Ιταλία Παλέρμο, Σικελία

Samion

Member
Μηνύματα
10.363
Likes
9.288
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Χαιρετώ την παρέα. Λοιπόν πάω Παλέρμο 23 με 28 Απριλίου, βράδυ με βράδυ. Το θεωρούσα μακριά αλλά ο συνταξιδιώτης μου θέλει να πάμε και Αίτνα. Οι απορίες μου οι εξής:

1) Ποιό είναι το καλύτερο μέρος για διανυκτέρευση (όμορφο, κατα προτίμηση ήσυχο και όχι πολύ ακριβό, όχι απαραίτητα παραθαλάσσιο, αγαπάμε και βουνό) για να πάμε ημερήσια στην Αίτνα; Να υποθέσω Ταορμίνα;
2) Αξίζει να κάψουμε Τσεφαλού για να δούμε την Αίτνα;
3) Σκεφτόμουν 3 διανυκτερεύσεις/2 μερες Παλέρμο, και 2 διανυκτερεύσεις Ταορμίνα με μια εκδρομή στην Αίτνα. Καλά είναι;
4.Με παίρνει να βάλω και κάτι ακόμη;
1. Ναι. Μονη σου τα λες, μονη απαντας...εμας τι μας ρωτας? Καλη η ριμα?
2.οχι
3. Μα αφου δεν εχεις αλλη επιλογη οπως εννοησες στον προλογο, τι ρωτας? Παντως οχι δεν ειναι καλα. Δεν συνδυαζεται η Πατρα με τον Ταυγετο, ουτε το Παλερμο με Αιτνα.
4. Πλακα θα κανεις...δε μπορει...
 

Grerena

Member
Μηνύματα
1.303
Likes
17.244
Επόμενο Ταξίδι
Πορτογαλία
Ταξίδι-Όνειρο
Tromso, Las Vegas
Χαιρετώ την παρέα. Λοιπόν πάω Παλέρμο 23 με 28 Απριλίου, βράδυ με βράδυ. Το θεωρούσα μακριά αλλά ο συνταξιδιώτης μου θέλει να πάμε και Αίτνα. Οι απορίες μου οι εξής:

1) Ποιό είναι το καλύτερο μέρος για διανυκτέρευση (όμορφο, κατα προτίμηση ήσυχο και όχι πολύ ακριβό, όχι απαραίτητα παραθαλάσσιο, αγαπάμε και βουνό) για να πάμε ημερήσια στην Αίτνα; Να υποθέσω Ταορμίνα;
2) Αξίζει να κάψουμε Τσεφαλού για να δούμε την Αίτνα;
3) Σκεφτόμουν 3 διανυκτερεύσεις/2 μερες Παλέρμο, και 2 διανυκτερεύσεις Ταορμίνα με μια εκδρομή στην Αίτνα. Καλά είναι; Με παίρνει να βάλω και κάτι ακόμη;

Το Γενάρη του '19 είχα πάει τριήμερο στη Σικελία πρωί με πρωί. Είχα νοικιάσει αυτοκίνητο και πρόλαβα πολλά πράγματα. Μπορεί και να σε βοηθήσει η ιστορία μου: Χειμώνας στη Σικελία!
Αν βγάλεις από τη δική μου ιστορία τη Μεσσήνα, τη Σάβοκα και το Νότο και κυκλοφορήσεις με Ι.Χ. τότε μπορεί και να χωράνε αυτά που θέλεις και εσύ.
Αν όμως φτάσεις δυτικά ... δεν θα πρέπει να χάσεις με τίποτα την Ορτυγία. :heart:
Ότι και να αποφασίσεις ενημέρωσε και ... καλά να περάσεις. :)
 

mikrh tsopana

Member
Μηνύματα
1.715
Likes
7.789
Επόμενο Ταξίδι
Ελλάδα-Παλέρμο-Μπιλμπάο
Ταξίδι-Όνειρο
θα το αποφασίσω αύριο
Σας ευχαριστώ και τους δύο. Την ιστορία δεν την είχα πάρει χαμπάρι, θα την τιμήσω!
Δηλαδή ζητάω πολλά απ'ότι κατάλαβα. Μάλιστα!
Επειδή το κομενάκι (ναι, με κομενάκι πάω) θέλει Αίτνα κι επειδή κι εμένα με ψήνει, μάλλον θα γίνει προτεραιότητα. Επίσης και μας για ενοικίαση ΙΧ μας βλέπω. Όταν το οριστικοποιήσω, θα σας ενημερώσω.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.186
Μηνύματα
883.343
Μέλη
38.894
Νεότερο μέλος
mikesf

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom