόσμο στην ουρά μήπως το βγάλω κατευθειαν?
 

lachris11

Member
Μηνύματα
29
Likes
19
Επόμενο Ταξίδι
ρώμη
Ταξίδι-Όνειρο
ιαπωνία
Ενημέρωση για το μουσείο της Περγάμου πλέον το γενικό εισιτήριο δεν είναι 12 ευρώ. Έχει ένα εισιτήριο στα 19 ευρώ για το μουσείο μαζί με ένα άλλο μουσείο που λέγεται das panorama και έχει πανοραμική άποψη της Περγάμου σε ζωγραφιά. Προσωπικά δεν μου άρεσε δεν ήταν κάτι ιδιαίτερο. Και το άλλο εισιτήριο είναι στα 18 ευρώ και είναι για όλα τα μουσεία. Μπορείτε να το βγάλετε από κάποιο άλλο μουσείο για να γλυτώσετε την ουρά στο μουσείο της Περγάμου.
 

Vasmantz

Member
Μηνύματα
10
Likes
1
Καλησπέρα σας!! Ετοιμάζομαι να πάω Βερολίνο 24-28 Δεκεμβρίου και θα ήθελα βοήθεια! Επειδή ξέρω ότι είναι πολλά αυτά που μπορείς να κάνεις και λίγες οι μέρες που θα μείνω που μου προτείνετε να πάω? Επίσης, τι ισχύει στο Βερολίνο παραμονή και ανήμερα Χριστουγέννων στα ωράρια?
 

JoanneKapa

Member
Μηνύματα
185
Likes
1.399
Επόμενο Ταξίδι
Περού - Βολιβία - Χιλή
Ταξίδι-Όνειρο
Γαλλική Πολυνησία
Θα έχω 3 μέρες στο Βερολίνο και πάω πρώτη φορά! Από μουσεία ποια θα μου προτείνατε (5 κατά προτίμηση)? γιατί έχω λίγο πελαγώσει με το πόσα πολλά είναι..
 

kots theo

Member
Μηνύματα
13
Likes
30
Επόμενο Ταξίδι
ΠΟΛΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΚΑΘΕ ΕΠΟΜΕΝΟ

Marios_Gr

Member
Μηνύματα
520
Likes
2.573
Θα έχω 3 μέρες στο Βερολίνο και πάω πρώτη φορά! Από μουσεία ποια θα μου προτείνατε (5 κατά προτίμηση)? γιατί έχω λίγο πελαγώσει με το πόσα πολλά είναι..
Το Μουσείο της Περγάμου και αυτό της Παλιάς Πινακοθήκης (με πολλούς πίνακες μεγάλων ζωγράφων) στο Νησί των Μουσείων είναι εξαιρετικά
 

dimaq

Member
Μηνύματα
630
Likes
1.908
Επόμενο Ταξίδι
ΜΑΔΡΙΤΗ
Παντως το μουσειο της Περγαμου,υπερτιμημενο κατ εμε.Η αληθεια ειναι οτι στο Βερολινο εχουν κανει μουσειο για οτι μπορεις να φανταστεις....
 

JoanneKapa

Member
Μηνύματα
185
Likes
1.399
Επόμενο Ταξίδι
Περού - Βολιβία - Χιλή
Ταξίδι-Όνειρο
Γαλλική Πολυνησία
ισχύει,αυτό κατάλαβα και εγώ. έχω ξεχωρίσει κάποια η αλήθεια είναι, αλλά επειδή φυσικά δεν θα τα προλάβω όλα και θα ήθελα μαξ 5 να δω.. (όπως βγει στην τελική). έχω ξεχωρίσει τα : περγάμου, neues museum, bauhaus, new national gallery, berlinische gallery, c/o ,topography of terror, jewish museum..αντε βγάλε άκρη!!
 

dimaq

Member
Μηνύματα
630
Likes
1.908
Επόμενο Ταξίδι
ΜΑΔΡΙΤΗ
Σ αυτο δεν εχω παει κ θα ηθελα να παω -topography of terror,

Ειμαι επιφυλακτικος στα ιουδαικα μουσεια συναγωγες,αν κρινω απο της Βουδαπεστης που πηγα...
 
Last edited by a moderator:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.216
Μηνύματα
883.924
Μέλη
38.907
Νεότερο μέλος
Chrysostomos

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom