Παντρευομαστε το καλοκαίρι!

ganlayer3

Member
Μηνύματα
165
Likes
63
Επόμενο Ταξίδι
ΑΓΝΩΣΤΟ
Ταξίδι-Όνειρο
MANADO - INDONESIA
Κοίταξε και εμείς στην αρχή Μαλδίβες ή σευχέλλες λέγαμε,αλλά όσο το έψαχνα μου φάνηκε ποιο ενδιαφέρον η ταυλάνδη!εμεις πήγαμε 7μερες ao nang σαν βάση,και απο εκεί κάναμε διάφορα tour σε νησάκια!εκτος όμως απο παραλίες έχει και πάρα πολλά να κάνεις,βόλτες με ελέφαντες,απίστευτα τοπία με φυσικές πισίνες,λουτρά,και φυσικά απίστευτο μασάζ,δεν υπάρχει!το ξενοδοχείο που μείναμε λεγόταν centara anda dhevi hotel ao nang!πήγαμε και ένα 4μερο bangkok που επίσης εχει πάρα πολλα να δεις και να κανείς!οτι άλλο θες εδώ είμαστε!
Προφανως στο Krabi θα πηγατε. Ειναι πραγματι εκπληκτικη η συγκεκριμενη επαρχια, αλλα για καλοκαιρι δεν πολυενδεικνυται, λογο καιρου. Επισης και οι θαλασσες θα ειναι πιο αγριες και ο βυθος θολος. Ο κολπος της Ταιλανδης ειναι η πιο ασφαλης περιοχη εκεινη την εποχη.
 

olia-spiros

Member
Μηνύματα
15
Likes
1
Αλήθεια δεν ξέρω πως μπορεί να είναι το καλοκαίρι εμεις πήγαμε 1/5/12!μια φορά μας έβρεξε μόνο για 10 λεπτάκια!αν πήγαινε ο φίλος μας σαμούι δεν θα είναι καλύτερα;;;έχω πάει Δουβλίνο,Λονδίνο,Παρίσι,Βιέννη κ Βουδαπέστη να σας πω την αλήθεια σαν την ταυλάνδη δεν έχει!δεν έχω λόγια να πω!
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.966
Likes
9.373
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Κι εγώ Ιούλιο είχα πάει Ταυλάνδη και στο Κράμπι τα νερά δεν ήταν πολύ διαυγή. Στην εκδρομή στα νησιά ήταν κάπως καλύτερα τα πράγματα, αλλά πολύ καλύτερα ήταν όπως λεει ο ganlayer στα νησιά του κολπου της Ταιλανδης Koh Phangan, koh Tao.
Αγαπημένο κομμάτι του ταξιδιού το Koh Nangyuan:
 
Last edited by a moderator:

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
Μπα, είπαμε έχω μείνει άφωνος... ο καθένας με τα γούστα του και τα βιώματά του... απλά το να σου λένε σοβαρά ότι η Ταϊλάνδη είναι καλύτερη από το Παρίσι, την Βιέννη και το Λονδίνο δεν συμβαίνει κάθε μέρα και γιαυτό έπαθα ένα κάποιο σοκ... κάντε δουλειά σας παιδιά μου, θα το ξεπεράσω...
 

olia-spiros

Member
Μηνύματα
15
Likes
1
Αυτά είναι γούστα του καθενός...αλλά επειδή μιλάμε για γαμήλιο,η ταυλάνδη ξεχωρίζει πιστεύω!είναι και ένας προορισμός που δεν τον κάνεις και εύκολα!ενω Παρίσι και Λονδίνο πας πολύ πιο εύκολα και πιο οικονομικά!εσυ τι θα πρότεινες δλδ;;;
 

gratsounas

Member
Μηνύματα
6
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ-ΚΑΡΑΙΒΙΚΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΤΟ ΓΥΡΟ ΤΗΣ ΕΥΡΩΠΗΣ
γεια σας.εγω πηγα περυσι τον σεπτεμβριο γαμηλιο ταυλανδη.μπανγκοκ και κο τσανγκ.πρωτον,λαθος εποχη και δευτερον δεν μου αρεσε σχεδον τιποτα.ειχα μια αρνηση.πολυ βρωμια και δυσοδια.υγρασια αρκετη.η θαλλασα δεν υπαρχει.δεν το σκεφτεσαι για μπανιο καθολου.σε καποια σημεια αν δεν εχεις στο μυαλο σου τη βρωμια εχει ωραιο φαγητο.λυπαμαι,αλλα εμενα δεν μου αρεσε καθολου.
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.966
Likes
9.373
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Και γιατί πήγες Σεπτέμβρη μήνα στο κο Τσανγκ? Η θάλασσα φυσιολογικά δεν ήταν για μπάνιο. Όπως είχα παρατηρήσει και στο κο Λίπε, επειδή είναι λοου σίζον δεν καίγονται να καθαρίσουν την παραλία από σκουπίδια και ότι ξεβράζεται τέλος πάντων. Δεν έχω πάει στο Τσανγκ, αλλά φαντάζομαι το ίδιο κάνουν κι εκεί..
 

ANNA-PANOS

Member
Μηνύματα
2.000
Likes
2.093
Επόμενο Ταξίδι
........................
Ταξίδι-Όνειρο
Τώρα, απλά ένα ταξίδι...
Αυτά είναι γούστα του καθενός...αλλά επειδή μιλάμε για γαμήλιο,η ταυλάνδη ξεχωρίζει πιστεύω!είναι και ένας προορισμός που δεν τον κάνεις και εύκολα!ενω Παρίσι και Λονδίνο πας πολύ πιο εύκολα και πιο οικονομικά!εσυ τι θα πρότεινες δλδ;;;
O Traveller για γαμηλιο μονο Ντουμπαι προτεινει:roll:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.190
Μηνύματα
883.445
Μέλη
38.897
Νεότερο μέλος
Ρεκομπα

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom