Πήλιο πληροφορίες

Μηνύματα
65
Likes
63
Από Χάνια πιο άνετη διαδρομή, πιο φαρδύς δρόμος, απο Μηλιές αν θες να δεις τις Μηλιές και την εκκλησία των Αγίων Ταξιαρχών με τις μοναδικές τοιχογραφίες, έχει τον ζωδιακό κύκλο, και την απίθανη ακουστική, έχουν παίξει εκεί μουσικά σύνολα της Βιέννης και της Νέας Υόρκης. Καλά να περάσεις
 

vaso1

Member
Μηνύματα
57
Likes
29
Εγω τελικα με 9 μηνων μωράκι κλείσαμε Πορταριά..μπορειτε να μου πείτε πληροφοριες που να παμε για φαγητό βόλτα και καφε?σκεφτόμουν στη αρχη να. Κλείσω να μεινω Βολο για να μη βαρεθούμε αλλα ήθελα φυση και σκέφτηκα οτι βολο πετάγομαι βόλτα
 

Ntt

Member
Μηνύματα
432
Likes
989
Στο κέντρο της Πορταριάς υπάρχει μια ταβέρνα "Κριτσα" , φάτε και θα με θυμηθείτε.

Στο la veranda bar restaurant μπορείτε να πάτε για ωραία θέα, επίσης υπάρχει και ένα μαγαζί με τέλεια θέα στη Μακρυνίτσα (μου διαφεύγει το όνομα του τώρα)
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.043
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νησια μπορα μπορα
Για φαγητό στην Πορταριά, Κρίτσας, Πηλίου Γεύσεις και Γευσοκράτορας.
Το καφε που λεει πιο πάνω ο/η φιλο/η είναι το Αερικό στο δρόμο προς Μακρυνίτσα.
Εκδρομές στις Μηλιές (υπάρχει το παλίο τρενάκι και κατάλληλο για βολτες διπλασ στις ραγες σε υπέρχη φυση)
Και μην ξεχάσεις να φας στις Μηλιές γλυκό στο Αννα να ενα μήλο
Αν σας βγαίνουν οι μέρες και αντέχετε πάτε και Τσαγκαράδα
 

vaso1

Member
Μηνύματα
57
Likes
29
Ευχαριστω πολυ μηπως εχετε να μου προτείνετε και κανα μεζεδοπωλείο με ζωντανή μουσικη για να παμε Σάββατο βραδυ?
 
Last edited by a moderator:

alice~

Member
Μηνύματα
714
Likes
1.167
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iceland
Εγω τελικα με 9 μηνων μωράκι κλείσαμε Πορταριά..μπορειτε να μου πείτε πληροφοριες που να παμε για φαγητό βόλτα και καφε?σκεφτόμουν στη αρχη να. Κλείσω να μεινω Βολο για να μη βαρεθούμε αλλα ήθελα φυση και σκέφτηκα οτι βολο πετάγομαι βόλτα
Να πατε σίγουρα Αερικό για καφε και γλυκο! Και Βόλο θα μπορούσατε να μείνετε αλλά νομίζω ότι στην Πορταρια θα σας αρέσει πιο πολύ αν θέλετε να ξεφύγετε λίγο και να επισκεφθείτε και αλλά χωριά του Πηλίου.
 

vaso1

Member
Μηνύματα
57
Likes
29
το σκέφτηκα για Βόλο αλλα όντως ηθελα καπου να ξεφυγω στη φύση..στο Βόλο ξερεις κάνα καλο μεζεδοπωλείο για να παμε Σάββατο βράδυ?
 
Last edited by a moderator:

alice~

Member
Μηνύματα
714
Likes
1.167
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iceland
Μπορείτε να πατε προς τα Παλιά (βρίσκονται κοντά στον σταθμό του ΚΤΕΛ), είναι μια περιοχή με πολλά ταβερνάκια και τσιπουράδικα, σίγουρα κάποιο από αυτό θα σας αρέσει. Απλά να πατε σχετικά νωρίς γιατί γεμίζουν όλα. Για τσίπουρο δίπλα στην θάλασσα θα πρότεινα επίσης και μια άλλη παραθαλάσσια περιοχή κοντά στον Βόλο, την Αγριά.
 

Pilgrim

Member
Μηνύματα
84
Likes
125
Όλα ιδανικά τα παρουσιάζετε, πείτε και για το οδικό δίκτυο του Πηλιου που είναι χάλια (από τη δεκαετία του '50 ) με στενά ανηφορικά δρομάκια, χωματόδρομους που κατεβαίνουν παραλία, parking που το καλοκαίρι είναι όνειρο θερινής νυκτός....:mad:
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.115
Μηνύματα
880.703
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom