Παλαιστίνη Παλαιστίνη, εκεί που οι θεοί στρέφουν αλλού το βλέμμα…

mikrh tsopana

Member
Μηνύματα
1.715
Likes
7.789
Επόμενο Ταξίδι
Ελλάδα-Παλέρμο-Μπιλμπάο
Ταξίδι-Όνειρο
θα το αποφασίσω αύριο
Πάρα πολύ ενδιαφέρουσα ιστορία για έναν λαό που πιστεύω πως είναι μες στις καρδιές πολλών ανθρώπων(και στη δική μου βεβαίως βεβαίως). Το καλό είναι πως πολλοί στέκονται αλληλέγγυοι με τους Παλαιστίνιους, μέχρι στο Εκουαδόρ υπάρχει ομάδα για την αντίσταση στην Παλαιστίνη. Και φυσικά στον καλλιτεχνικό χώρο πολλοί μουσικοί , έλληνες και ξένοι, έχουν γράψει τραγούδια για την Ιντιφάδα πχ Active Member, Ska-P.

Yπάρχει ακόμη ένα ντοκιμαντέρ για την αντίσταση μέσα από τα Παλαιστίνα συγκροτήματα, είναι πολύ καλό.
http://www.imdb.com/title/tt1157718/
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.151
Likes
14.441
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
Πάρα πολύ ενδιαφέρουσα ιστορία για έναν λαό που πιστεύω πως είναι μες στις καρδιές πολλών ανθρώπων(και στη δική μου βεβαίως βεβαίως). Το καλό είναι πως πολλοί στέκονται αλληλέγγυοι με τους Παλαιστίνιους, μέχρι στο Εκουαδόρ υπάρχει ομάδα για την αντίσταση στην Παλαιστίνη. Και φυσικά στον καλλιτεχνικό χώρο πολλοί μουσικοί , έλληνες και ξένοι, έχουν γράψει τραγούδια για την Ιντιφάδα πχ Active Member, Ska-P.
Yπάρχει ακόμη ένα ντοκιμαντέρ για την αντίσταση μέσα από τα Παλαιστίνα συγκροτήματα, είναι πολύ καλό.
http://www.imdb.com/title/tt1157718/
Θα συμπλήρωνα επίσης ότι ήταν οι εποχές που στο φόρουμ, οι ιστορίες ήταν αφορμή για λόγο κι αντίλογο
 
Μηνύματα
1.990
Likes
6.322
Μοναδική περιγραφή, με συναισθήματα να ξεχειλίζουν. Πρώτη φορά τη διάβασα, μπράβο για την εμπειρία και την εξιστόρησή σου, Nedelja :)
 

thanasistt

Member
Μηνύματα
52
Likes
14
Επόμενο Ταξίδι
ισραηλπαλαιστινη ιορδανια
Ταξίδι-Όνειρο
πουερτο ρικο
καταπληκτικη η ιστορια σου!!!!εκλεισα αεροπορικα για τελ αβιδ 2 ιανουαριου 2019.για ραμαλα ιεροσολιμα βιθλεεμ και πετρα.αν εχεις κατι να μου πεις να μου προτεινεις η κατι που θα επρεπε να προσεξω θα ηθελα να μου πεις!!
 

kofidenia

Member
Μηνύματα
146
Likes
607
Επόμενο Ταξίδι
Αλσατία, Μέλανας Δρυμός
Ταξίδι-Όνειρο
Γαλληνική Πολυνησία
Διαβάζοντας την ιστορία σου 11 χρόνια μετά και λίγες μέρες αφού ξεκίνησε ο πόλεμος σε αυτά τα πολύπαθα μέρη μπορώ να πω πως συγκινούμαι που μάλλον δε θα μπορέσω ποτέ να επισκεφθώ αυτόν τον τόπο ούτε να ζήσω λίγη από τη εμπειρία σου. Είναι πολύ λυπηρό και αποκαρδιωτικό το τι συμβαίνει, τι μπορούν να προκαλέσουν οι άνθρωποι σε άλλους ανθρώπους. Σε ευχαριστώ πολύ για την ιστορία σου, πραγματικά με άγγιξε και είναι πιο επίκαιρη από ποτέ.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.725
Μέλη
38.879
Νεότερο μέλος
fanisfanisfanis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom